Drugi komplet kół - czujniki TPMS

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Bandi »

No i jest ramka z danymi co i jak ma być :)
Załączniki
Screenshot (20h 00m 38s).jpg
Screenshot (20h 00m 38s).jpg (136.14 KiB) Przejrzano 2922 razy
Kia Optima GT-Line SW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Piotrek »

Informacja z dzisiaj - komplet czujników ciśnienia w Inter Auto kosztuje obecnie 550zł bez kodowania i montażu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Bandi »

Ja kupiłem oryginalne z salonu Kia i nie musiałem nic kodować. Po założeniu kół musiałem się przejechać samochodem i wszystko same załapało. :D
Kia Optima GT-Line SW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Piotrek »

Taka jest informacja w salonie, więc podaję całość :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: kysior »

Ja mam kupione używki. Niby zawiozłem je do salonu, jak czekałem na odbiór Optimy (bo wynegocjowałem w cenie zimówki, kupiłem używane felgi i czujniki i zawiozłem im z prośbą, żeby mi to wszystko zaprogramowali od razu do kompa), ale czekam z ciekawością, czy po założeniu kół będę miał błąd, czy też nie :) Niestety/stety ciągle IMO z a ciepło i mi się nie chce zakładać zimówek, więc żyję w niewiedzy. Nie omieszkam zdać relacji.

Co ciekawe, moja Optima doczekała się mniejszego brata (siostry?) - właśnie żonie kupiłem Picanto z 2015 roku, też ma letnie z czujnikami i tez kupiłem używane czujniki ciśnienia. Na razie poluję na felgi na zimę jakieś. Też Wam mogę dać znać, czy Pikuś bezproblemowo odczyta nowe czujniki :D
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: kysior »

kysior pisze:Ja mam kupione używki. Niby zawiozłem je do salonu, jak czekałem na odbiór Optimy (bo wynegocjowałem w cenie zimówki, kupiłem używane felgi i czujniki i zawiozłem im z prośbą, żeby mi to wszystko zaprogramowali od razu do kompa), ale czekam z ciekawością, czy po założeniu kół będę miał błąd, czy też nie :) Niestety/stety ciągle IMO z a ciepło i mi się nie chce zakładać zimówek, więc żyję w niewiedzy. Nie omieszkam zdać relacji.

Co ciekawe, moja Optima doczekała się mniejszego brata (siostry?) - właśnie żonie kupiłem Picanto z 2015 roku, też ma letnie z czujnikami i tez kupiłem używane czujniki ciśnienia. Na razie poluję na felgi na zimę jakieś. Też Wam mogę dać znać, czy Pikuś bezproblemowo odczyta nowe czujniki :D

Jak obiecałem, tak piszę:

Pikuś bez zająknięcia przyjął nowe (używane) czujniki, których nigdy do tej pory nie widział. Po założeniu kół kontrolka zgasła, komunikat się nie wyświetla. Po spuszczeniu powietrza z koła prawidłowo komunikat się pojawił.

Optima niestety wyrzuciła błąd. W serwisie powiedzieli (telefonicznie), ze powinny się same przyuczyć (jak w Picanto się stało), ale niestety tego nie zrobiły - czeka mnie wizyta w serwisie.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Seb »

Pikusie tak mają, że łykają wszystko co się rzuci ;)
Optima już nie. Ja do dzisiaj mam komunikat o TPMS jak dłużej stoję na światłach. Nie chce mi się z tym już nigdzie jeździć bo po kilku metrach, po ruszeniu, konstrolka znika. Ja nie mam oryginalnych (ASO) czujników.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: jabolkg »

Teoretycznie, powtarzam "czysto teoretycznie" a raczej wg informacji z pewnej amerykańskiej strony wynika, że czujniki w Optimie powinny się same wlogować jeśli po ich założeniu przejedziemy samochodem z prędkością poniżej 20 km/h przez 20 minut, warunkiem koniecznym jest unikanie wszelkich niefabrycznych zakłóceń typu bluetooth w telefonie itp. Niestety nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym zrobić takie fikołki nie blokując ruchu w połowie wsi więc oczywiście po wymianie kół na zimowe wali mi błędami, co ciekawe ASO zaprosiło mnie na logowanie za DWA TYGODNIE !!!!
ASO twierdzi, że do sterownika można wlogować osiem czujników na raz, czyli powinno starczyć na koła letnie i zimowe.
Czarne GT w sedanie
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Seb »

Potwierdzam z tą ilością, dwa komplety zapamiętuje. Mi powiedziano, że ważne jest położenia kół, ale na forum zdementowano takie info.
Co do prędkości czasu i adaptacji czujników to ściema, auto szybciej się łączy i zczytuje wartości ciśnień. U mnie ruszam i jadę normalnie i po około 300m już jest odczyt.
Jeśli po przejechaniu tych 300÷500m nie znika błąd to znaczy, że coś nie halo jest z czujnikami (lub ich kodowaniem).
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: zetek »

Jest ważne, które koło gdzie ponieważ jeżeli będziesz miał mało powietrza w przednim prawym, a założone będzie na tylne prawe lub inne to będziesz musiał wszystkie sprawdzić koła. A tak już wiesz w którym jest problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”