Kia Optima II - wersje oprogramowania

forum użytkowników modelu Optima
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: PiterW »

Witam,
byłem dziś na przeglądzie po 15kkm, wgrano mi nowe oprogramowanie (ponoć opublikowane w piątek 1 lutego 2019) oraz nowe mapy :D

Wersja oprogramowania po wgraniu:
Nowa wersja oprogramowania
Nowa wersja oprogramowania
20190204_184611 (Mały).jpg (81.97 KiB) Przejrzano 4011 razy
Tak na szybko z tego co zauważyłem:
- nowa zawartość menu "i"
Nowa zawartość menu "i"
Nowa zawartość menu "i"
20190204_184030 (Mały).jpg (74.26 KiB) Przejrzano 4011 razy
- wyszukiwanie stacji benzynowych wraz z cenami paliwa, można sortować od najtańszego paliwa:
Stacje benzynowe
Stacje benzynowe
20190204_184047 (Mały).jpg (83.53 KiB) Przejrzano 4011 razy
(zielone kropki chyba oznaczają bardzo aktualne ceny paliw, czerwone mniej aktualne, gdy się kliknie na stację to pokazuje z jakiej daty jest dana cena)

- na ekranie mapy pokazuje opóźnienie wywołane przez korki bądź inne opóźnienia drogowe - ikona LIVE na dole ekranu po prawej
Trasa z informacją o opóźnieniu
Trasa z informacją o opóźnieniu
20190204_184330 (Mały).jpg (87.88 KiB) Przejrzano 4011 razy
(w ogóle czteroliterowy skrót mówiący o połączeniu się z informacją o ruchu drogowym zmienił nazwę na LIVE, co widać jako ikonę na wielu ekranach u góry)

- na ekranie między zegarami podczas nawigowania gdy jest się już blisko skrzyżowania to pokazuje nazwę ulicy w którą skręcić, niestety nie pamiętam czy to już było, czy teraz weszło
Nazwa ulicy w którą skręcić. Nowe?
Nazwa ulicy w którą skręcić. Nowe?
20190204_184430 (Mały).jpg (46.63 KiB) Przejrzano 4011 razy
- można zmienić kolory mapy:
Ustawienia nawigacji - kolory mapy
Ustawienia nawigacji - kolory mapy
20190204_184511 (Mały).jpg (72.85 KiB) Przejrzano 4011 razy
Zmiana kolorów mapy
Zmiana kolorów mapy
20190204_184518 (Mały).jpg (48.37 KiB) Przejrzano 4011 razy
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: PiterW »

Dodatkowo:
- nowy wygląd ustawienia fadera/balansu dźwięku, co więcej można kliknąć w którymś rogu bądź na środku do szybkiego wybrania bądź narożnego głośnika/głośników grającego bądź wszystkich
Nowy wygląd ustawiania fadera/balansu dźwięku
Nowy wygląd ustawiania fadera/balansu dźwięku
20190204_184658 (Mały).jpg (91.51 KiB) Przejrzano 4005 razy
- w menu dzwonienia nowa ikonka - znaczek Bluetooth ze strzałkami - można szybko zmienić podłączony telefon
Możliwość szybkiej zmiany podłączonego telefonu
Możliwość szybkiej zmiany podłączonego telefonu
20190204_184647 (Mały).jpg (68.46 KiB) Przejrzano 4005 razy
- ta sama ikonka pojawia się także w menu Media
Audio bluetooth - też możliwość zmiany podłączonego telefonu
Audio bluetooth - też możliwość zmiany podłączonego telefonu
20190204_184828 (Mały).jpg (76.75 KiB) Przejrzano 4005 razy
- w ustawieniach Bluetooth pojawiło się ustawienie trybu prywatnego:
Ustawienia bluetooth - tryb prywatny
Ustawienia bluetooth - tryb prywatny
20190204_184951 (Mały).jpg (64.96 KiB) Przejrzano 4005 razy
- ciekawostka - "Ostrzeżenie o zbliżaniu", opis "Zmniejszanie głośności po zmianie biegu z P i aktywnym widoku z kamery" - w Optimach 2016-2018 widok z kamery był tylko po włączeniu R, w MY2019 można też włączyć widok z kamery na biegu D - widać że opis dostosowano aby pasował do wszystkich roczników :)
Ciekawostka - ostrzeżenie o zbliżaniu
Ciekawostka - ostrzeżenie o zbliżaniu
20190204_184711 (Mały).jpg (99.3 KiB) Przejrzano 4005 razy
Dziś po odebraniu z serwisu przejechałem tylko do domu (7km) i tak na szybko tyle znalazłem. Gdy coś jeszcze wypatrzę to dam znać.
To nowe wgrane oprogramowanie to do systemu "infotainment", do silnika podobno nowego nie ma.

