Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Prezes76 »

Chudy od zewnątrz nie robisz nic.Żeby się do nich dostać musisz zdemontować osłonę w klapie bagażnika.Wyciągnąć plastikowe wciski-łatwo idzie bo są luźne i odkręcić plastikową rączkę do zamykania klapy(są tam dwie śruby) Trzeba podnieść część rączki do góry i ukażą się śruby które trzymają całą osłonę oprócz plastikowych wcisków.Zajmuje to 10minut :)
Załączniki
IMG_20170915_080455.jpg
IMG_20170915_080455.jpg (39.75 KiB) Przejrzano 3806 razy
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: chudy »

Prezes76 pisze:Chudy od zewnątrz nie robisz nic.Żeby się do nich dostać musisz zdemontować osłonę w klapie bagażnika.Wyciągnąć plastikowe wciski-łatwo idzie bo są luźne i odkręcić plastikową rączkę do zamykania klapy(są tam dwie śruby) Trzeba podnieść część rączki do góry i ukażą się śruby które trzymają całą osłonę oprócz plastikowych wcisków.Zajmuje to 10minut :)
no właśnie :) bo od zewnątrz wygląda dość solidnie wciśnięte, od środka muszę sprawdzić w takim razie bo w SW może być inaczej niż w sedanie, ale dzisiaj pokombinuje. Pytanie jeszcze jak pod nogami pasażera, udało Ci się jakoś zdjąć tylko pokrywę białą, czy też cały panel trzeba odkręcić ?
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Prezes76 »

Chudy ach zapomniałem że Ty masz kombi :)
Ale jest to pokazane i opisane w instrukcji(jak wymienić każdą żarówkę w samochodzie)-fajna sprawa.Też myślałem że to od zewnątrz ale po przeczytaniu instrukcji okazało się że od środka.
Te pod nogami podważyłem cieniutkim wkrętakiem,po stronie pasażera trochę trzeba się bardziej namęczyć ale da radę zrobić(ja dwa razy wyciągałem te plastiki-znaczy "białe szkiełka") są dość solidne. :)
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: chudy »

no tak instrukcja :roll: zobaczę ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
DoKeR
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2016, 11:41
model samochodu: KIA OPTIMA SW GT+TEC 2016

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: DoKeR »

Witam,
Chcialem zapytac czy po zmianie tych zarowek nie pokazuje sie blad spalonej zarowki?

Pozdrawiam :D
KIA OPTIMA SW GT+TEC 2016
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Marcin »

Prezes pisal, ze:
brak błędów na kompie,wszystko działa
wiec zakladam, ze nie ma info o bledzie. Do mnie zarowki juz dotarly, w weekend moze uda mi sie je wymienic.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
WST
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2016, 19:23
model samochodu: Optima GT

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: WST »

Czy ktoś z Was przerabiał już wymianę oświetlenia w Optimie w wersji kombi i opiszę co i jak (przede wszystkim czy do żarówek dostać się z zewnątrz czy od wewnątrz)??? W instrukcji jest opisana procedura tylko dla sedana...
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: chudy »

ja w SW wymieniłem:
- żarówki pod nogami kierowcy i pasażera - podważasz obudowę śrubokrętem
- żarówki tablicy rejestracyjnej - trzeba odkręcić osłonę plastikową klapy
- żarówki świateł cofania (bo oryginalne nic nie świeciły) - pod zaślepkami w klapie, trzeba podważyć śrubokrętem
zero błędów, ale cofania na wszelki wypadek dałem ledy współpracujące z szyną canbus
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Seb »

chudy jest poprawa w kamerze cofania po zmianie na ledy? Mnie do szału doprowadza jak jest ciemno i trzeba cofać bo na tym wyświetlaczu widać tylko zderzak :(
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Wymiana zarowek tablicy rejestracyjnej na LEDy

Post autor: Marcin »

Serio tak slabo w nocy? Ja wlasnie jestem zachwycony, jak dobry jest obraz po ciemku.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”