Kia Optima Benzyna - 95 vs 98 ?

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima Benzyna - 95 vs 98 ?

Post autor: Seb »

Chyba jednak jest prosty bo CVVL ma wtrysk wielopunktowy ale nie bezpośredni ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Kia Optima Benzyna - 95 vs 98 ?

Post autor: Deniorek »

Ja do swojej GT z turbo leję teraz cały czas 95 i nie widzę totalnie żadnej różnicy jeżeli chodzi o moc. Wlewałem zarówno 95, 98, 100 na Shellu, V-Power 95 na Shellu vs FuelSave na Shellu. Zbiera się tak samo, pracuje równo tak samo. Jedyna różnica była mam wrażenie w spalaniu. Na paliwach Shella mam nieodparte wrażenie, że samochód spala wyraźnie mniej na setkę. Ale ja i tak leję na rodzimym Orlenie lub jak nie Orlen to BP. Sporadycznie Shell właśnie, który mam wrażenie, że winduje ceny.

Ale akurat jestem po dłuższej podróży po wschodniej Polsce i jestem w szoku jak słabe paliwo jest sprzedawane np. na Podlasiu. Te same markowe stacje, a samochód wolniej zbiera się, jest wyraźnie otępiały. Wlałem ponownie paliwo w moich rejonach, wszystko wróciło do normy. Ładnie tam na Podlasiu muszą to paliwko wzbogacać.
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Kia Optima Benzyna - 95 vs 98 ?

Post autor: umbro »

No ja po przygodzie w moim poprzednim autku z dieslem Orlena unikam jak ognia.
Btw akurat przy wersji GT to spalanie robi różnicę ;) Co konkretnie lejesz ? Zwykłe 95 z Shella czy coś lepszego ?
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Optima Benzyna - 95 vs 98 ?

Post autor: bidżej »

ja lalem do tej pory nawet i zwykla ES95 na Orlenie i jest super ;)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Kia Optima Benzyna - 95 vs 98 ?

Post autor: Deniorek »

umbro pisze:No ja po przygodzie w moim poprzednim autku z dieslem Orlena unikam jak ognia.
Btw akurat przy wersji GT to spalanie robi różnicę ;) Co konkretnie lejesz ? Zwykłe 95 z Shella czy coś lepszego ?
Tak jak napisałem wcześniej . Teraz już do GT wlewam zwykłą 95 na Orlenie lub BP. Czasami zdarza się wlać 95 FuelSave na Shellu, a jak "na bogato" to V-Power 95 czasami wleję (z naciskiem dużym na "czasami"). :P Naprawdę nie ma różnicy czy V-Power shellowski, czy 98 czy nawet 100. Idzie tak samo do przodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”