Co do map to muszę pojeździć żeby stwierdzić na ile się zmieniły, ale widać że zmiany są - teraz już dobrze wyznacza trasę z Gdańska w kierunku Warszawy oddaną drogą S7 do Elbląga, zauważyłem też zmiany w odwzorowaniu dróg w Gdańsku, na lepsze.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: kosa666 »

a co to za ikonka pod ikoną skali mapy?? i jak istawiłeś skalę widoki na 2km w trybie AUTO? (u mnie w trybie Auto jest 200metrow lub 5km na autostradach - jak ręcznie przestawię np na 2km to po kilku sekundach wraca)
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: robert-km »

kosa666 pisze:a co to za ikonka pod ikoną skali mapy??
To ikona zgłoszenia fotoradaru - uaktywnia się po podpięciu auta do sieci wifi.
Co do wyboru fader/balans, to z tego co widzę to po obrazkach, zmieniła się jedynie grafika. Działa tak samo jak działało.

Mi po poprzedniej aktualizacji nie działała opcja ulepszania dźwięku w opcjach zaawansowanych. Pomógł reset ustawień dźwięku do ustawień fabrycznych.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: kysior »

PiterW pisze:Dodatkowo:

- w menu dzwonienia nowa ikonka - znaczek Bluetooth ze strzałkami - można szybko zmienić podłączony telefon
Ale na zasadzie rozłączenia jednego telefonu i podłączenia w to miejsce drugiego, czy jest możliwość podpięcia na raz dwóch telefonów i tylko wybierania z którego korzystać?
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: bidżej »

kosa666 pisze:a co to za ikonka pod ikoną skali mapy??
jak masz podpiety hotspot, to mozesz zglaszac TomTomowi fotoradary. Jesli na mapie jest juz fotoradar i jedziesz w jego poblizu, mozesz zglosic ze go nie ma (ikonka zmienia sie wtedy na ta do usuwania).
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: kosa666 »

rozumiem, że są też wgrane tam fotoradary stacjonarne... ale, jak nie mam włączonego HOTSPOT-a to nie pokazuje w ogóle?
(w ustawieniach , wtedy opcja OSTRZEGAJ O FOTORADARACH nie jest w ogóle widoczna)...
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: chudy »

kosa666 pisze:rozumiem, że są też wgrane tam fotoradary stacjonarne... ale, jak nie mam włączonego HOTSPOT-a to nie pokazuje w ogóle?
(w ustawieniach , wtedy opcja OSTRZEGAJ O FOTORADARACH nie jest w ogóle widoczna)...
Jest tak jak piszesz, usługa dostępna jest tylko on-line. Jak połączysz się Wi-fi raz to zaznacz w ustawieniach, bez wi-fi opcja nie będzie widoczna w ustawieniach.
SW GTLine Black & SW GT Black
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: Marcin »

Fajnie Piter to rozpisales, kudos. Czesto czlowiek nie zauwaza jakis drobnych zmian, a nigdy nie widzialem changeloga do aktualizacji.

Z fotoradarami to taka ciekawostka, bo u mnie za cholere nie ma takiej funkcji, zeby wyswietlic ich polozenie. Auto podpiete do WIFI, pokazuje korki, a w POI nie ma takiej pozycji jak kontrola/fotoradar. Mowie o wczesniejszej wersji oprogramowania, moze w tej najnowszej cos sie zmieni, ale jest to troche dziwne :)

Tak swoja droga, to czytalem, ze w nowej wersji iOS ma zostac rozbudowany CarPlay, to moze tez cos fajnego dojdzie.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Kia Optima II - wersje oprogramowania

Post autor: kysior »

Marcin pisze:Fajnie Piter to rozpisales, kudos. Czesto czlowiek nie zauwaza jakis drobnych zmian, a nigdy nie widzialem changeloga do aktualizacji.

Z fotoradarami to taka ciekawostka, bo u mnie za cholere nie ma takiej funkcji, zeby wyswietlic ich polozenie. Auto podpiete do WIFI, pokazuje korki, a w POI nie ma takiej pozycji jak kontrola/fotoradar. Mowie o wczesniejszej wersji oprogramowania, moze w tej najnowszej cos sie zmieni, ale jest to troche dziwne :)

Tak swoja droga, to czytalem, ze w nowej wersji iOS ma zostac rozbudowany CarPlay, to moze tez cos fajnego dojdzie.
Fotoradary się chyba właczało z pozycji Ustawienia - nawigacja -i tam gdzieś w opcjach, a nie bezpośrednio w nawigacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”