)Opony zimowe jakie polecacie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

)Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Bandi »

Witam koledzy temat dotyczył by opon zimowych, jakie stosujecie w swoich Optimach (rozmiary, firmy, modele), czy są głośne i czy polecacie je, czy raczej nie. Wiem że jest dopiero lato, ale podobno w tym okresie najlepiej zakupić opony ze względu na najniższe ceny. Temat pomógł by osobą chcącym kupić zimówki, a z waszych odpowiedzi można by wyciągnąć jakieś wnioski co jest warte uwagi, a czego raczej nie kupować? a których wręcz się wystrzegać.
Kia Optima GT-Line SW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Marcin »

Ja chcialbym kupic opony wielosezonowe – w miescie zima i tak jest symboliczna. Rowniez zastanawiam sie, jaki model wybrac – niestety wybor nie jest olbrzymi.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Piotrapn »

Według mojej wiedzy na dziń dzisiejszy to: NOKIAN WR D4 235/45R18 95V :!: Jeszcze nie posiadam ale jak tylko pojawi się rocznik 2017 to je kupię :)
Wiem ,że są produkowane w Rosji :evil: ,ale po dokładnych analizach i testach wygrywają z Dunlop Winter Sport 5 które pierwotnie brałem pod uwagę :!:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Bandi »

No ja mam kilka wytypowanych opon, wielosezonowych raczej nie mogę mieć bo często zimą wyjeżdżam w góry a nie wiem jak coś takiego by się sprawowało. Właśnie u mnie również mam na oku Dunlop Winter Sport 5, Goodyear UGP -G1, BF-Goodrich G-Force Win, Yokohama W. Drive V905 . Wiem że opony są z dwóch półek cenowych, ale przeglądając opinie itp.. są bardzo chwalone i polecane. Za pewne za decyduje cena ale musi w tym być i trochę rozsądku żeby było tanio i dobrze :D Pytałem się w rożnych sklepach oponiarskich i prawie zgodnie powiedzieli że w okresie letnim opony mają tanieć ;) a w jesienno- zimowym okresie drożeć. Czas pokaże. Może ma ktoś już te opony co wymieniłem i może się podzielić opinią?
Kia Optima GT-Line SW
mileq
Posty: 33
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:18
model samochodu: Optima L+NAV 1.7 Diesel automat

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: mileq »

jeżdżę aktualnie na Nokian WRD4 i uważam, że sprawują się całkiem nieźle. plusem jest też to, że nie zwiększają jakoś wyraźnie zużycia paliwa w stosunku do letnich. Wcześniej w Ceed też jeździłem na Nokianach ale WRD3, przerabiałem też już Goodyear'y i Bridgestone'y Moim zdaniem Nokiany są cichsze niże te dwie marki. no i Nokiany nie są aż tak drogie. Myślałem o Conti, ale cena... Cały czas zastanawiam się nad całorocznymi, ale teraz po zakupie zimówek to raczej nie opłacalne, może jak zużyję ten komplet
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Seb »

Poprzednio jeździłem na Conti TS i opona była rewelacyjna. Nawet po 5 zimach trzymała się dobrze. Przeszkadzało mi tylko jak w łukach auto się "kładło". Teraz mam Dunlop a wybrałem je dlatego, że (wg naklejki) były cichsze niż Conti.
Przy wyborze opono zimowych zwróćcie uwagę na indeks prędkości. Ja poprzednio nie zwróciłem i miałem do max 190km/h. Okazało się, że w zimie śniegu jak na lekarstwo i żałowałem. Teraz mam chyba do 240 i nie ma problemu :twisted:
Co do ceny to KIA ma szerokości "mniej popularne" a do tego średnica też robi swoje. Trochę mnie przeraziła cena za oponę ponad 600zł ale jak "jest na konia to i na bat musi starczyć".
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Roo »

mileq pisze:jeżdżę aktualnie na Nokian WRD4 i uważam, że sprawują się całkiem nieźle. plusem jest też to, że nie zwiększają jakoś wyraźnie zużycia paliwa w stosunku do letnich. Wcześniej w Ceed też jeździłem na Nokianach ale WRD3, przerabiałem też już Goodyear'y i Bridgestone'y Moim zdaniem Nokiany są cichsze niże te dwie marki. no i Nokiany nie są aż tak drogie. Myślałem o Conti, ale cena... Cały czas zastanawiam się nad całorocznymi, ale teraz po zakupie zimówek to raczej nie opłacalne, może jak zużyję ten komplet
Potwierdzam to co kolega napisał. Przejeździłem zimę również na Nokian WR D4 są bardzo ciche i dobrze trzymają się drogi: https://www.nokiantyres.pl/opony-zimowe/nokian-wr-d4/
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Bandi »

No według testów opona jest OK, tylko jeden problem nie mogę ich znaleźć w fabrycznym rozmiarze 235/45/R18, albo źle szukam? :(
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Piotrapn »

Bandi pisze:No według testów opona jest OK, tylko jeden problem nie mogę ich znaleźć w fabrycznym rozmiarze 235/45/R18, albo źle szukam? :(
Bandi.nie możesz znależć bo ich nie ma ,ja sam zostałem wprowadzony nie co w błąd oferent z oponami deklarował mi opony rok 2017 w rozmiarze 235/45 R18
tuż przed transakcją wycofał się z roku 2017 a następnie znikł z oferty wspomniany rozniar!
Najbliżej naszego rozmiaru sprawdzałem na stronie producenta to WR D4 225/45 R18 i niestety musimy zrezygnować z powyższej opony :oops:
Pozostaje opcja kolegi Seb.czyli Dunlop Winter Sport 5 235/45 R18 98 V XL, MFS niby zwyciężca testów ADAC roku 2016 ale po mojej wnikliwej analizie jednak wolałbym wspomniane Nokiany ,no cóż :!: Ale skoro Seb chwali wspomniane Dunlopy to na pewno wie co mówi :D
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Seb »

Nic sobie za nie nie dam uciąć ;) Jeździłem na nich cały sezon zimowy a lekko u mnie nie mają żadne opony. Ja jestem zadowolony więc liczę, że szanowna brać forumowa będzie. Czego życzę.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”