Optima SW - "słoniki" tylnej klapy

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Optima SW - "słoniki" tylnej klapy

Post autor: bidżej »

Czesc,

pytanie do wlascicieli Optimy SW (kombi) - czy u was tez lewy gumowy "slonik" (rurka chroniaca kable miedzy ruchomymi elementami nadwozia) tylnej klapy wyglada jakby kable w srodku byly za mocno skrecone?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Optima SW - "słoniki" tylnej klapy

Post autor: FISH »

Może jakieś zdjęcie poglądowe, żeby było z czym porównać ?
W moim przypadku rzeczywiście LEWA osłona jest nieco inaczej wyprofilowana niż prawa. Może tak ma być ??? :lol:
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Optima SW - "słoniki" tylnej klapy

Post autor: bidżej »

Cykne foto dzisiaj albo jutro. Generalnie jak pod palcami czuc, ze kable w srodku nie ida swobodnie, tylko sa skrecone. Niby nic, ale byloby slabo, jakby za rok zaczela wariowac elektryka klapy, bo kabelki dostaly zwarcia...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Optima SW - "słoniki" tylnej klapy

Post autor: FISH »

Wczoraj w garażu trochę przyjrzałem się temu tematowi. Według mnie, prawa osłona zawiera tylko wężyk do spryskiwacza tylnej szyby, natomiast lewa strona to wiązka kablowa. Rzeczywiście jest nieco skręcona. Pytanie jednak jest takie - jak układają się one kiedy klapa jest zamknięta ? Bo to jest dla wiązki pozycja naturalna i w takiej pozycji spędza ona większość czasu.
Jak by nie było - wszystko okaże się "w praniu". Sądzę że skoro analogiczna sytuacja jest w więcej niż jednym samochodzie, to znaczy że ktoś to tak wymyślił. Mam te nadzieję że przewody z których wykonana jest w/w wiązka są dobrane tak, aby ich giętkość zniosła ileś cykli otwórz-zamknij.
Najwyżej będą naprawiać. ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Optima SW - "słoniki" tylnej klapy

Post autor: bidżej »

FISH pisze:Sądzę że skoro analogiczna sytuacja jest w więcej niż jednym samochodzie, to znaczy że ktoś to tak wymyślił.
dokladnie o to mi chodzilo - o sprawdzenie, czy to w ogole tak jest, czy tez moze sobie jakis Koreanczyk przy montazu stwierdzil, ze mu sie kabelki skrecily, to on to w sumie juz tak zostawi, bo by musial wiazke z klapy wyciagac, a tu fajrant czeka :)

dzieki!
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”