kontrolka silnika

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: kontrolka silnika

Post autor: chudy »

Jak popatrzyłem to samodzielny zakup to 117 usd + transport, więc trochę taniej, ale ja nie rozumiem jak to nie na gwarancji? To jest moja 3 i 4 KIA, wcześniej miałem ceeda i sorento i wszystkie rzeczy z wyjątkiem eksploatacyjnych (jak filtry, hamulce, żarówki, itp.) wymieniali mi bez żadnego gadania na nowe. Co więcej jak jechałem z jakąś pierdołą bo mi się coś nie podobało, to przy odbiorze tylko mówili co wymienili i nigdy nawet nie wspomnieli o jakiejkolwiek zapłacie za części... . Czemu Ci każą płacić, jak to uzasadniają ?
SW GTLine Black & SW GT Black
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: kontrolka silnika

Post autor: FISH »

Kolego fransis, możliwe że ja czegoś nie rozumiem, więc proszę o dodatkowe wyjaśnienie: ile zatem Twój samochód ma lat, lub ile kilometrów, że nie dotyczą Ciebie warunki gwarancji ????????
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: kontrolka silnika

Post autor: Seb »

może kolega spóźnił się na serwis i miał pecha bo się w tym czasie auto wysrało a ASO tylko czeka na takie przypadki. Też jestem ciekaw o co chodzi z tym brakiem gwarancji.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: kontrolka silnika

Post autor: zetek »

A ile lat ma ta KIA bo 7 lat to tylko na układ napędowy tzn. silnik skrzynia. Sprzęgło już np. nie.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: kontrolka silnika

Post autor: chudy »

sprzęgło jest częścią układu napędowego, tak jak i ten czujnik chyba
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: kontrolka silnika

Post autor: Seb »

tarcza sprzęgła ma najkrótszą gwarancję, docisk już normalnie (dopytywałem w ASO przy problemach z moją skrzynią).
Pamiętajcie jeszcze, ze te 7 lat to tylko do 150kkm. Jak jest więcej to kicha :(
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: kontrolka silnika

Post autor: chudy »

U mojego pracownika w automacie robili za free sprzęgło w 7 roku. Chyba że manual ma mniejszą gwarancję - bo tu faktycznie z winy właściciela można sprzęgło szybciej zjarać
SW GTLine Black & SW GT Black
fransis
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:36

Re: kontrolka silnika

Post autor: fransis »

dzięki za cenne podpowiedzi i spróbuję to ogarnąć - auto ma 91 tys km 2012 - może to kwestia konkretnego zgłoszenia a nie tylko zapytania bez odpowiedniego nacisku, wiecie jak to jest ...ale jakoś dziwnie bo tez przestał świecić po kilku dnia choć ja normalnie używam auta- może to nie czujnik tylko jakiś kabelek odstaje- no chyba że powoli się psuje i psuje aż padnie
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: kontrolka silnika

Post autor: zetek »

Kolego jak bym chyba napisał do centrali z tym czujnikiem. W mojej jak padł alternator (poprzedniemu właścicielowi) to wymienili za free, a że był zniesmaczony, że stało się to zanim osiągnął 50000 kilometrów to wgrali najnowsze mapy do navi. Może spróbuj w innym serwisie.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: kontrolka silnika

Post autor: FISH »

Kolego fransis - zatem sprawa dotyczy "poprzedniej" OPTIMY. Myślę, że najważniejsze na chwilę obecną jest odszukanie pełnego tekstu warunków gwarancji dla Twojego auta. Faktycznie oficjalnie jest 7 lat, ale jest sporo wyłączeń wraz z upływającym czasem. Jeśli faktycznie czas gwarancji na wspomniane przez Ciebie urządzenie minął, tylko dla Twojej wiedzy :mrgreen: podam, że bez żadnego problemu znalazłem w sieci oryginał tegoż w cenie 79,60 EUR :)
Może warto zakupić i niech Panowie w serwisie Tobie wymienią. Sądzę że i tak wyjdzie taniej. Inna sprawa, to czy faktycznie jest to uszkodzone, skoro jak piszesz - kontrolka zgasła. Może to kwestia wilgoci w połączeniach ?
Życzę pozytywnego zakończenia sprawy !

Kolego chudy - sprzęgło w manualu posiada gwarancję do 40 kkm :? Tak przynajmniej poinformowano mnie w serwisie kiedy jeździłem jeszcze CEED-em kombi. Nie sądzę, żeby inaczej było w przypadku OPTIMY.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”