Kia Optima spalanie

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie L/100km

Post autor: chudy »

umbro pisze:Jeszcze tak nawiasem pisząc, wspólnoty mieszkaniowe maja różnego rodzaju ubezpieczenia od pożarów,zalania części wspólnych. To, że komuś się zapali samochód to nie jest powód do tego, aby wspólnota go po sądach ciągała,bo dostaną kasę od ubezpieczyciela - chyba, że będą ku temu inne powody jak np. zignorowanie regulaminu zakazującego parkowania autom z LPG. Wówczas pewnie ubezpieczyciel odmówi wypłaty środków i wspólnota , aby pokryć straty idzie do sądu z właścicielem pojazdu z LPG. Fakt, że takie znaki nie istnieją - ale zapisy w regulaminie Twojego obiektu to już inna kwestia.

Także, sory w takim kraju żyjemy - prawo budowlane ma luki , gdyby ktoś zrobił to z głową to dziś mielibyśmy wymóg odpowiedniej wentylacji garaży, a tak właściciele chcąc oszczędzić wolą zainwestować w dobrych prawników i zrobiony na odczepne pseudo znak zakazu LPG.
W tamtym wypadku ubezpieczyciel odmówił roszczenia, wspólnota mogła iść do sądu z ubezpieczycielem (i pewnie by przegrała) lub z właścicielem pojazdu (który zignorował regulamin i zakaz).
Nie znam podstaw prawnych bo nigdy się tym nie interesowałem, ale odnośnie odcholowań o których piszę marcus1212 , to na terenie prywatnym też już standard, coś tam musi właściciel zgłosić tylko i wtedy straż miejska działa jak szalona, przykład okolice BlueCIty w wawie, czy kilka innych centrów handlowych - spróbuj tylko zaparkować na zakazie i za 15 minut nie masz auta :D
SW GTLine Black & SW GT Black
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Spalanie L/100km

Post autor: jabolkg »

http://moto.pl/MotoPL/1,111276,6524212, ... emia_.html

Nawiasem mówiąc, od lat jeżdżę na LPG Optima w zasadzie też czeka jeszcze chwilę i dostanie instalację, nigdy nie respektowałem tych dziwnych, nieistniejących znaków i nie zamierzam tego robić.
Zarządcy pewnych budynków są upośledzeni umysłowo, z jednej strony stawiają znak "strefa ruchu", który kwalifikuje dany obszar do dróg publicznych a za chwilę wystawiają znak, który nie istnieje w naszym kraju.
Ciągnąc temat stref ruchu też mógłbym opowiedzieć ciekawą historię, generalnie 99% tego typu stworków też jest wyznaczonych nieprawnie, pewnie żaden zarządca centrum handlowego nawet nie przeczytał rozporządzenia w tej kwestii.
Czarne GT w sedanie
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie L/100km

Post autor: chudy »

jabolkg pisze:http://moto.pl/MotoPL/1,111276,6524212, ... emia_.html

Nawiasem mówiąc, od lat jeżdżę na LPG Optima w zasadzie też czeka jeszcze chwilę i dostanie instalację, nigdy nie respektowałem tych dziwnych, nieistniejących znaków i nie zamierzam tego robić.
Zarządcy pewnych budynków są upośledzeni umysłowo, z jednej strony stawiają znak "strefa ruchu", który kwalifikuje dany obszar do dróg publicznych a za chwilę wystawiają znak, który nie istnieje w naszym kraju.
Ciągnąc temat stref ruchu też mógłbym opowiedzieć ciekawą historię, generalnie 99% tego typu stworków też jest wyznaczonych nieprawnie, pewnie żaden zarządca centrum handlowego nawet nie przeczytał rozporządzenia w tej kwestii.
no i cytując przytoczony przez Ciebie artykuł

