Kia zniżki dla grup zawodowych

forum użytkowników modelu Optima
Andro
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2017, 19:32
model samochodu: Optima

Kia zniżki dla grup zawodowych

Post autor: Andro »

Witam wszystkich.
Jestem nowy, chociaż już od długiego czasu śledzę forum jako gość. Teraz postanowiłem się zalogować. Oczywiście powodem jest planowany zakup Optimy 2.0 benzyna w automacie XL sedan. To forum jest tak ciekawe, że Wasze opinie w dużym stopniu przyczyniły się do decyzji zakupu tego tak urokliwego autka. Na dniach będę miał okazję przetestować autko na jeździe testowej. Prosiłbym bardzo, abyście Państwo mi podpowiedzieli,co mógłbym w salonie u sprzedawcy wynegocjować. Te informacje przewijały się na forum, bo je czytałem, ale teraz jakoś nie mogę ich zebrać w całość. Jest to salon Interbis w Gdańsku. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z promocją kia grupy zawodowe w tym salonie. Chciałem nadmienić, że jeździłem ostatnio Talizmanem i było całkiem, całkiem. Ciekawi mnie porównanie z Optimką. Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii i dziękuję za tak ciekawe posty.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prośba

Post autor: Seb »

Witaj,
co do upustów to zależy czy masz firmę, kilka samochodów, jaki wykonujesz zawód, dar przekonywania. Ja dostałem 10%. Byłoby więcej ale nie mogłem wykazać floty.
Nie nastawiaj się na jednego dealer. Wyślij pytania o cenę do kilku z konfiguracją, zadzwoń czy dostali i popytaj kiedy odpowiedzą. Najlepszą wyślesz do najbliższego i zobaczysz co zrobi.
W moim przypadku najlepsza oferta była z Krakowa i tam kupowałem. Jeśli do Ciebie za 5% wartości warto przejechać kraj to wsiadasz w pociąg, masz i wycieczkę i samochód ;)
Powodzenia w negocjacjach
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Prośba

Post autor: Marcin »

Ja dostałem 8% rabatu plus pierwszy duży przegląd gratis. Zakup na grupę zawodową kia. Różnice miedzy salonami faktycznie występują, wiec warto popisać z zapytaniem, ale nie są oszałamiające. Na rabaty rzędu 10-15% to nawet nie ma co liczyć. Tak jak Seb wspomniał – kwestia tego, czy zakup na firmę czy na osobę prywatna. Można próbować jeszcze negocjować finansowanie / usługi / dodatki (dywaniki, koła, opony).
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prośba

Post autor: Seb »

Teraz powinno być łatwiej bo ja kupowałem jak auto było nowością. Teraz wchodzi Stinger i na niego kładą nacisk. Optima już jest "stara".
Możesz jeszcze próbować szukać auta ze stocku ale KIA nie prowadzi polityki ja VW, że od października zaczynają się promocje na auta wyprodukowane i możesz dostać 25% rabatu plus rabaty dla grup zawodowych kia.
Co do finansowania to salon mnie tylko rozśmieszył swoją ofertą. Dlatego proponuję porządnie porównać oferty finansowania.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Prośba

Post autor: Roo »

Witaj, tak jak Seb wyżej napisał Optima robi się już mniej atrakcyjna teraz STINGER także powinieneś dostać spory upust na stary rocznik tylko nikt nie powie kiedy on będzie... Normalnie na Optimę jak byś chciał nówkę rocznik 2018 na grupę zawodową kia dostaniesz 8% rabatu + jak dobrze pogadasz darmowy przegląd, dywaniki ewentualnie jeszcze 1% z marży. Chyba można dostać 12% rabatu biorąc na leasing( na początku 2016 omawiane ).
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Prośba

Post autor: Marcin »

Z ta wyprzedaza rocznika (nie mowie tutaj o autach demo) to bym uwazal, bo rok temu chcialem kupic wlasnie z wyprzedazy i – okragle zero samochodow. Dealer powiedzial, ze KIA Motor Polska nie ma ani jednej optimy na placu, a oni dysponowali tylko super wypasiona wersja GT Line z "wystawki". Nie sa to auta, ktore zalegaja na stocku. Tak wynikalo z zeszlorocznych obserwacji. Koniec koncow, kupilem biezacy rocznik.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Andro
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2017, 19:32
model samochodu: Optima

Re: Prośba

Post autor: Andro »

Witam.
Bardzo Wam dziękuję. Nie pomyślałem, żeby wysłać zapytanie do innych salonów. To ma być leasing i na początku dają upust 3% do tego rabaty kia zniżki dla grup zawodowych. Zapraszają na jazdę Stingerem. Poinformowali mnie, że autko takie jakie chcę to mogę czekać nawet do pół roku. Zaproponowali mi to co chcieli, tak myślę, wypchnąć. Czytałem w postach, że taki czas oczekiwania może być. Pozdrawiam.
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Prośba

Post autor: Marcin »

Bardzo możliwe, ja na swoja czekałem 3 miesiące, gdzie już była w produkcji i w zasadzie niemal płynęła do Europy. Oczekiwanie na poziomie 3-6 miesięcy to normalka. Plus jest taki, ze w KIA nie ma 1001 opcji do wyboru, wiec jest duża szansa, ze auto jakie cie interesuje jest zamówione i się już "klepie" w Korei ;) Powodzenia w negocjacjach, powołaj się na promocję kia rabat dla grup zawodowych, 8% to jakiś początek ;)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prośba

Post autor: Seb »

To nie tak. Ja zamawiałem 27 lutego (wpłata zaliczki) odbierałem 15 lipca (poślizg dwa tygodnie od obiecanego terminu, miało być na koniec czerwca 2016r.).
W zamówieniu jest określona data. Z tego co pamiętam to oczekiwanie na auto zamówione od produkcji to właśnie 3 miesiące wraz transportem do Polski.
Andro nie wiem skąd jesteś ale nie daj się, podzwoń do sąsiednich dealerów.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Andro
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2017, 19:32
model samochodu: Optima

Re: Prośba

Post autor: Andro »

Witam.
Dziękuję za podpowiedzi. Zaczynam "podróż" po salonach. Zobaczymy co uda się wynegocjować. Dam znać. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”