Jakie tarcze i klocki

forum użytkowników modelu Optima
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: umbro »

Tak czy inaczej przez Pana Staszka co umie tylko wieśwageny robić mam do wymiany tarcze i po raz drugi klocki.
Byłbym wdzięczny za polecenie dobrego kompletu, aby dobrze hamowały, nie przegrzewały się zbytnio i nie piszczały.
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: chudy »

zawsze polecam EBC, od lat jak wymieniam to tylko na nie i nigdy mnie nie zawiodły. Z EBC polecam:
- tarcze Turbo Groove,
klocki to nie wiem jaką masz optimę
- zielone klocki poniżej 200hp , czyli wszystkie optimy poza GT , pełna skuteczność od początku
- czerwone klocki dla wersji GT
- żółte klocki jak ktoś jeździ mega dynamicznie, ale je trzeba najpierw dobrze nagrzać kilkoma hamowaniami zanim złapią temperaturę roboczą, a później to hamowanie żyleta :D

Można też oczywiście kupić tarcze i klocki standard, ale wtedy hamowanie jak na wszystkim innym.
SW GTLine Black & SW GT Black
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: umbro »

chudy pisze:zawsze polecam EBC, od lat jak wymieniam to tylko na nie i nigdy mnie nie zawiodły. Z EBC polecam:
- tarcze Turbo Groove,
klocki to nie wiem jaką masz optimę
- zielone klocki poniżej 200hp , czyli wszystkie optimy poza GT , pełna skuteczność od początku
- czerwone klocki dla wersji GT
- żółte klocki jak ktoś jeździ mega dynamicznie, ale je trzeba najpierw dobrze nagrzać kilkoma hamowaniami zanim złapią temperaturę roboczą, a później to hamowanie żyleta :D

Można też oczywiście kupić tarcze i klocki standard, ale wtedy hamowanie jak na wszystkim innym.
Hej Chudy,
Dzięki za info - przyznam, że cena jest fajna ;)
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: zetek »

umbro jak masz z USA to niestety tarcze i klocki jeżeli nie mają piszczeć.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: chudy »

myślę że będziesz z nich zadowolony i skuteczność hamowania do serii na pewno wzrośnie, tylko jedno ale - tarcze turbo groove są dość głośne przy hamowaniu, jeśli Ci to nie przeszkadza to spoko, ale mój szwagier np. marudzi z tego powodu :)
SW GTLine Black & SW GT Black
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: hip81 »

Chłopaki mam pytanie czy moge sam wymienić sobie klocki?,czy stracę gwarancję czy coś?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: Piotrek »

Tarcze i klocki hamulcowe podlegają gwarancji tylko do pierwszego przeglądu, więc jak je sam wymienisz to nie będzie problemu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: hip81 »

Mieszkam w UK i chcialem zamowic klocki na przod i tyl EBC ultimax 2 i pisalem ze sprzedawca na ebay zebym podal rejestracje(tu samochod ma rejestracje na cale jego zycie i sprzedawca moze w latwy sposob sprawdzic takie dane jak silnik moc rok i inne,pisze jak by ktos nie wiedzial :D )i mi odpisal ze jakie mam felgi,to ja pisze ze 18 a on ze to musza byc troche wieksze te klocki???,troche nie czaje o co mu chodzilo i czy to prawda?,czy chce sie producentowi utrudniac i robic nie potrzebne koszta?,no i najwazniejsze,mam normalny reczny ale mam ze jak jest gorka to sam trzyma pare sekund czyli jest tez elektryczny i pytanie czy musza byc specjalne klocki do niego czy takie jak do zwyklego tez?,pozdro i dzieki
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: Piotrek »

To że hamulce trzymają Ci kilka sekund jak stoisz na wzniesieniu spowodowane jest nie hamulcem elektrycznym tylko tym, że system przez kilka sekund po puszczeniu pedału hamulca podtrzymuje ciśnienie w układzie. Jest to tzw hill holder i nie należy go mylić z elektrycznym hamulcem postojowym.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: hip81 »

Ok rozumiem ale teraz co z tymi klockami maja byc normalne i jak wymienia sie klocki w takim razie,normalnie czy trzeba wiedziec cos wiecej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”