Drugi komplet kół - czujniki TPMS

forum użytkowników modelu Optima

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Postautor: Piotrapn » 21 lis 2017, 18:26

Witam ,
Koledzy może pamiętacie mój problem z TPMS co jakiś czas dawały znać o sobie ,na nowych felgach poleconych przez naszego kolego Bandiego :D Felgi zacne nawet w serwisie się podobały opony zmienione w serwisie ,Kia czujniki w serwisie zakupione ,zrobione wręcz książkowo.Koszt TPMS w sewisie chyba 680zł Seb.wspominał chyba coś o 1400zł.pomyślałem mnie to lubią mam dar przekonywania to mam za pół ceny i powoli składam to w całość .Koledze Seb.policzyli orginały ja kupiłem w Serwisie podróbkę MG chyba, na pudełeczkach pisało Kia więc byłem spokojny ,i to mój błąd ,jeżdziłem do serwisu panowie dwa razy wymieniali czujniki ,kasowali błędy ,słowem nawet polubiliśmy się wszystko grzecznie .Za trzecim razem kierownik zmiany powiedział ,że teraz będzie ok wymienił w tym przednim lewym kole orginał czujnik ,więc pytam o co chodzi i dowiaduję się że nie mam orginałów (tak czasami jest jak się tanio kupuje) Czterdzieści km.zrobione ,kontrolka się zapala ja dostaję szału i.....mam wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej z musu wymieniam koła na zimowe z fabrycznymi TPMS 1tys.km.zrobione jest OK.
Wniosek mój, Kia najlepiej współgra z katalogowymi orginałami. :)
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
Piotrapn

Postautor: Seb » 21 lis 2017, 21:20

Najlepsze jest to, że KIA nie produkuje czujników. Ważne żeby to wreszcie dobrze zrobili
Pisał Sebastian
KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Seb

Postautor: Bandi » 22 lis 2017, 20:47

No może nie produkuje, ale za pewnie czujniki i urządzenie obierające sygnał z czujników może są produkowane przez jedną firmę? i najlepiej dla nich było by, jak by były oryginalne czujniki - gdybam ;) , ja mam na zimowych i letnich felgach oryginały i odpukać żadnych problemów z czujnikami i oby tak pozostało :D
Kia Optima GT-Line SW, Snow White Pearl, FULL
Awatar użytkownika
Bandi

Poprzednia

Wróć do Kia Optima