spalanie diesel

forum użytkowników modelu Optima
fransis
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:36

spalanie diesel

Post autor: fransis »

jak w temacie - z tego co zauważyłem na wskazanych pomiarach to dieselek 1,7 136 KM /prod. 2012/ nie jest zbyt ekonomiczny - no chyba że jedzie się dziadkowym stylem - wychodzi >miasto to ok 8- 8,2 a trasa jak nie przekracza się prędkości i obrotów to zejdzie do 6,7 l - może macie podobne odczucia albo inaczej należy interpretować ten dziwny wskaźnik spalania bieżącego i wskazań l/ 100 km. Mam kolejnego diesla i jestem tym zdziwiony bo 2,0 forda osiągał 7,8 l przy prędkościach 160-180 km/h
juventinio
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:12
model samochodu: CEED SW
Soon Optima

Re: spalanie diesel

Post autor: juventinio »

U mnie kombi 1.7 141 przy predkosciach wahajacych sie od 140 do 180 spala okolo 7 litrow. Strasznie duze te wartosci Ci wychodza. W miescie bez korkow potrafi spalic nawet mniej ;)
fransis
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:36

Re: spalanie diesel

Post autor: fransis »

no więc właśnie pozostaje policzenie od tankowania do tankowania, bo te wskaźniki w optimie są dziwne i mało precyzyjne np. chwilowe spalanie pokazuje na maxa kiedy jest na wolnych obrotach a jak hamuje silnikiem to pokazuje ok czyli zerowe wartości. Po zatankowaniu spalanie l/na 100km chyba się resetuje - np. przed tankowanie miałem 6,7 l/km a po tamkowaniu zaczął pokazywać od 10,7 i pod koniec przejazdu zszedł na 7,8l/km - mie potrafię tego ogarnąć albo koreańcy muszą jeszcze dopracować te wskaźniki bo psuje to trochę efekt fajne przecież autka. Zastanawiam się jednak jakie jest faktyczne spalanie bo jak pisałem auta porównywalne z innych firm osiągają korzystniejsze wartości w spalaniu.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: spalanie diesel

Post autor: Seb »

Zerowanie następuje po chyba 100 godzinach jazdy albo 10kkm o ile się nie mylę. Jeśli akurat się wyzerował to wskoczyło chwilowe jako średnie. Swoją drogą nawet nie wiem czy to można ustawić na zerowanie po każdym tankowaniu.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
gohra
Posty: 40
Rejestracja: 12 kwie 2016, 19:37

Re: spalanie diesel

Post autor: gohra »

Zerowanie automatyczne
Aby średnie spalanie było automatycznie zerowane przy każdym tankowaniu, należy wybrać tryb automatycznego zerowania spalania w menu ustawień użytkownika na wyświetlaczu LCD.
• Przy przełączniku zapłonu w położeniu OFF – można ręcznie przywrócić ustawienia domyślne za pomocą przycisku resetowania komputera podróży.
• Podczas jazdy – pojazd automatycznie przywróci ustawienia domyślne po upływie czterech godzin od przestawienia przełącznika zapłonu w położenie OFF.
• Podczas tankowania – po zatankowaniu co najmniej 6 litrów i jedzie z prędkością ponad 1 km/h, ustawienia pojazdu zostaną wyzerowane automatycznie.
gaga
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 20:59
model samochodu: Optima II

Re: spalanie diesel

Post autor: gaga »

Ja nigdy nie patrzę na komputery. We wszystkich autach jakie do tej pory miałam pokazywały źle. Przy czym i tak najlepiej wskazywał komputer w starym niezniszczalnym Audi A4 1.9TDI
Zawsze kasuję podlicznik przy tankowaniu i tankuję do pełna. Póki co Optima mi pali 7 litrów, ponad połowa z tego po mieście. Mam manualną skrzynię i dość ciężką nogę. Na razie przejechane 2000 km. Uważam, że to całkiem nieźle jak na auto o tej masie. No sorry, ponad półtorej tony na powietrze jeździć nie będzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”