jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

forum użytkowników modelu Optima
Idzik007
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 15:31
model samochodu: volvo s60 D3

jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Idzik007 »

Witam wszystkich na forum przy okazji mojego pierwszego postu.

Wiem że temat spalania przewijał się w osobnym temacie. Mam nadzieje jednak że użytkownicy turbo benzyny GT dopiszą tutaj swoje uzyskane spalanie. Mieszkam w Gdańsku, codziennie jeżdżę po obwodnicy, trochę po mieście, przedszkole sklep itp. Nie mieszkam w mocno zakorkowanej strefie. Jeżdżę płynnie, nie zamulam na drodze ale nie depcze gazu. Noga powiedzmy ciężka tylko sporadycznie kiedy jest sposobność i ochota do zabawy. Waszym zdaniem na jakie moge liczyc spalanie przy takim stylu jazdy w duzym mieście ? Waham się nad dieslem ale w trasy jezdze sporadycznie , spalanie jednak ma dla mnie znaczenie. Z góry dzięki.
Volvo S60 D3 5 cylindrów, około 190 KM - szukam niebanalnego następcy :)
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: MrAdamo »

Codziennie obwodnica trójmiejska plus autostrada oraz miasto. Prędkości autostradowe do 140 max 150 spalanie średnio ok 9l/100km, max 9,5 l/100km
Jazda poza autostradą zwykłymi drogami z prędkościami 90-100 km/h spokojnie 8 l/100km.
Prędkości na niemieckiej autostradzie 150-200 km/h około 11l/100km i więcej.
Przebieg 17.000km w trzy miesiące. Wydaje mi się, że przy osiągach i możliwościach tego auta spalanie jest OK. Dodam, że jeżdżę na zwykłej PB 95 i co 10 tys. km dodaję środek na czyszczenie wtryskiwaczy i układu paliwowego.
Też bardzo się bałem się (przed zakupem) spalania tego auta i wahałem się nad dieslem. Myślę, że dobrze zrobiłem, ponieważ spalanie dla mnie jest akceptowalne a przyjemność z dynamiki jazdy oraz dodatkowa regulacja amortyzatorów ( czego nie ma wersja GT Line ) robi różnicę względem diesla ( no i ten DPF ;) )
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Idzik007
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 15:31
model samochodu: volvo s60 D3

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Idzik007 »

Dzieki MrAdamo , a napisz jeszcze proszę , GT jest twardy sztywny ? Bo jeden z użytkowników forum który ma w garażu Gt-line (diesel) i GT benzin napisał ze ten drugi jest niższy i twardy. A to akurat niekoniecznie to czego szukam. CHYBA ze regulowana twardość zawieszenia robi robotę i mozna mieć i moc i komfort.
Pozdro
Volvo S60 D3 5 cylindrów, około 190 KM - szukam niebanalnego następcy :)
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: MrAdamo »

Tak jak piszesz. Możesz mieć wszystko. W trybie ECO auto jest wyraźnie miękkie i komfortowe, tryb normalny jest kompromisem pomiędzy miękkością a sportową twardością.
Tryb Sport powoduje odczuwalną twardość zawieszenia ale za to w zakrętach trzyma się jak przyklejony. Mimo, że w tym trybie zawieszenie jest twarde, po wjechaniu w dziurę zawieszenie o dziwo nie dobija i mimo wszystko wybiera nierówności.
Z tym, że zmiana trybu powoduję nie tylko zmiany twardości zawieszenia ale także charakterystyki pracy silnika i skrzyni biegów.

Wersja GT jest rzeczywiście niższa od zwykłych wersji nie pamiętam tylko o ile.
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Seb »

MrAdamo pisze:Prędkości na niemieckiej autostradzie 150-200 km/h około 11l/100km i więcej
To jestem w szoku. Co prawda nie miałem możliwości zamówienia GT, bo nie był oferowany ale u mnie w 2,0PB bez wiatraka jest takie spalanie. Tylko chyba jest bliżej 200 niż 150. To spalanie mocnych silników mnie przeraża - przy prędkościach autostradowych okazuje się, że palą sporo więcej.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: devil1234 »

