Domykanie szyb

forum użytkowników modelu Optima
szata
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2017, 11:56
model samochodu: Kia Optima L

Domykanie szyb

Post autor: szata »

Witam,

Od wczoraj jestem szczęśliwym użytkownikiem Kia Optima L Sedan 1,7CRDI 141KM DIesel rok produkcji lipiec 2016r.

Moje pytanie, czy jest możliwość ustawienia w Kia opcji domykanie szyb z kluczyka ?

Wczoraj zostawiłem otwarte szyby w aucie, myślałem, że po zamknięciu auta same się domkną ale niestety tak się nie stało. Próbowałem domknąć szyby z kluczyka trzymając dłużej guzik zamknij ale to też nie zadziałało.

Proszę o ewentualną pomoc.

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Domykanie szyb

Post autor: Piotrapn »

szata pisze:Witam,

Od wczoraj jestem szczęśliwym użytkownikiem Kia Optima L Sedan 1,7CRDI 141KM DIesel rok produkcji lipiec 2016r.

Moje pytanie, czy jest możliwość ustawienia w Kia opcji domykanie szyb z kluczyka ?

Wczoraj zostawiłem otwarte szyby w aucie, myślałem, że po zamknięciu auta same się domkną ale niestety tak się nie stało. Próbowałem domknąć szyby z kluczyka trzymając dłużej guzik zamknij ale to też nie zadziałało.

Proszę o ewentualną pomoc.

Z góry dziękuję
Witaj
Niestety Kia Optima nie ma domykania szyb ,posiadam wersję GT i myślałem ,że szyby się domykają :oops: Oświeciłeś mnie :!: NEGATYWNIE :oops:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Domykanie szyb

Post autor: Seb »

Nie piszcie głupot :shock: . Domykanie jest w pilocie, trzeba przytrzymać przycisk zamykania przez kilka sekund. Podobnie można przewietrzyć samochód przed wsiadaniem - przycisnąć i przytrzymać przycisk otwierania.
Nie wiem tylko czy jest opcja domykania szyb w razie deszczu. Czyli zamykam auto z otwartymi szybami i w jak zaczyna padać czujnik deszczu domyka szyby automatycznie.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
szata
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2017, 11:56
model samochodu: Kia Optima L

Re: Domykanie szyb

Post autor: szata »

Dzięki za odp.

Niestety w mojej Optimie nie działa... próbowałem wczoraj domknąć szyby przyciskiem ale nic z tego nie wyszło, teraz pytanie...

Jak to zaprogramować, żebym mógł ewentualnie domykać szyby kluczykiem ?

Spróbuje jeszcze to zrobić drugim kluczykiem i dam znać.
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Domykanie szyb

Post autor: Piotrapn »

Seb pisze:Nie piszcie głupot :shock: . Domykanie jest w pilocie, trzeba przytrzymać przycisk zamykania przez kilka sekund. Podobnie można przewietrzyć samochód przed wsiadaniem - przycisnąć i przytrzymać przycisk otwierania.
Nie wiem tylko czy jest opcja domykania szyb w razie deszczu. Czyli zamykam auto z otwartymi szybami i w jak zaczyna padać czujnik deszczu domyka szyby automatycznie.
Seb wiem co mówię choć bym cisnął przycisk zamykania w pilocie nawet dwie minuty to szyba się nie zamknie :oops: Trzeba domówić moduł domykania szyb :oops: Jestem tym bardzo zdziwiony bo oglądałem na YouTube prezentacje (autocentrum-Zahar) Kia Optimy i szyby się zamykały przy zamykaniu drzwi z pilota zwrócił jedynie uwagę na brak możliwości zamykania się panoramy :!:TERAZ TO JUŻ NAWET NIE WIEM CZY MAM ALARM :!: :oops:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Domykanie szyb

Post autor: lgucma »

u mnie tez liptop. Seb kupowales do tego modul ?
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Domykanie szyb

Post autor: Seb »

Nie nic nie kupowałem. Mam L i to wszystko. Jedyne co domówiłem to H&K.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Domykanie szyb

Post autor: Piotrapn »

Kolega Seb :D ma rację,powiem więcej ma pozytywną energię :lol: tak to prawda dzisiaj rano chciałem sprawdzić domykanie szyb nie chodziło :oops: zasmucony znalazłem moduł w necie za jedyne 249zł i pomyślałem ech kupię sobie i założę w aso,przeczytałem post Sebastiana :D i chodzi domykanie szyb i przewietrzanie :D DZIĘKUJEMY CI SEBESTIANIE :lol: :lol: :lol: drobna rzecz a jak cieszy :!:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
szata
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2017, 11:56
model samochodu: Kia Optima L

Re: Domykanie szyb

Post autor: szata »

Z informacji, które uzyskałem nie ma tego modułu w opcji L :(
ziomek
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:52
model samochodu: Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl

Re: Domykanie szyb

Post autor: ziomek »

muszę sprawdzić u siebie ;p
ale podpowiedzcie proszę, bo mam wersję L+NAV i jak wrzucam wsteczny (skrzynia automat) to mi nie opuszcza lusterek - wiem, temat ten już poruszaliśmy, nawet ktoś wrzucał screana z instrukcji, próbowałem w każdej pozycji przełącznika lusterek i nic... jak jest u was, pytanie do posiadaczy tej samej wersji wyposażenia, bo zastanawiam się czy miała być taka opcja, a nie ma, czy coś się zje*** zanim jeszcze zacząłem używać? :mrgreen:

p.s.
SEB, tobie za wszystkie rady chyba już nie tylko ja wiszę dobrą flaszkę ;p
więc, jak tylko będziesz we Wrocławiu to zapraszam :)
Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”