Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

forum użytkowników modelu Optima
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Parada »

chudy pisze:Seb... dam jeszcze mocniejsze ledy na cofanie ...

i jak tam Chudy, dales jakies mocniejsze?
jaka roznica?
moglbys polecic jakies mocne ledowe zaroweczki?

Jakie dokladnie zarowki wpakowales do oswietlenia rejestracji biale ledowe ale jakie dokladnie? i jakie na podswietlenie nog ? bo te zolte przy sufitowych bialych okropnie wygladaja...
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: chudy »

Parada pisze:
chudy pisze:Seb... dam jeszcze mocniejsze ledy na cofanie ...

i jak tam Chudy, dales jakies mocniejsze?
jaka roznica?
moglbys polecic jakies mocne ledowe zaroweczki?

Jakie dokladnie zarowki wpakowales do oswietlenia rejestracji biale ledowe ale jakie dokladnie? i jakie na podswietlenie nog ? bo te zolte przy sufitowych bialych okropnie wygladaja...
Szczerze to już nie pamiętam bo dawno to było, wiem że od kierowcy dałem jakieś słabsze (bo mnie po oczach raziły), a od od pasażera mocniejsze, poszukam po mailach to może je znajdę i napiszę.
Największy rezultat przyniosły cofania bo oryginalne to nic nie święcą, więc kupiłem jakieś ledy po 30zł i poprawa bardzo duża, tyle że po dwóch miesiącach te ledy zaczęły migać, więc kupiłem kolejne droższe (takie po 58zł za sztukę) i te zupełnie nie pasują w gniazda W16W (mają za szeroką wtyczkę) więc je oddałem reklamacyjnie, finalnie mam znowu oryginały i szukam jakiś pożądnych wytrzymałych W16W na wsteczne bo to mnie boli najbardziej
SW GTLine Black & SW GT Black
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: kysior »

chudy pisze:
Parada pisze:
chudy pisze:Seb... dam jeszcze mocniejsze ledy na cofanie ...

i jak tam Chudy, dales jakies mocniejsze?
jaka roznica?
moglbys polecic jakies mocne ledowe zaroweczki?

Jakie dokladnie zarowki wpakowales do oswietlenia rejestracji biale ledowe ale jakie dokladnie? i jakie na podswietlenie nog ? bo te zolte przy sufitowych bialych okropnie wygladaja...
Szczerze to już nie pamiętam bo dawno to było, wiem że od kierowcy dałem jakieś słabsze (bo mnie po oczach raziły), a od od pasażera mocniejsze, poszukam po mailach to może je znajdę i napiszę.
Największy rezultat przyniosły cofania bo oryginalne to nic nie święcą, więc kupiłem jakieś ledy po 30zł i poprawa bardzo duża, tyle że po dwóch miesiącach te ledy zaczęły migać, więc kupiłem kolejne droższe (takie po 58zł za sztukę) i te zupełnie nie pasują w gniazda W16W (mają za szeroką wtyczkę) więc je oddałem reklamacyjnie, finalnie mam znowu oryginały i szukam jakiś pożądnych wytrzymałych W16W na wsteczne bo to mnie boli najbardziej

I jak, znalazłeś coś godnego polecenia do świateł cofania?
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: chudy »

tym razem zakupiłem ledy Osram, ale nie mam czasu ich podłączyć i leżą w pudełku już z miesiąc :D
SW GTLine Black & SW GT Black
wakles
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2018, 15:59
model samochodu: Optima XL

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: wakles »

Panowie,
Aby dostac sie do tylnego oswietlenia tablicy, trzeba zdjac wewnetrzna oslone tylnej klapy. 5min. wyciagamy zatyczki do okola oslony i mamy wszystko jak na dloni. Zarowki wykrecamy z gniazdkiem, wyjmujemy i wkladamy. Zwykle led/y bez kambusa. Super wyglad. To samo wewnatrz. Bez problemu - cienkim srubokretem - TYLKO delikatnie!!! Milego montazu i eleganckiego wygladu zycze!!!
wakles
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2018, 15:59
model samochodu: Optima XL

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: wakles »

wakles pisze:Panowie,
Aby dostac sie do tylnego oswietlenia tablicy, trzeba zdjac wewnetrzna oslone tylnej klapy. 5min. wyciagamy zatyczki do okola oslony i mamy wszystko jak na dloni. Zarowki wykrecamy z gniazdkiem, wyjmujemy i wkladamy. Zwykle led/y bez kambusa. Super wyglad. To samo wewnatrz. Bez problemu - cienkim srubokretem - TYLKO delikatnie!!! Milego montazu i eleganckiego wygladu zycze!!!
ups...przepraszam, ze powielilem post na poczatku, ktory dokladnie to samo opisuje jak sie dostac do oswietlenia tablicy rej.
bomsight22
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2017, 10:43
model samochodu: Optima

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: bomsight22 »

wakles pisze:Panowie,
Aby dostac sie do tylnego oswietlenia tablicy, trzeba zdjac wewnetrzna oslone tylnej klapy. 5min. wyciagamy zatyczki do okola oslony i mamy wszystko jak na dloni. Zarowki wykrecamy z gniazdkiem, wyjmujemy i wkladamy. Zwykle led/y bez kambusa. Super wyglad. To samo wewnatrz. Bez problemu - cienkim srubokretem - TYLKO delikatnie!!! Milego montazu i eleganckiego wygladu zycze!!!
Próbowałem ostatnio ściągnąć tą osłonę wewn. w Optimie SW i ani rusz..
Odkręcam dwie widoczne śruby po lewej i prawej stronie, następnie wyciągam widoczne zatyczki - te które są u góry przy otwartej klapie bagażnika (innych nie widzę). Czy ktoś podpowie co jeszcze trzeba wyciągnąć / odkręcic ?
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Marcin »

Nie wiem jak w SW, ale w Sedanie sa srubki ukryte w raczce do zamykania klapy. Trzeba ja otworzyc i wewnatrz siedza dwie sruby jeszcze.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Marcin »

Maly update do tematu.

Zarowki w tablicy wymienilem juz dobre 3-4 miesiace temu. Od tego czasu wszystko dziala bez zarzutu. Podswietlenie nie jest chamsko mocne, jak to niektorzy maja pomontowane w swoich Golfach, jednak w totalnej ciemnosci ladnie rzuca poswiate nawet na droge. W miescie wyglada poprostu dobrze. Jutro podrzuce fotki jak sie prezentuja w calkowitej ciemnosci.

Zaroweczki ktore uzylem mozna znalezc na tej aukcji:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/diod ... 39438.html
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Parada »

Właśnie jestem po wymianie żarówek w kombi, dziś lub jutro zrobie maly tutorial wraz ze zdjeciami co i jak. Badzcie czujni :D
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”