jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

forum użytkowników modelu Optima
Idzik007
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 15:31
model samochodu: volvo s60 D3

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Idzik007 »

Dzięki za info Panowie, na początek diler użyczy mi do testów GT-line. Jeden dzień to nie będzie dużo czasu ale może odpowie mi na pytanie czy przeszkadza mi mentalnie mniej KM niż mam w obecnym aucie.
Volvo S60 D3 5 cylindrów, około 190 KM - szukam niebanalnego następcy :)
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: bondarek »

Ten wątek sprowokował mnie to pewnego testu, a że akurat planowałem dłuższą trasę po obcych krajach więc postanowiłem połączyć jedno z drugim.
Aktualnie jestem na półmetku czyli 1500 km, trasa Warszawa-Zamość-Barwinek-Miszkolc-Split. Licznik wyzerowałem po tankowaniu pod Warszawą, jazda w Polsce ok 30 ponad przepisy, po za granicami jak "każdy porządny Polak" dokładnie tak jak pokazują znaki (taka dygresja, która mi się nasuneła - są tacy, którzy twierdzą, że wysokość mandatów nie ma znaczenia ;) ).
Na końcu trasy spalanie dokładnie 8.5 l/100 km, trasa naprawdę zróżnicowana i generalnie w proporcjach, które wydają mi się takie jak najczęściej jeżdżę, jeśli chodzi o drogi szybkie i "normalne".
Ale, żeby mieć punkt odniesienia, to wcześniej nie kasowałem licznika od nowości i wskazywał 11.2 jako średnie spalanie z ok 9500 km.
Nie wiem czy silnik się "układa" dociera czy inne takie, ale śmiem twierdzić, że to człowiek się raczej układa do tego samochodu. Na początku, każdy manewr wyprzedzania rozpoczynał się wciśnięciem pedału gazu w podłogę, co daje dużo frajdy 8-) , nie przeczę, ale po pewnym czasie zacząłem przyspieszać bez nadmiernego "deptania", efekt końcowy jest identyczny, co prawda nie wciska tak w fotel, ale też nie robi wirów w baku. Zdecydowanie mniej też się bawię i o zgrozo normalnie jeżdżę na trybie ECO!!! Auto przyspiesza wystarczająco, pedał gazu nie jest taki "wrażliwy", no i ten dźwięk, jest super, ale po 500 km zaczyna wkurzać :).
To auto ma też jeszcze jedną "wadę", którą należy okiełznać, a mianowicie, zanim się spostrzeżesz na zegarach jest 180, a Ty nawet tego nie słyszysz. Żaden z moich pasażerów nie mógł uwierzyć, że jedziemy tak szybko, bo kompletnie tego "nie czuć".

PS Autostrady Węgier i Chorwacji można przejechać TYLKO na tempomacie, przynajmniej ja inaczej nie mogę :) a i tak mam wrażenie, że ten samochód stoi. Choć muszę przyznać, że na palcach obu rąk policzyłbym samochody, które mnie wyprzedziły, więc tam nikt tak nie zap..ala jak ja u nas :(.

Miałem napisać wszystko razem, ale że temat się odświeżył to wrzuciłem swoje, reszta wniosków, również tych użytkowych w kolejnych postach.
OPTIMA GT +tech 2017
Macrog
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2017, 10:05
model samochodu: Optima XL 1.7D

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Macrog »

Jaka pogoda w Splicie? :)

Fajne podsumowanie, ja planuje (mam nadzieje że będzie już autko) pojechać w sierpniu do Włoch to tez postaram się pozbierać podobnie opinie dla spalania diesla.

Pozdro
Optima Kombi 1.7 CRDi 141 KM 7DCT, XL z Tech. Platinum Graphite
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: bondarek »

34 stopnie, ale od dwóch dni wieje północny wiatr, który tu nazywają Bora. Ponoć dziś już ma przestać :).
OPTIMA GT +tech 2017
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: bondarek »

Przejechałem jakieś 500 km po chorwackich górach i spalanie wzrosło do 8.9, tutaj już nie zamierzam więcej jeździć więc z tym wskazaniem za trzy dni wracamy do domu. zanotuję spalanie na granicy Polsko-Słowackiej i później już w domu. Zobaczymy jak to wyjdzie :)
OPTIMA GT +tech 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Seb »

a jaką trasą wracasz/jechałeś? Staruję we wtorek wieczorem i dlatego podpytuję.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: bondarek »

parę postów wyżej znajdziesz szczegóły, generalnie Warszawa-Zamość-Barwinek-Miszkolc-Split,aktualnie jestem koło Makarskiej. Powrót też przez Węgry i Słowację do Żywca (na dwa dni) i dalej do domu :).
Wracamy w środę rano, szerokości i pogody, choć tego na pewno Wam nie zabraknie :)
OPTIMA GT +tech 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Seb »

Dzięki i wzajemnie :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
sabb
Posty: 13
Rejestracja: 04 gru 2017, 17:42
model samochodu: optima 2.0 gt

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: sabb »

przesiadam sie ze sportka 185 km 2.0 ropa 7,6l/100 na optime 2.0 245km :?: :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”