Ceramika lakieru w Krakowie

forum użytkowników modelu Optima
dymitri
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:31

Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: dymitri »

Witam wszystkich, za 2 tygodnie w końcu moja upragniona Optima przyjeżdża do salonu. W związku z tym, chciałbym zabezpieczyć sobie lakier i zdecydowałem się na ceramikę. Mógłby ktoś polecić dobry zakład w Krakowie? Ja znam wyłącznie Kuro Detaling, ale chciałbym dowiedzieć się od doświadczonych kolegów z forum, gdzie warto swoje autko zostawić ;)
Z góry dzięki za odpowiedzi.
KIA Optima 2.0 Pb XL + Tec Gravity Blue
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: lgucma »

Jak koniecznie chcesz wydac kase to polecam ten zakład lepszego nie mac ;) Ale według mnie strata kasy, auto jezdzi, parkujesz go na ulicy itd, po 2 dniu bedzie brudne i tak i tak wiec jest to bez sensu. Dbac trzeba wiec co 2 tygodnie myjnia tylko reczna albo sam jak sie znasz + quickdetailer ( preperat z woskiem super efekt). Mikroryski i tak Ci sie pojawią a jak ktoś CI walnie w bok albo na parkingu to bedziesz wkurzony x2 ;) Takie cos jest dobre jak chcesz wystawic auto na pokaz ale jezeli auto ma sluzyc do jazdy szkoda kasy. Ja mam juz 3 miesiac autko i myje go co 2 tygodnie + dobry wosk daje raz na 2 miesiace a po kazdym myciu wlasnie quickdetailer i wyglada super, mikroryski likwiduje recznie pasta tym https://detailingpro.pl/pasty-i-mleczka ... cznie.html. A raz na 4 lata mozna isc wlasnie do kuro i zrobic polerke porzadne ( nie czesciej bo lakier CI zejdzie ). Ale decyzja do Ciebie nalezy, lepszego niz kuro chyba nie znajdziesz moze tanszy.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: Marcin »

Ja wczoraj bylem w Kuro na myciu detailingowym smart + wosk. Generalnie super, dodatkowo odkurzyli samochod, czego chyba nie uzgadnialismy ;) Pan powiedzial, ze nie glinkowali, bo lakier jest w tak dobrym stanie, ze szkoda bylo go dotykac, bo to jednak zawsze jakies minimalne slady moga zostac, zwlaszcza na tych delikatnych lakierach. Myslalem o ceramice, ale doszedlem do podobnych wnioskow co lgucma. Zeby to mialo sens, trzeba by auto myc co +/- dwa tygodnie na myjni recznej porzadnej, wiec czy ta powloka bedzie czy nie, to efekt podobny. Przed konkretniejszymi uszkodzeniami, to powloka i tak nie uchroni. Osobiscie wolalbym te pieniadze przeznaczyc na w miare regularne mycie samochodu :)

Ale odpowiadajac po czesci na Twoje pytanie, to polecam Kuro.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: lgucma »

Ja w zimie bede do nich jezdzil. Takto myje sam po co placic mam te 100-200zł, skoro za 2h sam wymyje sobie tak samo ;) Mam naszczescie duze podworko wiec mam gdzie + odplyw zrobiony. Za 5l szamponu profesjonalengo dalem 60zł ( 100 myc) + za quicdetailer z woskiem w plynie dalem 60zł ( 20 myc) + mam karchera i 2 wiadra + do felg za 50zł aby usunac te czarne osady i inne tzw krwawiaca felga + na owady ( 40zł) oraz na zywice lubi sie kleic za (40zł). Koszt mycia mojego wychodzi mi ok 8zł z woda ;) + czas 2h na dokladne umycie również odkurzenie karcherem w środku czyli zaoszczedzam ok 192zł - a myje co tydzien wiec ok 750zł w kieszeni :D Wiem nie kazdy ma podworko w krakowie zeby umyc samemu dlatego w zimie bede do nich jezdzil bo wiadomo ze juz wtedy potrzeba miec ocieplany duzyy garaz zeby umyc ;)

PS co ile myjecie auto ? Czy mycie raz w tygodniu to przesada ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: Marcin »

Zalezy co rozumiesz przez "myjecie auto" :) Ja przewaznie raz na tydzien lub 10 dni jade na bezdotyk, zeby oplukac auto z wiekszego syfu (na bialym kolorze widac to dosc mocno). Generalnie, jestem zadowolony, bo wiadomo, ze auto nie jest super czyste, ale zarazem nie straszy :)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
dymitri
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2017, 11:31

