Drugi komplet kół - czujniki TPMS

forum użytkowników modelu Optima
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Sigma_74 »

ja ma w kartonie, jeszcze nie wyjołem bo chyba zimówek nie założę bo i po co ...
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Seb »

Też tak myślałem. Do czasu aż kiedyś nie musiałem jechać do Wrocławia i być na miejscu o 7 rano (oczywiście w zimie). Jak dojechałem na miejsce to mnie plecy bolały taki byłem spięty :evil: Od tego czasu wymieniam i śmigam spokojniejszy
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Sigma_74 »

Bez przesady, od 7 lat wawa-wro ostatnie 3 bez zimówek. Nie ma dramatu.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Seb »

na krajówkach klasy A lub S :)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Piotrapn »

Witam panowie ,Od 1998 r .czyli od pierwszego auta które kupiłem w salonie ,kupuję również opony zimowe i nie jednokrotnie się przydały ,kilkakrotnie pomogły wyjść z opresji .Większość mojej jazdy to drogi główne i I kategorii .Posłużę się trzema przykładami rok 1998 grudzień wyjazd do Rzeszowa od nas z domu 17km. zimowa słonecznie aura jest ok,powrót do domu za jakieś półtory godziny katastrofa marznący śnieg z deszczem przemieszczam się drogą międzynarodową wtedy E4 co dwa kilometry auta w rowie 3/4 to BMW dojechałem szczęśliwie .W 2002 Biłgoraj-Łańcut katastrofa tak tu były nawet lasy i najgorszy zeszłoroczny znowu grudzień wyjeżdżam z Krakowa temp.5st.na wiadukcie wpadam w poślizg wychodzę cało,jedziemy dalej autostrada jest super jadę w kierunku Rzeszowa zaczyna padać deszcz ze śniegiem temperatura spada pod Tarnowem -2 burza śnieżna ,większość aut staje na poboczu ,a my powoli jedziemy mam wrażenie jak bym jechał po jakiejś polnej wiejskiej drodze a nie po autostradzie ,odcinek do Rzeszowa 70km.jechałem dwie godziny ale znowu się udało :D Dlatego przyczyniam się do tego co powiada Seb.WARTO!
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
wegi
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 14:58
model samochodu: KIA

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: wegi »

Cześć,

banalne pewnie pytanie, ale chciałem się upewnić. Rozumiem, że mogę przełożyć zimowe opony na fabryczne felgi bez konieczności dokupywania dodatkowych czujników?
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Marcin »

Można można. Tylko najlepiej w jakims pewnym punkcie, a nie u Zdzicha za flache, bo te czujniki lubia sie popsuc.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
wegi
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 14:58
model samochodu: KIA

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: wegi »

Marcin pisze:Można można. Tylko najlepiej w jakims pewnym punkcie, a nie u Zdzicha za flache, bo te czujniki lubia sie popsuc.
Dzięki. Czy opłaca się zatem zrobić to w ASO (ze swoimi oponami)?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Seb »

nie sądzę bo ASO ma wysoką stawkę roboczogodziny ;) Zawsze możesz zadzwonić i się dowiedzieć ale lepiej siedź ;) Za zmianę kół z wyważeniem teraz zapłaciłem 60zł :D
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: FISH »

Z moich doświadczeń powiem tak - Koszt wymiany w serwisie trzeba liczyć razy dwa w stosunku do zwykłego "wymieniacza". W poprzedniej KII wymiana opon na felgach 60 PLN, w serwisie 110 PLN. Z drugiej jednak strony, jak "wymieniacz" zrypie sprawę i uszkodzi choćby jeden TPMS koszt i tak wychodzi dużo wyższy niż w serwisie.
Tak że albo solidna i pewna firma niezależna, albo serwis. Nie ryzykowałbym niesprawdzonego warsztatu. Już nawet nie chodzi o kasę, ale trzeba mieć czas na użeranie się i załatwianie niepotrzebnych spraw.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”