Jakie tarcze i klocki

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: Seb »

hip81 nie wiem jak u Ciebie ale jak miałem auto Rover w czasach jak to był orient u nas to mechanik demontował, wsiadał z gratami do auta i jechał do sklepu. Tam dobierał, wracał i montował. Jak nie pasowało to wracał i powtórka z rozrywki. Oczywiście było dopytywane, czy może zwrócić jak nie będzie pasować (mechanicy mają układy w takich sklepach). Dlatego proponuję zostawić to zaufanemu mechanikowi. Jak takiego nie masz to niech pyta telefonicznie Ciebie o zgodę na zakup (poda cenę i producenta).
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: hip81 »

Mi sie poprostu wydaje ze niektrorzy sprzedajacy sie nie znaja,bylem na stronie ebc i wszystkie klocki o roznych charakterystykach maja takie same rozmiary,nie rozumie tego ze wieksza felga to wiekszy klocek,zaden producent aut tego nie robi a raczej robi to tak zeby bylo jak najtaniej i na 100% takie klocki tyl nie pasuja tylko do optimy ale i do innych modeli tez,poprostu jest to mega oszczednosc,tak to dziala,czy klocki czy tarcze ,klamki,czy kierownica np,wogole pierwszy raz w zyciu spotkalem ze o zapytanie o felge?,a to nie moj pierwszy samochod i przy zakupie nikt mnie o felgi nie pytal,pozdro
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: hip81 »

Dzięki Piotrek za wyjaśnienie,człowiek cały czas sie uczy a swoją stroną to naprawdę ciekawy pomysł z tym trzymaniem ciśnienia, mega,dziś sciagałem kolo i jest normalny zacisk a więc wymiana luzik,pozdrawiam
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: chudy »

Wszystko ok, tylko nie rozumiem co ma rozmiar felgi do rozmiaru klocka? Klocki mają rozmiar dopasowany pod tarczę z którą pracują, a nie felgę ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: hip81 »

Właśnie też tego nie rozumiem z tymi felgami i nigdy o tym nie słyszałem i jak wyżej pisałem co niektórzy się g.... znają a sprzedają części, dlatego podziękowałem temu komus :D
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: hip81 »

A wiec juz wiem co i jak,wlasnie dzwonilem do producenta EBC Break i w miom modelu wystepuja dwie tarcze na przod 300mm i 320mm i dlatego musze zmierzyc tarcze zeby kupic odpowiednie klocki,z tylu tylko jeden rozmiar wystepuje,pozdro
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: Seb »

U mnie była wymiana kompletu, tzn klocków z przodu i tyłu.
Na przód poszły TRW, na tył był problem z TRW i innymi zamiennikami i finalnie poszły ori klocki KIA.
Co ciekawe na tył klocki ori miały kosztować ponad 500zł, na przód ponad 300zł. Małe negocjacje i było taniej nie mniej jak usłyszałem 800zł za całość to mnie zdziwiło.
Robocizna 200zł (przód i tył).
Dla zmieniających uwaga żeby dokładnie dobierali przód bo mogą się zdziwić na podnośniku.
Oznaczenie dla przednich klocków to 58101D4A15
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: zetek »

Tylne klocki są zależne od tego jaki jest zacisk hamulcowy. Jeżeli jest elektryczny to jest też większa felga przez co ja niestety nie mogę założyć stalówek na zimę bo nie wejdą.
Awatar użytkownika
iparts
Posty: 4
Rejestracja: 08 gru 2016, 08:44
model samochodu: Ceed

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: iparts »

Polecamy sprawdzić również tarcze hamulcowe firmy TEXTAR. Bardzo dużo użytkowników wybiera tego producenta i są z niego zadowoleni. Jeśli szukacie części do swojego samochodu, to możecie sprawdzić produkty na naszej oficjalnej stronie i je porównać.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Jakie tarcze i klocki

Post autor: zetek »

Wielkość tarczy w Optimie zależy od tego jakie masz felgi. 320 jeżeli masz 18 i 17 i 300 jeżeli masz 16. Ja zmieniałem 2 miesiące temu. Klocki znalazłem takie same jak idą w ori czyli HI-Q SANGSIN. Tarcze założyłem Japan Line.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”