DIESLE czy BEZN

forum użytkowników modelu Optima
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

Sigma_74 no to do zobaczenia na drogach w autach z PB :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ziomek
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:52
model samochodu: Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: ziomek »

Ja też wybrałem benzynę bez turbo, kierując się nadzieją że będzie mniej awaryjny a większych oszczędności też nie potrafiłem się doliczyć ;p no i chyba po prostu lubię benzynowe silniki :)
na razie niecały 1k km więc za dużo nie powiem, oprócz tego że automat był dobrym i wygodnym wyborem! choć trzeba się nauczyć tym jeździć, a przede wszystkim wyprzedzać ;p

a trochę z innej beczki, powiedzcie mi Panowie, jak jest z przeglądami serwisowymi dokładnie, bo studiuję te wszystkie instrukcje i książki serwisowe, a nie znalazłem tam nigdzie po jakim przebiegu / czasie są wymagane przeglądy i w jakim zakresie...? jak odebrałem auto, to też nie było ustawione na komp za ile następny przegląd... ? Macie jakąś "oficjalną" rozpiskę?
Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

ziomek zarejestruj się do mojakia i tam masz wszystko rozpisane:
https://www.kia.com/pl/mykia/
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: chudy »

To ja trochę od innej strony powiem, mam GT i GTLine (oba SW). Pojeździłem już nimi trochę i nie patrząc na względy ekonomiczne, tylko komfort, wygodę, itd. zdecydowanie wygrywa diesel. Do jazdy po mieście może być benzyna, ale trasa..., GTLine połyka autostrady i przy delikatnej jeździe od 100 do 150 km/h zasięg około 1200 km na zbiorniku to mistrz, dodajesz boxa który nadrabia brakującą moc i dla mnie auto idealne - tyle powiem po powrocie z 6 tysięcznej traski ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
mileq
Posty: 33
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:18
model samochodu: Optima L+NAV 1.7 Diesel automat

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: mileq »

Panowie żeby była jasność to że zapytałem o przebieg i wskazałem na disela to nie znaczy ze disel jest jedyną właściwą opcją, po prostu uznałem, ze wskazany przez wahającego się kolegę przebieg jest już właściwy aby w ogóle rozważać disela. Każdy napęd ma swoje + i - (chodzi o to, aby te + nie przesłoniły nam - :) Tak serio to jakbym miał sporo kasy, której nie byłoby mi żal i brałbym autko w leasing na maks 4 lata to pewnie wziąłbym 2.0 T-GDI Wprawdzie drogo, ale miło i sympatycznie. Sam wahałem się nad benzyną 2.0 wolnossącą i diselem, wziąłem disela bo po I nie miałem innego wyjścia - do Polski jechały wówczas tylko takie autka, a nie miałem możliwościowi czekać 4 - 5 miesięcy na autko wg mojej specyfikacji - po kasacji poprzedniego nie miałem w ogóle auta i musiałem pożyczać po kumplach. Po II to fakt, ze obawiałem się elastyczności lub jej braku. Jeśli chodzi o spalanie, to co wskazał Seb, wcale nie jest takie duże, ja przy 140km/h na autostradach w 3 osoby z bagażami miałem i tak pomiędzy 6.2 a 6,5 l/100 Więc benzyna wcale tak dużo nie pali. A na pewno jest spokój w eksploatacji. Wybrałem diselka, ale wcale nie przekreślam benzyny wolnossącej, bo benzyna turbo do Optimy to sport dla tych mniej patrzących na koszty
Zawsze będzie tak, że w pewnych okolicznościach lepiej byłoby mieć benzynę, a w innych disela
Oby się wszystkim dobrze i bezawaryjnie jeździło.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

Tak z ciekawości ile palą silniki diesla w trasie z prędkościami ca 200km/h. Ktoś sprawdzał?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
mileq
Posty: 33
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:18
model samochodu: Optima L+NAV 1.7 Diesel automat

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: mileq »

Seb
z taką prędkością jechałem dopiero pierwszy raz i to nie za długo (kilka km) wiec na licznik nie patrzyłem (łącznie na takiej trasie, gdzie resztę jechałem 140) spalanie wyszło mniej niż 6.5 a jechałem na pełno
z drugiej strony znacznie mniej palił Ceed kombi w diselu 128 KM w trzy osoby i z pełnym bagażnikiem 2 tygodniowy wyjazd) jadać 140 - 160 po Niemczech spalał mi 5.5
natomiast Ceed 1.6 126 km benzyna (skrzynia 5 biegowa) w cztery osoby, załadowany do pełna jadać krajówkami (co chwila redukcja i wyprzedzanie) spalił 5,5
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Piotrapn »

Seb pisze:Tak z ciekawości ile palą silniki diesla w trasie z prędkościami ca 200km/h. Ktoś sprawdzał?
Hej :) mogę powiedzieć o silniku volvo d5 do 100km w 6l się mieścił 200km/h to 12l pod 250km/h około 15l :oops:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: Seb »

pytam bo kolega ma Superbie 170km diesla i tam mówił że 11 to norma, a może być więcej :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIESLE czy BEZN

Post autor: chudy »

autostrada przy przelotach 180-210 km/h spalanie około 10 litrów, ale jak jedziesz tak do 150km/h to spada poniżej 7 litrów. Teraz na wakacjach kilka tysięcy km zrobiłem w cyklu mieszanym po kilku krajach z przewagą autostrad tak z 80% . Na pokładzie 4 osoby i SW załadowane pod dach - średnie spalanie z wyjazdu wyszło mi 6,6 litra
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”