Drugi komplet kół - czujniki TPMS

forum użytkowników modelu Optima
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: MrAdamo »

Pisze człowiek, że tak jest, to nikt nie wierzy :mrgreen:
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Robeq
Posty: 42
Rejestracja: 20 gru 2017, 19:59
model samochodu: Kia Optima SW XL + Tech

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Robeq »

MrAdamo pisze:Pisze człowiek, że tak jest, to nikt nie wierzy :mrgreen:
Wierzą, wierzą Adamo :)

Po prostu tyle w tym krótkim wątku było opinii na temat wymiany i potencjalnych problemów, że aż sam dziś trochę zacząłem się obawiać.

Niepotrzebnie, działa, jak napisaliśmy.

Pozdrowienia, R.
Kia Optima XL SW 1.7 CRDi 7DCT + TECH (aurora black)
PeaceAngel
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2018, 14:43
model samochodu: Optima GT Line SW

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: PeaceAngel »

Cześć wszystkim,

Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :D
Właśnie czekamy na odbiór nowej Optimki :) wersja GT line więc będzie na seryjnych letnich 18".
Chciałbym sobie skompletować niedługo komplet zimóweczek do tego auta i mam kilka pytań.

Czy do GTline można wrzucić 17"?

Na jakichś zagranicznych stronach z akcesoriami do KIA znalazłem info, że 16" do GT nie wejdą. Ale nie wiem jak z 17". Macie jakieś doświadczenie?
Idealnie to chciałbym sobie skompletować 17" z zimówkami i drugim zestawem czujników TPMS w środku i zastanawiam sie czy wejdzie takie coś na auto :)
KIA Optima GT line SW Biała Perła 1.7 DCT
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: kysior »

Wejdzie. 16" nie wejdzie, 17" już tak.
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: devil1234 »

PeaceAngel

Potwierdzam
Ja w swojej GT mam oryginalne 18 na lato, na zimę kupiłem 17 i nie ma żadnych problemów
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: MTomalak »

Zrezygnowałem z drugiego kompletu kół i zamówiłem całoroczne Michelin CrossClimate+ https://www.sklepopon.com/opona-caloroc ... w-xl-80067
Ktoś ma doświadczenie w oponach na cały rok?
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: bidżej »

Generalnie lepsze od zimowek w lecie i od letnich w zimie. Jak nie jezdzisz na wakacje w gory albo nie tluczesz tysiecy kilometrow po autostradach, powinny byc ok.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: vilip76 »

Właśnie z kolegą rozmawiałem na ten temat, ma całoroczne i nie poleca (ślizga się w lecie, ślizga się w zimie)..., więc dokupił 2. komplet zimówek (!), a latem na całorocznych.
Ja - mimo że zim u nas ostatnio jak na lekarstwo - mam "od zawsze" 2 osobne komplety.
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: devil1234 »

MTomalak

Ja kupiłem całoroczne do drugiej fury. Ale jeździ tylko po mieście. Do tego niewielkie przebiegi.
Ostatniej zimy próbowałem nawet testować podjazdy na śniegu i szczerze nie zauważyłem jakiejś specjalnej różnicy niż na typowo zimowych.
Generalnie teraz opony całoroczne są dużo lepsze niż jeszcze 10 lat temu. Jak będzie ogromny śnieg czy lód to nawet zimówki nie pomogą.

Mocno rozważałem ten model co Ty, ale ostatecznie wybór padł na Nokian WeatherProof.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Awatar użytkownika
mzx
Posty: 15
Rejestracja: 07 maja 2018, 19:13
model samochodu: Optima II L SW 2.0 Pb Full Manual No Turbo 163HP Gravity Blue
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: mzx »

Jak myślicie - czy warto w ogóle mieć komplet drugich kół na zimę? Czy nie wystarczą tylko same opony i zmiana zima/lato przy tej samej feldze fabrycznej od Optimy rozmiar 17" (wersja L)? Miałem wcześniej przez 7 lat 2 pełne komplety kół, oba na alusach, jeden na lato drugi na zimę. Zestaw ALU na zimę jakoś specjalnie nie zużywał się mocniej - były to felgi DEZENT RE. Aktualne auto mam nowoczesne, tzn. rocznik 2017, oczywiście już z czujnikami i tak mi się złożyło, że byłem zmuszony zmieniać opony 2 razy tej zimy - raz z letnich na zimowe, potem na jednej osi zmiana zimowych na inne w skutek awarii jednej z nich ... plus jeszcze wymiana na dojazdowe w trasie na jednym kole w międzyczasie :lol: . Aktualne auto jakim się przemieszczam jest w najmie, mam w zestawie 2 komplety opon zima/lato i tylko jeden zestaw felg. Po zamianie opon auto po kilometrze łapie poprawny odczyt z czujników i nie ma problemu z czujnikami wcale. Nie jest to KIA żeby było jasne. Biorąc powyższe doświadczenia pod uwagę, mocno zastanawiam się nad sensem inwestowania w osobny komplet felg i czujników na zimę do Optimy, którą niebawem odbiorę z salonu, tym bardziej że robię aktualnie 15 000 km rocznie. Jestem ciekaw Waszej opinii.
Optima II (JF) 2018 L SW 2.0 CVVL 163HP Manual Gravity Blue
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”