Wycieraczki przedniej szyby

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Piotrapn »

Koledzy jak sobie radzicie z myciem przedniej szyby ,przy braku możliwości rozłożenia ramion wycieraczek ?
Jakież moje zdziwienie nastąpiło gdy zorientowałem się ,że to jest nie wykonalne,to pierwszy minus który dostrzegłem ,drugi minus to mapy jakieś dwa nawet trzy lata do tyłu i trzeci jak na razie to instrukcja obsługi ,pisana chyba dla intektualistów do których niestety się nie zaliczam :oops:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Bandi »

Kolego musisz ustawić wycieraczki w tryb serwisowy, po wyłączeniu silnika ustawić przełącznik wycieraczek na jedno przetarcie w ciągu 20 sekund i przytrzymać przełącznik przez ponad 2 sekundy, aż wycieraczki znajdą się całkowicie w górze.
Kia Optima GT-Line SW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: chudy »

A mapy trzeba podjechać do ASO i zaktualizują.
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Piotrapn »

Dzięki bardzo kolego Bandi będę próbował wdrożyć twą poradę :)
Kolego Chudy ,niestety mam prawdopodobnie najnowsze mapy do naszego modelu auta EUR.09.47.50.582.002.2(D.C1) w moim mieście brakuje ulicy Ulmów która jest już od 3 lat,a to trochę boli. Mam Tomtoma 5200 jest wszystko ,aktualizuje się przez wifi ,przynajmniej raz na tydzień .Oczywiście gdybym miał wrócić do Garmina to zdecydowanie lepiej w mojej Kia Optimie :geek:
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Bandi »

A to co Garmin ma gorsze mapy od Tomtoma jak to jest z tymi zewnętrznymi nawigacjami
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Piotrapn »

Garmin był kiedyś chyba najlepszy ale to było wtedy gdy mapy były opracowywane w Polsce przez Gpmapa później był to city nawigator jeszcze w miarę na końcu Here-PORAŻKA .
To właśnie tego roku postanowiłem to zmienić gdzieś w styczniu będąc w Jaśle garmin pokazuje trzecim zjazdem wyjazd ,a jest dwa no i brak ulicy Ulmów
w moim mieście wjazd na A4 w Łańcucie nie widzi ronda tylko krzyżówkę mapa aktualna 2018-10 w google maps widoczne od trzech lat.
Kupiłem Tomtoma go 5200 pierwszy dzień o matko co ja zrobiłem inny system ,dzień drugi wszystko mi pasuje mapy aktualne jest ul.Ulmów ,rondo przy wjeździe na A4 :D natężenie ruchu słowem wszystko,i tak zawężyłem poszukiwania auta musiały być mapy Tomtoma i padło na moją Kia Optimę.
Porównując mapy navi Go 5200 a te w Kia jest to niestety przepaść,o braku nowych dróg w Kia wspominał chyba kolega Chudy ale myślałem ,że to Warszawa szybko się rozwija itp.oczywiście nie jest to coś z czym nie można żyć,ale mogli by te mapy ujednolicić tak jak w Go 5200. :)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 14:24 przez Piotrapn, łącznie zmieniany 1 raz.
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: chudy »

Ja sporo jeżdżę po PL, używam różnych navi i powiem szczerze, że ta nawigacja w Optimie jak się ją zepnie z internetem jest najlepsza, oczywiście zdarzają się braki jak w każdej, ale w porównaniu do: Sygic, Automapy czy Garmin teraz wygrywa ta w Opitimie pod kątem aktualności map i najlepszej reakcji na informacje on-line o remontach, wypadkach, korkach, itd.
Np. w wawie ulic zamkniętych z powodu budowy 2 lini metra nie było przez kilka miesięcy na żadnej mapie, ale ta w optimie jako jedyna nawigacja po spięciu z netem pokazywała że jest droga zamknięta i kierowała gdzie indziej.
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Seb »

Ile userów tyle opinii. Ja AM chwalę za dokładność. Ta w Optimie też nie jest zła ale kilka razy dała ciała. Kiedyś wracałem do Polski i uparcie twierdziła, że drogi są pozamykane (jechałem z Wiednia). W efekcie pół Czech i kawałek Austrii przejechałem wbrew jej zaleceniom :) Natomiast bardzo dobre jest informowanie o korkach i ruchu na trasie. A i jeszcze jedno: w Optimie można zgłaszać fotoradary w trakcie jazdy. W Polsce mi się to nie przydało ale w Austrii chyba jest dużo użytkowników TT i tam na każdym fotoradarze dostawałem info :) Akurat przy ich robieniu zdjęć od tyłu bardzo mi się przydało :twisted:
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Piotrapn »

Postautor: Bandi » 04 cze 2017, 23:04

Kolego musisz ustawić wycieraczki w tryb serwisowy, po wyłączeniu silnika ustawić przełącznik wycieraczek na jedno przetarcie w ciągu 20 sekund i przytrzymać przełącznik przez ponad 2 sekundy, aż wycieraczki znajdą się całkowicie w górze.
Chwilowo jeszcze Kia Sportage

Brawo ty ,drobna rzecz a cieszy.Zrobiłem to i działa.Jak mówią tak robią. :)
Dzięki fest! :D
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Wycieraczki przedniej szyby

Post autor: Bandi »

Po to tutaj jesteśmy. Żeby sobie pomagać ;)
Kia Optima GT-Line SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”