Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

forum użytkowników modelu Optima
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: umbro »

Cześć,
Próbuję ostatnio znaleźć w rozsądnej cenie ubezpieczalnie, która ubezpieczy mi mój samochód. Z OC nie ma najmniejszego problemu, natomiast z AC jest jakiś cyrk. Autko jest rzadkie, nie mają go w ogóle w katalogach ,wysyłają bezmyślnie oferty na zwykłe 2.0 , a gdy już ich się uświadomi w czym rzecz to trzeba czekać kilka dni, aż w ogóle wydadzą decyzję czy chcą ubezpieczać.

Czy jest ktoś na forum z 2.0T 277KM 2013 i mógłby doradzić, gdzie ubezpieczył ?
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: lgucma »

Po co Ci do tego AC? Nikt nie nkradnie optim jeszcze nie slyszalme zeby ktos je kradł :) Jest ich jak na lekarstwo chodz na ulicy je zauwazam. Tym bardziej taka wersja jak masz TY. Ubezpieczyłbym tylko kradziez opon oraz szyb i tyle, szkoda kasy.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: umbro »

lgucma pisze:Po co Ci do tego AC? Nikt nie nkradnie optim jeszcze nie slyszalme zeby ktos je kradł :) Jest ich jak na lekarstwo chodz na ulicy je zauwazam. Tym bardziej taka wersja jak masz TY. Ubezpieczyłbym tylko kradziez opon oraz szyb i tyle, szkoda kasy.
Tyle, że AC to nie jest jedynie ubezpiecznie od kradzieży. Pomyśl, załadujesz się komuś w dupe, do wymiany masz; błotnik, chłodnice, maskę, lampy - lekko 10k się zrobi... :)
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: SQBunny87 »

Odświeżam i Dołączam się do tematu ubezpieczenia egzemplarzu z USA, czy ktoś posiada takowe auto oraz za ile i gdzie wykupił OC/AC?
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: SQBunny87 »

Może komuś się przyda do porównania... Mi udało się ubezpieczyć wersję amerykańską (SXL 277KM) Tylko w towarzystwie TUW (tylko tam była możliwość wpisania ręcznie rzeczywistej mocy pojazdu) Pakiet OC +AC na kwotę 67k zł za 2543 zł
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: Piotrek »

Mieszkasz w jakimś dużym mieście typu Warszawa/Kraków, czy nie masz maksymalnych zniżek że Cię tak oskubali?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
SQBunny87
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2017, 05:18
model samochodu: Kia Optima SXL

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: SQBunny87 »

Miasteczko Powiatowe. A mam maksymalne zniżki (60%) ale na samo OC. AC nie miałem nigdy ale i tak babka przypisała mi 40% na AC z racji posiadania 60% OC. Czy to duża składka? A Ty ile płacisz?
Kia Optima SXL 2.0T 277 KM 2015r.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: Seb »

Oskubali ładnie ale pewnie dlatego, że nikt inny nie chciał ubezpieczyć. Ja mniej zapłaciłem za AC+OC za Optime z 2016r.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: devil1234 »

Panowie, a macie takie same warunki tego AC?
Przykładowo udział własny obniżony z 500zł do 0zł potrafi podnieść składkę AC o ponad 30%
Do tego amortyzacja czesci (nie)zniesiona, naprawa na zamiennikach/oryginałach, kosztorys/warsztat. Do tego zapewne auto o takiej mocy uznają jako sportowe.
W zależności od wyboru tych opcji składka AC może się zwiększyć kilkukrotnie.
Do tego dochodzą inne czynniki (z mniejszą wagą)...
Oczywiście miejsce zamieszkania też ma na to wpływ.

Biorąc jeszcze pod uwagę iż jest to auto nietypowe (nie było sprzedawane w UE) oraz to że tylko jeden ubezpieczyciel zgodził się ubezpieczyć to auto to nie ma się absolutnie co dziwić tej stawce. Osobiście wcale nie uważam, że jest ona jakaś wygórowana.

btw: sam jak ubezpieczałem roczne auto (zwykły kompakt bez bajerów) o wartości około 50k w wieku 23 lat dostałem propozycje przedłużenia polisy ze stawką 10596 zł :)
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima 2.0T z USA - Gdzie ubezpieczacie ?

Post autor: Piotrek »

SQbunny87 jeśli nigdy nie miałeś AC to sprawa zamknięta - brak tych 20% i podatek od egzotyki (wersja wozu z USA) załatwiają sprawę.
devil1234 zwyżka ubezpieczenia za wiek to już całkiem inna kwestia ... mając mniej niż 25 lat za samo OC można niejednokrotnie zapłacić więcej niż za sam samochód :|
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”