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: dymitri »

Moment, bo chyba źle zrozumiałem. Myślałem, że ceramika polega na pewnego rodzaju konserwacji lakieru, oraz że powłoka membranowa zapewni dłuższą żywotność lakieru. Jeśli chodzi o sam "szał" że autko będzie się mieniło, to nie jest mój cel. Wiedziałem, że te lakiery zwłaszcza Gravity Blue są dosyć cieńkie i bardzo szybko widać ryski na nim. Ta ceramika miała temu zapobiec. Będę szczery, to będzie moja pierwsza ( mam nadzieję, że nie ostatnia ;) ) furka z salonu, więc chciałem ją przygotować do polskich warunków najstaranniej jak się tylko dało :D.
KIA Optima 2.0 Pb XL + Tec Gravity Blue
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: Roo »

Jeśli koledzy Ci odradzają to albo ich posłuchasz, albo sam wypróbujesz. Jednak ja chciałbym się odnieść do Twojego wpisu: "Będę szczery, to będzie moja pierwsza ( mam nadzieję, że nie ostatnia ;) ) furka z salonu, więc chciałem ją przygotować do polskich warunków najstaranniej jak się tylko dało" - to może lepiej okleić auto folią chociaż maskę, zderzak i lusterka??
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: Marcin »

No to nie tak, ze odradzam :)

Wydaje mi sie, ze powłoka przyda sie bardziej jako cos, co ułatwi mycie auta plus zabezpieczy nieco lakier, ale umówmy sie, kamienie itp jednak sie przez nią bez problemu przebija. Folia jest super, bo chroni, ale aplikacja jest droga plus nie ma efektu łatwego mycia. Teraz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy hajs jaki na to trzeba wydać jest wart zachodu. Bo optymalnie, to folia na maskę, zderzak i lusterka plus powłoka ceramiczna. Ale to juz idziemy w 5000 zeta. Jakbym miał na zbyciu taka kasę, to bym sobie zrobił :) z drugiej strony, jak nam ktoś przygrzmoci w drzwi albo przytuli sie na parkingu, to żadna powłoka nie pomoże i strata bedzie jeszcze większa.

BTW gratuluje zakupu nowej fury. Dla mnie optima to tez pierwsze salonowe auto i rozumiem twoje obawy. Pierwsza rysa boli najbardziej, pózniej juz z górki :)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: lgucma »

autka nie uchronisz przed rysami i odpryskami nie da sie. I trzeba sie liczyc z tym ze auto 2 letnie ma juz duzo odprysków oraz jakies rysy, ale wszystko da sie usunac tylko bron boze jakimis zaprawkowymi itd idz do fachowca i CI zrobi ;) Ja wole tak co 2 lata niz bawic sie w powloki jakies itd. chcesz zabezpieczycc lakier ok probonuje GARAZ + dobry wosk co 2 miesiące a co każde mycie quickdetailer z woskiem i gitarka ;) Na mikro rysy jest taki produkt najlepszy chyba https://detailingpro.pl/pasty-i-mleczka ... cznie.html do recznej polerki, nic nie zrobi bo to schodzi moze 0.01 przy kazdym polerowaniu i musiałbys z 500 razy polerowac zeby zrobic powiedzmy 2-3 polerki automatem ;)

Ps ja mam 2.5 miesiaca autko i lakier poki co chyba ideal, kilka moze mikrorys ale sobie usune teraz pozatym ideal ale na feldze z przodu mam solidna krotka na 1cm ryse i musialem to zaprawkowym lakierem zrobic nie widac ale jak sie przypatrzec z bliska to tak ale mam to w dupie nie rzuca sie praktycznie w oczy wiec przy okazji moze komus zlece. Pytalem ile nowa felga 720zł netto :D chyba ich powalilo :D musiałbym srac kasa zeby tak sobie wymieniac felgi ale moze na nastepne lato kupie zestaw bardziej rzadszych trudniej porysowac :D Tez moje 1 nowe autko ale dopiero mam 28 lat wiec nie jest zle jak na moj wiek furka za 120 tys ;)

A zauwazyliscie ze w wersji L ten fotel lekko ale sie przeciera? Mam nadzieje ze za 10-20 tys km nie bedzie jakos widoczne przetarcie ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Ceramika lakieru w Krakowie

Post autor: Marcin »

SEB ma jakies problemy z fotelem – przetarcie na 8 cm zdaje sie przy 20000 km – ASO wymienia w ramach gwarancji. U mnie poki co jest OK, zadnych sladow zuzycia, ale przebieg rzedu 10000.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”