Przybywający olej w silniku!!

forum użytkowników modelu Optima
winiar1984
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2017, 12:44
model samochodu: Optima 1.7 CRDI 2012r

Przybywający olej w silniku!!

Post autor: winiar1984 »

Witam, mam problem ze swoja Optimą, niedawno zauważyłem że strasznie szybko podnosi mi się poziom oleju w silniku, pojechałem na diagnostykę komputerową i okazało się że czujnik temperatury spalin dpf wskazuję cały czas temperaturę 99 stopni co powoduję że komputer dawkuję więcej paliwa aby podnieść temperaturę spalin i wypalić dpf. Po wymianie tego czujnika problem nie zniknął, nadal wskazuje 99 stopni i komputer leje zwiększoną dawkę paliwa. Kiedy czujnik jest odłączony całkowicie to błąd się pokazuje a po podłączeniu dla komputera wszystko jest ok. Czy może ktoś spotkał się z takim problemem w swoim aucie? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: DUNES »

Ja mam taki problem ,z jakiego rocznika masz Optime ? U mnie do 75 tys było ok teraz mam 90 tys i dokładnie przybywa na bagnecie olej bardzo dużo,byłem w Aso i najpierw upierali sie ze to normalne a poźniej że niby jest przypchany dpf i trzeba go wypalić ,i tak sie stało bo robiłem przegląd ,niestety wypalanie nic nie pomogło po wymianie oleju dalej go przybywa,powiedzieli mi ze to wynika ze stylu jazdy po mieście ,jak auto mało jezdzi po trasach to tak bedzie czyli wynika z tego że mam auto katować na obrotach aby te gówno sie wypalało .Pozostaje tylko wymiana na nowy koszt pytałem dzis 9800 zł plus koszt wymiany,
Dpf jest objety gwarancja tylko 24 miesiace a nie 7 lat wiec dla mnie jest to paranoja ,w poniedzialek podstawiam go jeszcze raz jak nic nie zdziałają a mysle ze tak bedzie to mysle ze jest tylko jeden
sposób -wyciąć to gówno i bedzie spokój świety gwarancji mam jeszcze niecałe 2 lata więc po co mi ona jak i tak w takim przypadku jest warta nic .
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: Prezes76 »

Można jeszcze spróbować niby profesjonalnego czyszczenia np:
http://allegro.pl/regeneracja-czyszczen ... ml#thumb/2
albo kupić regenerowany np:
http://allegro.pl/filtr-dpf-katalizator ... 83843.html
zawsze taniej niż nowy.
Nie korzystałem nigdy ani z jednej ani z drugiej opcji niestety ale może warto rozważyć.
Jakoś nie miałem problemów z DPF czy to w BMW czy VW ale przynajmniej raz w miesiącu autostrada i pająki były wymiatane :D :D
Kto tego nie robił a tylko jeździł po mieście krótkie odcinki to w BMW było tak samo-przybywało oleju.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
winiar1984
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2017, 12:44
model samochodu: Optima 1.7 CRDI 2012r

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: winiar1984 »

Moja Optima jest z 2011 roku, gwarancja minęła mi 7000 km temu, w aso nie zamierzam naprawiac, w warsztacie w Poznaniu ktory zajmuje sie tylko dpf za wymiane na nowy z robocizna chcą 3000 zl, narazie postanowilem rozwiazac problem czujnika temperatury spalin i wyczyscic dpf jakas specjalna chemią i zobacze co doalej, ostatecznie wydam te 3000 i wymienie. Do wyciecia nie jestem przekonany poniewaz nie wiadomo jak beda zmieniac sie przepisy odnosnie emisji spalin i w przyszlosci moze byc problem z takim autem. A sprawdzales czy u ciebie ten czujnik wskazuje prawidłową temperaturę?
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: Prezes76 »

Nie sprawdzałem nic na razie bo mam dopiero 3000km przejechane(auto z 2017r).
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: DUNES »

Okazuje sie ze przybywajacy olej w silniku nie jest spowodowany zapchanym filtrem dpf ,serwisy naprawde są niedoszkolone dzis mnie zaprzyjazniony od lat mechanik oświecił powiedzial ze to
jest bzdura że do oleju przybywa ropa bo jest zapchany dpf !!Dpf ma osobny dolot w ktorym dawkuje rope do dopalania ,Problem z przybywajacym paliwem w oleju jest gdzie indziej ,rozszczelniaja sie wtryskiwacze
one sa głeboko utopione w głowicy i siadaja uszczelnienia na pompie comonrail powiedział ze ludzie wydaja krocie na wymiane czy wycinanie dpfa a w wiekszosci przypadkow jest ta wyżej opisana dolegliwosc ,nie chciałem wierzyć ale gdy sciagnołem pokrywe silnika moim oczom ukazał sie widok pozalewanych wtrysków żaden kierowca nie chiałby ujżeć takiego widoku -zobaczcie na zdjeciach ,jutro dzwonie do ASO niech sie martwią co z tym zrobić ,jesli wymienie dpfa na nowy i paliwo dalej bedzie dostawac sie do oleju to kto wroci koszty całej operacji.W grudniu proponowali mi wymiane całej jednostki napędowej że niby jest akcja serwisowa i moj nr win sie w tym miesci ze niby wada fabryczna za długie śruby w głowicy i płyn sie dostaje do silnika przy około 60-80 tys i temat umarł nagle to teraz beda mieli okazje mam 90 tys przejechane i paliwo w oleju.
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: DUNES »

zdjecia
Załączniki
IMG_20170717_203826.jpg
IMG_20170717_203826.jpg (215.39 KiB) Przejrzano 17252 razy
IMG_20170717_203757.jpg
IMG_20170717_203757.jpg (225.32 KiB) Przejrzano 17252 razy
winiar1984
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2017, 12:44
model samochodu: Optima 1.7 CRDI 2012r

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: winiar1984 »

Dzięki Dunes za podpowiedz, rzeczywiscie problem tkwił nie w dpf a w pompie wysokiego ciśnienia common rail. Wystarczyło wymienić uszczelnienia w pompie i problem z przybywającym olejem zniknął :)
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: DUNES »

U mnie narazie wykrecili wtryski sprawdzili i wymienili wszystkie uszczelnienia jest teraz czysto i sucho ,ale stan oleju dalej sie powieksza i powiedzieli że wymienią całą pompe common rail - bo tej usterki nie da sie sprawdzić od zewnątrz ,pompa jest napedzana od łańcucha rozrządu ,jak bedzie zrobione napisze
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: Przybywający olej w silniku!!

Post autor: DUNES »

Mam wymienioną pompe wysokiego ciśnienia ,olej znów przybywa a raczej ropa do oleju ,nadmienie ze dpf jest ok ,co radzicie co to może być wyciagali wtryski sprawdzali i jest ok ,słyszy sie o problemie z głowicą
o wymianie całych motorów ,problem zgłosiłem do ASO i czekam ,miał ktos takie problemy ,dajcie znać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”