Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

forum użytkowników modelu Optima
dReee
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:28
model samochodu: Kia Soul XL 1.6 DOHC

Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: dReee »

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Jestem zainteresowany kupnem Kia Optima SW 2.0 DOHC 163KM w automacie w wersji L. Rodzinka się powiększyła ;) i trzeba zmienić autko. Są tutaj jacyś szczęśliwi posiadacze takiego auta i można kilka opinii otrzymać na temat takiej konfiguracji. Bardzo dziękuję i też mogą być opinie sedanów. Podobno ten silnik bardzo dobrze znosi instalację LPG ;)
poncjusz413
Posty: 15
Rejestracja: 22 mar 2017, 21:38
model samochodu: Optima

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: poncjusz413 »

Poczytaj sobie w dziale Nowa Kia Optima II opinie
dReee
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:28
model samochodu: Kia Soul XL 1.6 DOHC

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: dReee »

Chodzi mi dokładnie o taki model co w temacie, nie interesuje mnie diesel. Jak ktoś ma taki samochód to może podzielić się wrażeniami z jazdy, jak automat się sprawdza i czy silnik daje radę?
roger
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:10
model samochodu: optima

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: roger »

Witam
dRee mam 2.0 pb A wersja L sedan nie jest to wyścigówka ale jestem miło zaskoczony skrzynia daje radę praktycznie nie czuć zmiany biegów.
Co do wyposażenia to mi akurat wystarcza to co jest . Ogólnie jestem na duży plus nie żałuję zakupu.

pozdraiwam
dReee
Posty: 17
Rejestracja: 18 maja 2017, 19:28
model samochodu: Kia Soul XL 1.6 DOHC

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: dReee »

Może ktoś jeszcze ma takie autko i się podzieli opinia o autku?
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: zetek »

dReee pisze:Może ktoś jeszcze ma takie autko i się podzieli opinia o autku?
Witam. Też przymierzam się do takiego zakupu. Czy kolega już go dokonał i jakie wrażenia ze skrzyni ???????????????
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: lgucma »

Ja mam dokładnie tą wersje i tak przejechałem juz 4 tys km mam autko 4 miesiące i odwiedziłem nasz bałtyk z krakowa.
Cholernie wygodne auto, na trasie mało pali da sie zejść do 7 przy trybie eko i ekonomicznej jezdzie, niestety na autostradzie o ile rozpedzi sie do 200 to niestety to jest maks i trzeba zjechac z pasa bo za mna np skoda octavia RS albo jakas skoda kodiaq :D a auto ducha chce wyzionąć:) Przy predkosci powyzej 160 staje się naprawdę głośne. Ale tak poki co zero awarii silnik jest wystarczajacy do jazdy po miescie oraz na trasie jezeli ktos nie jest wariatem a cechuje go spokojna wygodna jazda ;) Niestety spalanie jest duze po miescie na krotkich odcinkach pali mi 16 litrów, nie zejdziesz ponizej 12.5 nie ma bata w miescie. Kupiłem za 117 tys łaczny koszt z leasingiem 108% z pakietem navi wiec cena/jakosc ok tylko mogła by mniej palić. Ogólnie autko polecam i jakbym teraz miał kupić cos z tej polki to tylko wachałbym się nad superbem jeszcze.
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: zetek »

Wielkie dzięki za odpowiedź. Co do ducha to parametry ma podobne do mojego samochodu (Mondeo mk4 2.0 145KM 190NM) wymiary 10cm dłuższa i 2 cm węższa tak, że prowadzenie powinna mieć podobne (nie wiem jak waga samochodu). Po opisie widzę, że masz w automacie i miasto ma duże spalanie, ale jeżdżąc po mieście w auto czy sam zmieniasz biegi łopatkami ??????????
lgucma
Posty: 115
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:34
model samochodu: Optima L

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: lgucma »

łopatki uzywam rzadko, po miescie nigdy nie mam potrzeby tylko w trasie jak chce wyprzedzić daje - oraz rura :)
Zaciecie sportowe to auto ma zadne, ale nie taka jego rola ono ma byc duze pakowane oraz cholernie wygodne i takie jest na trasie kraków/jastrzebia góra wysiadłem nie zmeczony mimo 7.5h jazdy ;) I tylko automat bo jaki sens ma uzywanie limuzyny w manualu ? Gdzie relaks jak machasz gałka non stop? Optima to taka kanapa ktora jedzie komfortowo wiec rozkoszujmy sie w niej lezac i zmieniajac kanaly pilotem a nie podchodzac do telewizora non stop jak to kiedys bylo z telewizorami bez pilota ;) Manuale odchodza do lamusa w USA nikt normalny nie jezdzi z manualem po co? Ok jak masz minimum 250km pod maska lubisz zabawe to ok ale to nie to auto ;)
KIA Optima L + navi 2017 sedan 2,0PB automat
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Optima SW 2.0 DOHC Automat wersja L opinie

Post autor: chudy »

popieram w 100% , też już jestem za stary na machanie gałą - automat to podstawa :)
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”