Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

forum użytkowników modelu Optima
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Parada »

Szanowni koledzy i koleżanki, tak jak obiecałem przesyłam zrobiony na szybko tutorial wymiany żarówek tablicy rejestracyjnej ( model na którym to robiłem : Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach [08/2017r] )
Niestety instrukcja obsługi nie uwzględniła w tym wypadku Optimy w wersji SW.

1. szykujemy płaski i krzyżakowy śrubowskręt, nowe żarówki + napój, którym będziemy świętować udaną wymianę żarówek tablicy rejestracyjnej
2. Ściągamy zaślepki od lamp tylnich, od awaryjnego otwierania klapy
Obrazek
Obrazek
3. wykręcamy 2 czarne śrubki (+) z środkowej części klapy + podważamy dwa klipsy płaskim śrubowkrętem
4. ściągamy pierwszą część obudowy tylniej klapy, podważyć palcami lub czymś plastikowym ( śrubowkrętem łatwo uszkodzić plastik)
Obrazek

Obrazek
5. okazują nam się po jednej śrubie (+) na bocznych częściach obudowy. Odkręcamy i ściągamy
Obrazek

Obrazek
Została nam tylko główna obudowa.
6. Odkręcamy 2 kolejne śruby (+)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

7. ściągamy przycisk otwierania/zamykania klapy (na zatrzask, z wyczuciem podważyć)

Obrazek

Obrazek

8. Z wyczuciem ściągamy główną część obudowy ( trzyma się już tylko na 11 klipsach)
Obrazek
9. Tak wygląda klapa bez obudowy :
Obrazek

wyciągamy całe mocowanie żarówki - wystarczy lekko okręcić - i wymieniamy na nowe żarówki
Obrazek

Kupiłem parę różnych żarówek ledowych, jednak tylko jeden model, z których zakupiłem pasuje (na zdjęciach poniżej pokazane - muszą być takiej samej długości co oryginalne)


Dobre -->> Obrazek



Złe -->> Obrazek

Mam nadzieję, że komuś się przyda. W razie jakichkolwiek pytań proszę o nie pisanie na PW a tu, w tym temacie. Zostanie informacja dla potomnych :)





Nie zastrzegam praw do zdjęć jak i samego opisu, lecz w razie kopiowania proszę o podanie źródła :)
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Bandi »

Powiem takiej wymiany to nie widziałem jeszcze żeby rozebrać wszystkie plastiki od środka, tyle zawodu, a wymiana jest taka prosta że już bardziej nie może być, wymiana żarówki zajmuje mi góra minutę i w tym zdążę jeszcze piwa łyknąć. Ale chwała ci bo przynajmniej wiemy jak rozebrać plastiki w bagażniku bez większych szkód i fajnie zrobiona instrukcja.
Załączniki
Od str. tablicy ciągniesz w dół
Od str. tablicy ciągniesz w dół
tablica rej.jpg (199.75 KiB) Przejrzano 2453 razy
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Seb »

Bandi czyścisz mi telefon. Poplułem go. Masz u mnie piwo :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Bandi »

;) ;) Jasne nikt nie pytał, ja też testowałem kilka rodzai żarówek led, bo powiem szczerze dużo modeli migało, albo zaraz po wymianie albo po jakimś czasie. Jak chcecie jakieś info o wymianie innych żarówk to pytać bo mam wszystkie wymienione na Ledy.
Kia Optima GT-Line SW
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: kysior »

To napisz proszę jakie żarówki do wsteczne i jakie do podświetlenia wnętrza samochodu polecasz.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: chudy »

Bandi pisze:;) ;) Jasne nikt nie pytał, ja też testowałem kilka rodzai żarówek led, bo powiem szczerze dużo modeli migało, albo zaraz po wymianie albo po jakimś czasie. Jak chcecie jakieś info o wymianie innych żarówk to pytać bo mam wszystkie wymienione na Ledy.
otóż to, co dałeś na cofania? Bo ja już chyba z 3 rodzaje przerobiłem i wszystkie migają max po 3 miesiącach :cry:
SW GTLine Black & SW GT Black
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: FISH »

Tak sobie oglądałem zdjęcia Kolegi Parada i myślałem - no way. Przecież to niemożliwe, żeby pruć całą klapę do wymiany jednej żaróweczki. Na szczęście jest Kolega Bandi, który potwierdził moje wspomnienia z Ceed`a SW, gdzie zdarzyło mi się wymieniać wspomniane żarówki chyba ze 3 razy i tam wymiana wyglądała tak samo. Lekko nacisnąć na klosz w kierunku klapy i łukowatym ruchem wysunąć bliższą krawędź klosza do dołu.
Tak na marginesie - udało się Koledze poskładać tak wszystkie plastiki tak, aby nic nie trzeszczało i nie telepało ?
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Marcin »

Ja bym z wielka checia wsadzil LEDowe zarowki w kierunkowskazy, ale to juz pewnie wymaga dolutowania czegos do ukladu (?)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Seb »

Marcin nie próbowałem ale jeśli nie ma Cana to wg mnie nie trzeba.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Parada »

:D :D :D Tez wydawało mi się, że to nie możliwe, że trzeba ściągać tyle pierdół dla dwóch lampeczek, ale gdzieś wcześniej wyczytałem, że te klosze są wklejane aby były szczelne stąd moja zabawa. No cóż, trudno, chciałem dobrze :D
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”