DIESLE czy BEZN

forum użytkowników modelu Optima
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Razg »

Seb pisze:pytam bo kolega ma Superbie 170km diesla i tam mówił że 11 to norma, a może być więcej :D
Będzie te 10-11, o ile właśnie nie więcej. Z jednego zbiornika w dieslu miałem średnie 10,4l. lwia część to była autostrada 200+.
Minimalne ze zbiornika 6,4l.
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Sigma_74 »

zamówiona
benz manual duza navi, odbiór za miesiąc ..
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
mileq
Posty: 33
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:18
model samochodu: Optima L+NAV 1.7 Diesel automat

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: mileq »

gratulacje Chyba to jednak najlepszy kompromis między osiągami a kosztami zakupu i eksploatacji Życzę aby czas oczekiwania na furę upłynął jak najszybciej :)
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: FISH »

Fajnie :D
Myślę, że "będzie Pan zadowolony" ;)
Dopytam tylko o kolor autka ?
Pozdrawiam !
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Sigma_74 »

jedyny słuszny ...
biała perła.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Piotrapn »

WITAM :)
Koledzy z racji iż kilka lat jeździłem dieslami z resztą różnymi postaram się wam coś podpowiedzieć o wypalaniu filtra cząstek stałych :!:
Ja robiłem ten zabieg raz na pół roku ,przy dobrze nagrzanym silniku jazda autostradą czwarty bieg obroty około 4000-5000 prędkościomierz jednostajnie 120km/h czasami musiałem podkręcić szybciej bo nie byłem sam na drodze i tak z 50km jazdy najczęściej A4 Tarnów-Kraków .
Moje byłe volvo przed sprzedażą sprawdzałem na kompie błędów zero .Myślę ,że przy jednostajnej jeździe z obrotami około 2500tys choć by 1000km nie ma możliwości wypalenia dpf :!: Pozdrawiam :D
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Sigma_74 »

a po co az tak ?
ja latam dieslem z dpf w trasach, tylko w trasach, miasto to czysty przypadek i nie mam problemów z dpf.
a podane przez Ciebie obroty to nie osiagalne dla mnie, max 2.5 tysiaca obrotóe.
poza tym jak poczyta sie instrukcje i fora, to dpf wypala sie najlepiej przy 80 km/h na czwartym biegu przy stałęj jeżdze, jednocześnie równiez w trasie kiedy auto idzie stała prętkością.

a że diesle w KIA słabe sa, to po przestudiowaniu forum, i długie rozmowy z kolega SEBA, padło na benza ...
czas pokarze czy dobrze ...
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

nie stresuj mnie. Nie wiem czy podołam takiej odpowiedzialność ;) Wczoraj wracałem drogami lokalnymi, tak 70÷80km/h i średnie w garażu miałem 5,9 :lol:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Nopler »

Moja Kia jest służbowa, czyli nie moja:) i w dieslu. Od połowy kwietnia zeszłego roku 58 tys. km. Licząc różnicę w średnim spalaniu między B i D na poziomie ok. 2 litrów, wychodzi, 5570 zł różnicy w ciągu tego czasu. Jeszcze się nie zwróciła, ale jest na dobrej drodze;) Prywatnie też bym celował w benzynę bo to jest zupełnie inny temat: krótsze trasy, więcej w mieście, itd. Służbowo chyba innej opcji niż diesel (może w przyszłości hybryda) nie widzę.
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
mileq
Posty: 33
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:18
model samochodu: Optima L+NAV 1.7 Diesel automat

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: mileq »

Seb to jest świetny wynik!! Moim przy takiej jeździe miałbym gdzieś 4.5l To zaledwie około 1.5l różnicy. Tylko, że u mnie będę miał obroty w granicach 1.400 więc za długo tak nie mógłbym jeździć z uwagi na konieczność wypalenia dpf, czy też obciążenia dwumasy Tak więc coraz bardziej uważam, ze ta wolnossąca jest naprawdę OK Na pewno u mnie w diselu lepsza elastyczność, ostatnio jak wracałem jedną z krajówek i pełno tirów, to ani przez moment nie zabrakło mi momentu podczas wyprzedzania (Spalanie podczas takiej jazdy (non stop wyprzedzenie i średnia grubo ponad 100km/h wyszło około 6.3) Z drugiej strony Optima nie jest autem o sportowym zacięciu, to jest superwygodne duże auto, aby zapiąć 120 czy 140km/h na tempomacie i przejeżdżać w komfortowych warunkach setki kilometrów (przynajmniej moim zdaniem) a do tego pewni spokojnie wystarczy benzyna Teraz jakbym kupował to bym bardzo poważnie ją rozważał. Tylko, ze ja chciałem z automatem, a nie wiem jak się ta benzyna sprawuje ze zwykłym klasycznym automatem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”