Optima I parujące reflektory

forum użytkowników modelu Optima
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Optima I parujące reflektory

Post autor: zetek »

Witam wszystkich. Jestem już posiadaczem Optimy XL 2012r. Do samochodu (jak na pierwszą dobę) nie mam zastrzeżeń jak za te pieniądze. Ale wieczorem przyjechałem i patrzę oby dwa reflektory zaparowane w miejscach gdzie są żaròwki od kierunkowskazòw. Pytanie czy ktoś miał taki problem i czy podlega to reklamacji w ASO. Znalazłem problem na forum, ale dotyczył on Kia Rio.
Ogòlnie może dobrze było by założyć post typu "wady wieku dziecięcego" lub coś podobnego.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: chudy »

Jak parują to znaczy, że nie są szczelne - może być kilka powodów: materiał się zestarzał, ktoś je rozklejał, były uderzone, zła konstrukcja, itd. można spekulować bez końca ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: Seb »

zetek temat o niedomaganiach już jest. W Twoim wypadku "wiek dziecięcy" mocno nie pasuje bo masz poprzedni model auta.
Podjedź do ASO i zobaczysz co powiedzą.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: bidżej »

Pod wzgledem podzialu na dzialy i watki to forum jest troche kulawe, wiec w sumie zetek zrobil najlepsze co mogl - zalozyl nowy temat... :roll:
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: zetek »

Seb pisze:zetek temat o niedomaganiach już jest. W Twoim wypadku "wiek dziecięcy" mocno nie pasuje bo masz poprzedni model auta.
Podjedź do ASO i zobaczysz co powiedzą.
Temat postu podałem przykładowo, ale nie zauważyłem tutaj takiego tematu. Może powinien być "Optima I usterki fabryczne" lub " Optima I wady fabryczne".
Tylko nie piszcie, że auto bez wad. W moim poprzedni właściciel miał 3 rzeczy na gwarancji wymieniane, ale samochód jest bardzo fajny i jak narazie jedyny taki w moim mieście :)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: chudy »

nie ma aut bez wad :D mój passerati w ciągu 2 pierwszych lat, przestał w aso jakieś 3 miesiące i finalnie wymiana silnika :lol: , ale mówienie tutaj o chorobie wieku dziecięcego w 5 letnim aucie jest nadużyciem ;)
Nie wiesz co się z tymi lampami działo, czy to faktycznie wina fabryki itd. dlatego napisałem że o powodzie parowania lamp można wiele spekulować. Najlepiej jedź do ASO i zobacz co odpowiedzą jak sprawdzą, jeśli lampa rozszczelniona na kloszu to na 99% ktoś grzebał albo była uderzona, jeśli rozszczelniona na gnieździe to raczej wada lampy albo nieumiejętnego wymieniania żarówek.
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: zetek »

Co do lamp. Rano, ani śladu czyste. Dzisiaj cały dzień nic. O 21 wróciłem z żona patrzę wszystko ok. Chwilowo będę obserwował je. Auto nie bite. Żarówki nie wiem czy były wymieniane. Co do wad i ulepszeń to bez obrazy, ale trochę słabo na tym forum.
Pozdrawiam
A co do VW to jedna z najgorszych marek. Znajomy ma rocznego golfa i już 3 awaria, a najbardziej śmieszna jest gwarancja 2 lata z gwiazdką przy czym gwiazdka oznacza, że poważne naprawy silnika skrzyni itp. VW pokrywa tylko w 70 %
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: chudy »

bo lampy będą Ci parowały jak złapią wilgoć, pewnie pare dni deszczu, itp. więc jak już się zdażyło to są nieszczelne na 100% - pytanie tylko tak jak pisałem wcześniej gdzie jest nieszczelność, bo jak na gnieździe to może wystarczy dokręcić mocowania żarówek, ale jak klosz się rozszczelnił to już tylko regeneracja albo nowy reflektor.

Co do wad, ulepszeń - to co się dziwić jak pewnie 99% osób które się tutaj udziela ma nowiutkie auto i co najmniej przez kilka lat nie będzie go dotykało poza ASO - bo ma gwarancję, a niektórzy też pakiety serwisowe na 4 lata. Ja osobiście choć lubię grzebać w aucie to nowego nie dotykam, bo po co? Coś mi stuknie czy zapiska to podjeżdżam do ASO i niech się oni martwią - po to właśnie kupuje nowe auta żeby się takimi rzeczami zupełnie nie przejmować. Na komputerze mam ustawiony termin kolejnego przeglądu i jak mnie auto powiadomi to podjeżdżam, sam jeszcze myje auto i paliwo tankuje - tyle ja osobiście robię przy Optimie, pewnie większość podobnie ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
samochody marzen

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: samochody marzen »

Sprawdź czy nie masz zatkanych dziurek wentylacyjnych..
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Optima I parujące reflektory

Post autor: FISH »

Kolego zetek - auto nie musi być "bite", żeby mogły zostać uszkodzone reflektory. Nadmienię tylko o zjawisku dosyć często występującym na naszych drogach, a mianowicie kamienie. Inna sprawa to zachowanie staranności przy wymianie żarówek. Może jakaś uszczelka ?
Swoją drogą to troszkę dziwne zjawisko. W moim osobistym przypadku problem ten nie wystąpił w żadnym z dotychczas posiadanych samochodów (a miałem ich już co najmniej kilka ;) różnych producentów zresztą). Tym bardziej dziwne, że piszesz o zjawisku w OBYDWU lampach :shock:

Kolejna sprawa to czy gdzieś tutaj ktoś napisał że OPTIMA to auto idealne ? Sam kilka postów temu opisywałem rzeczy, które według mnie mogły zostać dopracowane lepiej.
Zauważ też, że tak jak pisał kolega chudy, większość z nas ma nowe auta. Stąd w kwestii "ulepszeń" daleko idąca ostrożność, aby nie tracić gwarancji. Jako przykład choćby kwestia zastąpienia klasycznych żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej na wersję LED. Jest taki wątek i tam też podnoszona jest kwestia wpływu na gwarancję tej w zasadzie banalnej czynności.

Szerokości !!!
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”