Nowe opony

forum użytkowników modelu Optima
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Nowe opony

Post autor: lgucma »

Za ile kupiliscie nowe opony?
Czy w salonie czy może gdzie indziej?
Czy te czujniki kupować?
Jak myslicie czy jak kupie opony i felgi gdzie indziej a same czujniki w aso to mi to zamontuja tzn czujniki + opony ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe opony

Post autor: chudy »

Opony na oponeo.pl - mają faje promocje i faktycznie konkurencyjne ceny. Z montowaniem czujników, felg, opon wcale nie musisz jechać do ASO, bo zrobi Ci to każdy dobry wulkanizator. ASO ewentualnie jak czujniki zaczną siać błędami, ale samego montażu też nie powinni odmówić.
SW GTLine Black & SW GT Black
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowe opony

Post autor: Marcin »

Czy ktos wymienia same opony bez nowych czujnikow? Ma to sens czy kompletna lipa. Tak jakos mam lepsze zastosowanie dla paru stówek niz kolejne czujniki cisnienia do zimowych gum ;)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe opony

Post autor: chudy »

Marcin pisze:Czy ktos wymienia same opony bez nowych czujnikow? Ma to sens czy kompletna lipa. Tak jakos mam lepsze zastosowanie dla paru stówek niz kolejne czujniki cisnienia do zimowych gum ;)
kiedyś zawsze miałem po dwa komplety kół (felga+czujnik+opona) , ale zabawa z tym pakowaniem kół do auta tam i z powrotem już mnie zmęczyła...

Jaki mamy zysk z dwóch kompletów kół/felg? - taki że mniej płacimy za wymianę i to chyba wszystko.
Jakie mamy wady dwóch kompletów kół? - koszt zakupu drugich felg, miejsce na przechowywanie, dźwiganie i wożenie tego w aucie.

Tym samym ja już od kilku lat kupuje tylko opony zimowe i używam jednego kompletu felg, nie chce mi się bawić z drugim i nie widzę w tym sensu.
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe opony

Post autor: Seb »

chudy zapomniałeś jeszcze o tym, że felgi na lato mogą nie być odpowiednie na zimę (ze względu na sól lub np. konstrukcję).
Ja oryginalne 17" zostawiłem na zimę bo felga jest pancerna (przynajmniej tak wygląda). Na lato mam filigrany z polerowanym frontem.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe opony

Post autor: chudy »

hmmm, felgi 18" w optimie wyglądają na solidne, soli się nie boję. Przy ostatnim aucie, jeździłem na jednych felgach przez 6 lat i dopiero pojawiły się jakieś uszkodzenia użytkowe, wtedy dałem do renowacji i za 800 zł w ciągu jednego dnia wypiaskowano mi je i pomalowano proszkowo - wyglądały lepiej niż nowe ;)

tak jak pisałem, kiedyś też nie wiem czemu zawsze miałem 2 komplety kół, ale w pewnym momencie stwierdziłem że to jest w sumie bez sensu ;)

btw - jeszcze kiedyś kiedyś, kupiłem sobie na lato super ładne felgi, a na zimę zostawiłem oryginał. Po jakiś 3 latach z tych letnich super felg zaczął złazić mi klar co wyglądało ohydnie (całe się łuszczyły) , a oryginalne felgi jeżdżone w zimie były dalej prawie że idealne :D
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe opony

Post autor: Seb »

Czy masz 2 komplet kół czy tylko opony miejsca potrzebujesz tyle samo :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe opony

Post autor: chudy »

Seb pisze:Czy masz 2 komplet kół czy tylko opony miejsca potrzebujesz tyle samo :)
a nie, bo opony za 100zł rocznie przechowuję u mojego wulkanizatora, więc nic nie noszę i nic się nie paćkam :twisted: - dzwonię, on mówi kiedy podjechać, piję kawkę i czytam jakieś świerszczyki i tak akurat po kawce (czyli z 20 minut) odjeżdżam już na nowych oponach - nigdy nie uszkodzili mi żadnego czujnika czy felgi, zawsze było git malina ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe opony

Post autor: Seb »

Ja też tak słyszałem od znajomych (przechowywanie u wulkanizatora) ale po staremu kupiłem i miałem komplet w garażu. Któregoś roku nagle spadł śnieg i ogólnie była rozpierducha na drogach. Awaryjnie w 15 minut na podjeździe wymieniłem koła i w Polskę pojechałem. Sąsiedzi cały dzień spędzili na montażu opon. Jak masz komfort z wulkanizatorem to zazdroszczę, ja jednak muszę mieć pewność, że w razie W dam radę sam. Wg zasady umiesz liczyć licz na siebie.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe opony

Post autor: chudy »

No to prawda że jest to plus, ale ja od kąd mam jakieś auta, to mam zasadę zmiany opony zawsze przed 1 listopada, tak żeby na święto jechać już na spokojnie i przez ponad 20 lat nigdy mnie zima nie zaskoczyła ;) , choć faktycznie na południu gdzieś w górach może poprószyć znacznie wcześniej.
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”