)Opony zimowe jakie polecacie

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: Piotrapn »

Seb pisze:Nic sobie za nie nie dam uciąć ;) Jeździłem na nich cały sezon zimowy a lekko u mnie nie mają żadne opony. Ja jestem zadowolony więc liczę, że szanowna brać forumowa będzie. Czego życzę.

Trudno nie wierzyć w nic !Jak grała grupa Raz dwa trzy :) a ja tobie wierzę :) Zresztą pierwotnie miałem kupować te Dunlopy ale Nokiany były ciut cichsze ,a człowiek ulega pewnym sugestiom bo to aż dwa decybele było ;) Wiecie koledzy jak jest, kiedyś człowiek kupował sprzęt stero póżniej hifi audiofilski i jak jest chwilkę czasu to nawet takie kapele jak Pink Floyd ,Anathema czy Archive odsłuchuje z komórki czy kompa :!: Człowiek musi się z czegoś cieszyć nawet wybierając opony i wierzyć w to co mówią koledzy z forum :!: :)
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
parias

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: parias »

A co powiecie o oponach całorocznych? Ktoś jeździ? Jak wrażenia?
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: chudy »

parias pisze:A co powiecie o oponach całorocznych? Ktoś jeździ? Jak wrażenia?
jeśli jeździsz mało i głównie po mieście to może mieć sens, ale są dużo gorsze na śniegu. Mój sąsiad jeździ na całorocznych, w zeszłym roku śmiałem się z niego strasznie jak kombinował z pół godziny jak podjechać poz kilkucentymetrowy krawężnik jak spadło ciut śniegu, a ja obok niego na zimówkach bez żadnego problemu wjechałem.
Jeśli chodzi o zimówki to polecam jak poprzednicy - Nokiany WR D4 (miałem poprzedni model chyba D3 i byłem bardzo zadowolony) , a teraz mam Dunlop Winter Sport 5 i też bardzo dobre opony.
SW GTLine Black & SW GT Black
enzo

Re: )Opony zimowe jakie polecacie

Post autor: enzo »

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile tak naprawdę jeździsz. Gdybym mieszkał w UK czy we Francji czyli w krajach w których zimy są łagodne, to może i zdecydowałbym się na Michelin Crossclimate. W Polskich warunkach ze względów bezpieczeństwa lepiej pójść w kierunku opon letnich i zimowych.
Te opony które tutaj koledzy wymienili rzeczywiście będą dobre. Poza tym przeglądaj sobie takie rankingi jak: https://www.oponeo.pl/artykul/najlepsze-opony-zimowe-185-65-r15-wedlug-kierowcow
Brane są tam pod uwagę takie czynniki jak zachowanie na zmrożonej, zaśnieżonej nawierzchni, ale też wpływ na zużycie paliwa, głośność oraz temp zużywania się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”