Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

forum użytkowników modelu Optima
bartkom
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2017, 07:00
model samochodu: Kia Optima II 1.7 CRDI

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: bartkom »

Seb pisze:bartkom witam. Przykro czytać, że masz problem i to w drodze na wakacje. Temat jednak dotyczy skrzyni sprzęgniętej z benzynowym silnikiem.
Mam nadzieję, że szybko, tanio i dobrze rozwiąże się sprawa naprawy.
To prawda, ale nie sądzę, że to aż taka różnica w jakości wykonania. Być może... Generalnie, opinie angielskojęzyczne nie są pochlebne dla żadnej skrzyni dwusprzęgłowej do Optimy. Kilka opinii można znaleźć na http://www.optimaforums.com
bartkom
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2017, 07:00
model samochodu: Kia Optima II 1.7 CRDI

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: bartkom »

Witam ponownie, w polskim serwisie wymieniono wybierak za ponad 3000 zł i pojechałem dalej na wakacje do Chorwacji zapewniony o pełnej skuteczności naprawy. Po dojeździe i 1-dniowym postoju problem ze skrzynią powrócił. W kolejnym dniu przy próbie wrzucenia biegu zniknęły wszystkie. Samochód na lawecie został dowieziony do chorwackiego serwisu (serwis w tym przypadku to określenie bardzo wzniosłe - służę zdjęciem poglądowym). W Chorwacji odmówiono naprawy. Samochód, po wielu perturbacjach i walki z KIA Assistance (działanie naszych 3-letnich gwarancji KIA Assistance nadaje się na oddzielny temat), wrócił do Polski na lawecie. Dziś otrzymałem diagnozę: wilgoć na kostce połączeniowej pomiędzy skrzynią a komputerem i zwarcie - masakra! Nowy samochód ma nieszczelności elektryczne, to co będzie dalej???
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: Seb »

Współczuję oby to była jedyna przygoda z assistance KIA.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: zetek »

Witam wszystkich. Ponieważ przymierzam się do zmiany samochodu temat w rodzinie padł na Optimę. Moim zdaniem jest przepiękna, ale nie oto chciałem pytać. Chodzi mi właśnie o skrzynie automatyczną. Z postów wnioskuję, że skrzynia jest inna w Dieslu i inna w benzynie. W Dieslu rozumiem, że jest taka jak w VW DSG czyli dwie skrzynie od traktora połączone z podwójnym sprzęgłem tj. dwiema tarczami na parzyste i nieparzyste biegi. Mnie natomiast interesuje skrzynia z silnikiem 2.0 Pb 165KM. Jaka jest i jak z jej awaryjnością. Z góry dziękuje za odpowiedź.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: chudy »

zetek pisze:Witam wszystkich. Ponieważ przymierzam się do zmiany samochodu temat w rodzinie padł na Optimę. Moim zdaniem jest przepiękna, ale nie oto chciałem pytać. Chodzi mi właśnie o skrzynie automatyczną. Z postów wnioskuję, że skrzynia jest inna w Dieslu i inna w benzynie. W Dieslu rozumiem, że jest taka jak w VW DSG czyli dwie skrzynie od traktora połączone z podwójnym sprzęgłem tj. dwiema tarczami na parzyste i nieparzyste biegi. Mnie natomiast interesuje skrzynia z silnikiem 2.0 Pb 165KM. Jaka jest i jak z jej awaryjnością. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Stara poczciwa konstrukcja - to już jest trochę taki dinozaur wśród skrzyń, więc porządnie dopracowana, a awaria... no cóż może zdarzyć się wszędzie
btw - masz 7 lat gwarancji na napęd, to jest bardzo dużo
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: zetek »

chudy pisze:
zetek pisze:Witam wszystkich. Ponieważ przymierzam się do zmiany samochodu temat w rodzinie padł na Optimę. Moim zdaniem jest przepiękna, ale nie oto chciałem pytać. Chodzi mi właśnie o skrzynie automatyczną. Z postów wnioskuję, że skrzynia jest inna w Dieslu i inna w benzynie. W Dieslu rozumiem, że jest taka jak w VW DSG czyli dwie skrzynie od traktora połączone z podwójnym sprzęgłem tj. dwiema tarczami na parzyste i nieparzyste biegi. Mnie natomiast interesuje skrzynia z silnikiem 2.0 Pb 165KM. Jaka jest i jak z jej awaryjnością. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Stara poczciwa konstrukcja - to już jest trochę taki dinozaur wśród skrzyń, więc porządnie dopracowana, a awaria... no cóż może zdarzyć się wszędzie
btw - masz 7 lat gwarancji na napęd, to jest bardzo dużo
Rozumie, ale jest to skrzynia też dwu sprzęgłowa czy hydrokinetyczna ???????
Dzięki za info
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: Seb »

hydrokinetyczna
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: chudy »

dokładnie hydrokinetyczna, o dwu-sprzęgłowej bym tak nie pisał :) - sam jestem ciekaw jak ta DSG będzie na dłuższą metę, puki co jestem i z DSG i z normalnej zadowolony ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: zetek »

chudy pisze:dokładnie hydrokinetyczna, o dwu-sprzęgłowej bym tak nie pisał :) - sam jestem ciekaw jak ta DSG będzie na dłuższą metę, puki co jestem i z DSG i z normalnej zadowolony ;)
No to banan zrobił mi się na twarzy. Dzięki za info.
A jeszcze jedno pytanko jak już o tej skrzyni jak wygląda serwis tzn. olej filtr skrzynia co ile wymiana ?????????????
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Optima w Automacie opinie skrzyni biegów

Post autor: zetek »

Panowie kto już wymieniał olej w skrzyni i ile woła za to serwis ??????????????????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”