DIESLE czy BEZN

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Prezes76 »

chudy pisze:tak, dałem tego http://powerchip.vtechtuning.eu/Kia/Kia ... rbox-elite

i bezpiecznie wystrojony na 169 hp i 407 Nm czy jakoś tak - zmiany w zachowaniu auta znaczące ;)
Też myślę nad tym ale nigdzie nie mogę znaleźć jaki największy moment obrotowy może przenieść ta skrzynia DCT żeby nie przesadzić :D

400 niutonów to już coś,,jeśli jeszcze wystroili żeby był dostępny od niskich obrotów to już wystarczy ;)
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: chudy »

Sigma_74 pisze:jakos nie wierzę tym boxom, za duzo się naczytałem a i doswiadczyłem problemów z tym.
lepiej podjechac i zrobić program konkretne na auto ;)
a pewnie że lepiej zrobić chip, ale nie w nieznanym aucie (silnik+skrzynia DSG) które ma na napęd 7 lat gwarancji, ja nie będę ryzykował że jak walnie np. sterownik skrzyni i auto na lawecie pojedzie do ASO to mi panowie powiedzą że gwarancja baj baj ;)

box daje to samo co chip tylko w innym miejscu, bo chiptuningiem ingerujesz bezpośrednio w oprogramowanie, a box zafałszowuje parametry z czujników tak żeby oprogramowanie oryginalne inaczej się zachowywało - efekt finalny ten sam, tylko w boxie na około i na boxie nie wykręcisz takich dobrych rezultatów - mniej z niego wyciśniesz bo ma o jeden parametr mniej (nie modyfikuje kątu wtrysku paliwa). Tyle że w tym aucie jest sucha skrzynia DSG której nikt za dobrze jeszcze nie zna i wyciskanie z niej więcej jest trochę niebezpieczne, wiec w tym konkretnym przypadku chip nic więcej nie da...

Box też mam wystrojony pod moje auto, kilka godzin strojenia na hamowni i w ruchu. Tak jak pisałem wcześniej wystrojony bezpiecznie bo był jeszcze potencjał na jakieś dodatkowe 18hp i 40Nm , ale na moją prośbę specjalnie strojony niżej - tak więc moim zdaniem tu chipa wkładać nie ma sensu, tylko dobrze zrobić box, a przewaga boxa - w razie potrzeby ściągam go w 3 minuty i nikt nic nie we, a dwa to jak żona, albo pracownik jedzie - ja robię PYK i wyłączam go przez komórkę bo mam sterowanie prze bluetooth i już jedzie seryjnym autem :twisted:
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: bidżej »

takiego boxa wpina sie po prostu w OBD? Dobra sprawa...

Ciekawe jak sie ma cos takiego do GTka, bo 245KM/350Nm jest ok, ale ten sam silnik w Hyundaiu i30N Performance ma 275KM i ten sam moment, ale dostepny troche wczesniej... Gdyby tak Optima miala te parametry :twisted:

EDIT:

znalazlem - box daje GTkowi 260KM i 379Nm KLIK. 270KM to nie jest, ale 260 tez piechota nie chodzi :D

chudy, to strojenie robia na miejscu w Krakowie rozumiem? Kosztuje to cos ekstra?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

Ja bym nie wydał kasy na przyrost mocy o 15KM i 30Nm. Rozumiem podniesienie o 20% ale to co podałeś to jakiś żart. Tyle to może mieć ten silnik gift'a
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: bidżej »

Poki co zastanawiam sie jak to w ogole wyglada. Narazie nie mam nawet jeszcze samochodu, dopiero za jakis czas zobacze czy mi taki box w ogole potrzebny ;)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Sigma_74 »

ale czy to box czy program, w przypadku awarii silnika sprawdza logi i tak po gwarancji.

ale OKi
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Prezes76 »

Chudy a tak z czystej ciekawości jak wyszedł pomiar na hamowni? Miała te fabryczne 141KM i 340 Nm czy mniej?
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: chudy »

Sigma_74 - absolutnie nie, chip tuning - to zmiana softu i tu jest kilka rodzajów, czy twarda ingerencja, czy są w stanie na samochodzie zrobić, część jest widoczna po wykasowaniu w logach, a część nie, tak czy siak i tak jest to zmiana oprogramowania auta i musisz wyczyścić przed wizytą w ASO, a jak nie wyczyścisz to masz problem i utratę gwarancji - co w przypadku awarii jest bardzo prawdopodobne

natomiast BOX - wpinasz w wiązkę nic nie ingerując w oprogramowanie i on modyfikuje w locie wskazania czujników tak żeby soft w kompie zachował się w inny sposób, po wypięcie BOXa z wiązki nie pozostaje żaden ślad użycia i nikt Ci nic nie udowodni ;)

bidżej - tu podałeś parametry jakie box ma bez strojenia, jak go kupisz przez internet i sam założysz to tyle otrzymasz. Przy strojeniu indywidualnym wychodzi znacznie lepiej. Ja stroiłem w Warszawie, umawiasz się wcześniej telefonicznie, ja płaciłem za to dodatkowo 250zł i trwało około 5 godzin (można to zrobić szybciej, ale nie śpieszyło nam się i sobie miło gadaliśmy). W Krakowie z tego co wiem też procedura wygląda podobnie.
SW GTLine Black & SW GT Black
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: chudy »

Prezes76 pisze:Chudy a tak z czystej ciekawości jak wyszedł pomiar na hamowni? Miała te fabryczne 141KM i 340 Nm czy mniej?
fabrycznie wyszło więcej niż daje producent, miałem 146,1hp i 364Nm , ktoś to kiedyś też wrzucał GTLine z hamowni i pamiętam, że też było więcej
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Prezes76 »

Dobra wiadomość.... dzięki :D
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”