Seb pisze:
MrAdamo pisze:Prędkości na niemieckiej autostradzie 150-200 km/h około 11l/100km i więcej
To jestem w szoku. Co prawda nie miałem możliwości zamówienia GT, bo nie był oferowany ale u mnie w 2,0PB bez wiatraka jest takie spalanie. Tylko chyba jest bliżej 200 niż 150. To spalanie mocnych silników mnie przeraża - przy prędkościach autostradowych okazuje się, że palą sporo więcej.
Sporo więcej? 11l/100km przy tych predkosciach to wg mnie rewelacyjny wynik jak na to auto.
Miswro pisze:Witam ostatnio w krótkim czasie, zrobiłem 3500 km moja św gt 2,0 i jestem zadowolony. Spalanie w 245 konnym aucie, w przedziale od 130 do 235 bo tyle jechałem średnia wyszła 10 litrów. Moim zdaniem bardzo dobrze, a jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, no cóż jestem mega pozytywnie zaskoczony. Część pasażerów, z tylnego przedziału,jeszcze bardziej. Dużo miejsca, wygodnie,nawet ciepło, bo test grzania pupy,musiał się odbyć,hehe, ogólnie duzyyyyyy plus,dla mojej optima. Pozdrawiam wszystkich. A we wrześniu, kolejny test 5000 tys km z pełnym autkiem.
Nawet zakładając jazdę cały czas z prędkością 130 uznam wynik 10l/100 za bdb.
A biorąc pod uwagę, że średnia była zapewne sporo większa to takie spalanie jest naprawdę nieduże.

Nie ma co oczekiwać, że benzynowy silnik dwulitrowy w tak ciężkim aucie będzie palił 5l/100l przy prędkościach autostradowych. Tego nie robią nawet diesle.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Deniorek »

Co do spalania w GT kilka sprostowań. Mam nabite 16 tys. km.

Przykład z ostatniej niedzieli, trasa ok. 200 km, z czego ok. 50 km zwykła droga (nieco szybciej niż pokazywały znaki :) ) + 150 km autostradą w tempomacie na 160 km/h. Spalanie... 8,7 l/100. Nie wiem jak palicie przy płynnej jeździe w GT na poziomie 150 km/h na autostradzie więcej niż 10 litrów. Chyba, że co chwilę trafiacie na jakieś kółka różańcowe na lewym pasie i trzeba często przyspieszać ze 120 do np. 150 km/h. Powyżej 160 km/h autem nie opłaca się jeździć, bo spalanie rośnie diametralnie. Przykładowo bliżej 200 km/h spalanie na poziomie 13,5-14 litrów. Ciekawostka taka, że przy 250 km/h spalanie poza skalą. ;) W cyklu mieszanym przy przepisowej jeździe (z naciskiem na głównie poza miastem, przejeżdżając przez wioski i mniejsze miasteczka) ok. 9 litrów, może 9,5 l.

W mieście wszystko zależy od agresywności jeżdżenia. Jeżeli lekko dotykając gazu to te kilkanaście trzeba liczyć. Ale jak ktoś lubi ostrzej pójść spod świateł to nawet 15 litrów mi wychodziło. Wniosek kolejny? Nie opłaca się w GT ruszać ostro i przyspieszać, bo droga wyjdzie dwa razy drożej, a i tak spotkasz się z resztą na kolejnych światłach. :)

Generalnie grunt to na tym turbo jeździć płynnie, bez szarpania, to i spalanie jak na tę moc będzie porównywalne z autami bez turbo, chociażby Optimą 2.0 bez turbo. Mam porównanie bo taką poruszałem się przez obecną GT przez 4 lata. Co ciekawe Optima GT przy prędkości właśnie 150-160 km/h na autostradzie w tempomacie... pali średnio mniej niż moja poprzednia Optima 2.0 bez turbo. I pali zdecydowanie mniej niż posiadana w domu mała Mazda CX-3 przy identycznej jeździe o średnio całe 2 litry/100 km (Mazda 2.0 w benzynie 150KM). Brzmi prawie jak absurd, ale sprawdzone!
Ostatnio zmieniony 12 lip 2017, 17:22 przez Deniorek, łącznie zmieniany 3 razy.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Seb »

devil1234 nie to miałem na myśli pisząc posta. Chodziło mi o to, że przy 140 mój pali w okolicach 7,5litra. Jadąc "mocną" benzyną z taką prędkością spalanie będzie z 3 litry więcej. Ja rozpatruje spalanie w charakterze zasięgu mnie mnie krew zalewa jak trzeba stacji benzynowej szukać :x Teraz w trasie "na spokojnie" robię ponad 800km na baku i to jest dla mnie rewelacja. Przy GT było by sporo mniej :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: Deniorek »

I jeszcze dodam małą notkę, że auto zaczęło ciut mniej palić po pierwszych ok. 10 tys. km. I chyba nie jest to związane ze zmianą sposobu jazdy. Stacji paliw też nie zmieniałem i w sztuczki marketingowe ala "FuelSave" (mniej spalisz na tym paliwie) też nie miały na to wpływu. ;)
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: jakie spalanie w Optima mk2 2.0 T-GDI GT

Post autor: MrAdamo »

Potwierdzam. U mnie po przekroczeniu 8 tys. kilometrów spalanie zauważalnie zmalało około 1l/100km. :shock:
Kia Optima SW GT Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”