"W Polsce według różnych szacunków jeździ od 2 do nawet 2,5 mln aut napędzanych LPG. Zakaz wjazdu na podziemne parkingi dotknąłby więc potężną rzeszę kierowców. Nie mogliby wjeżdżać do domu, pracy, galerii handlowej. Jednak wbrew wielu doniesieniom przepisu zabraniającego autom z LPG wjazdu na podziemne parkingi po prostu nie ma i takie prawo w ogóle nie powstało. Jeśli zaś przed parkingiem pojawi się zakaz wjazdu pojazdów napędzanych LPG, to jest to inicjatywa ich zarządców. I - dodajmy - mają oni do tego święte prawo. Jeśli uznają, że względy bezpieczeństwa nie pozwalają na trzymanie na ich terenie aut na propan-butan to mogą zabronić im wjazdu i go egzekwować."

Tak więc na terenie prywatnym może taki zakaz stać i musi być respektowany.
A że ich nie respektujesz, spoko Twoja sprawa, przecież nikt nie będzie moralizował ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Spalanie L/100km

Post autor: Sigma_74 »

trASA kRAKÓW wAWA dośc szybka jak dla mnie, prędkości rzędu 160 km/h i spalanie 7.8 litra.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Spalanie L/100km

Post autor: Linkpl »

Odświeżam temat ...

Nie wiem czy ktoś zauważył coś takiego u siebie, ale u mnie po przelocie 50-52k km, Optima zaczęła palić 0,5-1,0 mniej, mimo to że jest zima ...

Czy jesteście w stanie potwierdzić takie zachowanie u siebie.

Obecnie praktycznie z każdej trasy wracam ze spalaniem na poziomie 5,9-6,1 litra. Oczywiście mierzone przy dystrybutorze ... komputer powiedziałbym, że nawet zawyża delikatnie spalanie ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Spalanie L/100km

Post autor: kosa666 »

a nie jest to wina klimatyzacji, która w zimie znacznie mniej obciąża silnik?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spalanie L/100km

Post autor: Seb »

ja zauważyłem u siebie, że na zimowych oponach mniej pali ale to tak do 0,5 litra/100. Dzisiaj przejechane 53km lokalnymi i średnia 6,9 ale ruch prawie żaden za to prędkość 100+
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Spalanie L/100km

Post autor: Linkpl »

Seb pisze:ja zauważyłem u siebie, że na zimowych oponach mniej pali ale to tak do 0,5 litra/100. Dzisiaj przejechane 53km lokalnymi i średnia 6,9 ale ruch prawie żaden za to prędkość 100+
Ja mam zimowe takie same jak letnie rozmiarem, po za tym po zmianie widziałbym różnicę. Zobaczymy jak to będzie w lato ... czy spalanie utrzyma się czy wzrośnie ... Mam każde tankowanie w fuelio, więc można będzie zrobić jakąś analizę w późniejszym czasie ...

Może po 2-3 latach da się zauważyć jakąś sezonowość tego zjawiska ... Aczkolwiek zawsze palił mi mój samochód dość dużo, przynajmniej ja tak uważałem widząc wyniki w granicach 6,8-7,2 litra na 100 km ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spalanie L/100km

Post autor: Seb »

Linkpl też mam takie same rozmiary opon. 7.2 to jest u mnie spalanie z normalnej jazdy po drogach jednopasmowych, po dwupasmowych jest ponad 9
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Spalanie L/100km

Post autor: Piotrek »

U mnie spalanie zimowe jest jednak wyższe. Przypuszczam, że jest to spowodowane głównie gorszym warunkami na drodze - częściej jest mokro tudzież pada, a optima na autostradzie jest straszliwie wrażliwa na wodę i wiatr. W skrajnych warunkach może wypić nawet 2L LPG więcej niż w lecie. Ogólnie spalanie na tej samej trasie waha mi się w granicach 10,5-12L/100km LPG.
Co ciekawe przebieg nie wpływa na spalanie - przeleciał już 52k km i spalanie utrzymuje się cały czas w tych samych granicach.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”