Wymiana oleju

forum użytkowników modelu Optima
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Wymiana oleju

Post autor: zetek »

kosa666 pisze:może coś więcej o tej wadzie?
https://www.youtube.com/results?search_ ... ptima+cvvl

Jeden z wielu filmików na youtube
Dotyczy to nie tylko Optimy, ale również Sportage. Większość to silniki NU czyli zerżnięte Mitsubishi ze zmianami taki jak np. w Mitsubishi są dodatkowe dysze w bloku, które leją na tłoki w celu lepszego chłodzenia i smarowania ich. Kia z jakiś dziwnych względów to zaślepiła. Z tego co widzę to najbardziej się udziela w silnikach 2010-2014.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Wymiana oleju

Post autor: kosa666 »

gisio pisze:Panowie nie wiem po co ta odwieczna dyskusja dotycząca olejów?

Pierwsza zasada olej ma spełniać wymogi producenta co do klasy lepkościowej i jakościowej a czy to jest Orlen, Total czy Lotos jeden czort. Druga i bardzo ważna zasada olej powinien być wymieniany nie rzadziej niż to przewiduje producent auta. Trzecia zasada jak zdecydowałeś się na olej danego producenta stosuj go do końca żywota auta.

Najczęstszą przyczyną awarii silników jest niedotrzymanie interwałów wymiany oleju lub jego specyfikacji.
Ze wszystkim się zgadzam oprócz trzeciej zasady...
Idąc tym tokiem, to jak w PL wybiorą Orlen to mam lać parszywy Orlen? Przecież to wybór typowo marketingowy i nie dokonowynay przez inżynierów a księgowych.

PS - poprzednim samochodem dojechałem do 380tyś km (w 7 lat) i po tygodniu postoju odpala lepiej niż nowa KIA OPTIMA (myślę że jak przejdę na MOTUL-a, którym zalewam poprzednie auto to i KIA będzie lepiej odpalała) :mrgreen:
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Wymiana oleju

Post autor: Sigma_74 »

wymieniony na swój Motyl ECO ... nie pamiętam dalej,
od razu słychać że to nie LOtos czy Orlen ...
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”