Drugi komplet kół - czujniki TPMS

forum użytkowników modelu Optima
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Marcin »

A widzisz, tego tez nie przewidzialem, ze czujniki z innego modelu KIA +/- z podobnego okresu produkcji, moga nie byc kompatybilne z centralka. Ech.

Swoja droga – czy da sie przelozyc czujniki z innych felg? Nie mam pojecia jak to konstrukcyjnie jest montowane. Nie chodzi o przekladke co sezon tylko jednorazowo.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Piotrek »

Jest taka opcja, czujniki można przełożyć, tylko musisz mieć do tego ogarnietego "ludzia", który nic nie zepsuje.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: jabolkg »

Ja się zaczynam skłaniać ku czujnikom uniwersalnym. Rozmawiałem wczoraj z firmą, która oferuje takie rozwiązanie, okazuje się że taki czujnik jest "czysty" i na podstawie starego czujnka programuje się klona z identycznym numerem więc odpada jakiekolwiek programowanie w serwisie, system samochodu po prostu nie widzi różnicy.
Czarne GT w sedanie
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: gisio »

jabolkg pisze:Ja się zaczynam skłaniać ku czujnikom uniwersalnym. Rozmawiałem wczoraj z firmą, która oferuje takie rozwiązanie, okazuje się że taki czujnik jest "czysty" i na podstawie starego czujnka programuje się klona z identycznym numerem więc odpada jakiekolwiek programowanie w serwisie, system samochodu po prostu nie widzi różnicy.
Zanim kupisz poproś, żeby dali Ci to na piśmie.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Bandi »

Ja sobie załatwiłem czujniki przy zakupie samochodu że mają być oryginalne, takie jak w katalogu z akcesoriami. Takie dostałem zamontowali mi w podrzędnym wulkanizatorze, przełożyli koła i wszystko śmiga, odpukać w niemalowane. :D Ale z autopsji jest z tym dużo problemów. :shock:
Kia Optima GT-Line SW
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Piotrek »

Obecnie jest promocja na czujniki - można je dostać za 550pln.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Seb »

jabolkg pisze:Ja się zaczynam skłaniać ku czujnikom uniwersalnym. Rozmawiałem wczoraj z firmą, która oferuje takie rozwiązanie, okazuje się że taki czujnik jest "czysty" i na podstawie starego czujnika programuje się klona z identycznym numerem więc odpada jakiekolwiek programowanie w serwisie, system samochodu po prostu nie widzi różnicy.
Ja mam takie, zresztą KIA nie produkuje swoich czujników. Jest tak jak piszesz tylko okazuje się, że trzeba było jeździć kilka razy żeby to porządnie zrobili. Teraz Optima jest trochę bardziej "znana" i jest duża szansa, że zrobią to dobrze za pierwszym razem.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
jabolkg
Posty: 27
Rejestracja: 01 sie 2018, 12:30
model samochodu: Kia Optima GT

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: jabolkg »

Piotrek pisze:Obecnie jest promocja na czujniki - można je dostać za 550pln.
Oryginalne w ASO ?
Czarne GT w sedanie
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Piotrek »

Dokładnie tak - orginalne czujnik w ASO, funkiel nówka, nieśmigane za 550 cebulionów. Taka oferta wisi już przynajmniej miesiąc w salonach KIA InterAuto.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Nix2
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2019, 11:21
model samochodu: Optima M, 2019

Re: Drugi komplet kół - czujniki TPMS

Post autor: Nix2 »

Odświeżę troszkę... czy na dziś - wrzesień 2019 - coś się zmieniło/poprawiło w kwestii cen czujników tpms?

Mam zamiar w ogóle wyłączyć system tpms dla kół zimowych ( tak zrobiłem w drugim aucie- fordzie i to samodzielnie)...
Czy w Optimie da się to samemu wyłączyć, czy tylko ASO to może wyłączyć, ma ktoś doświadczenie ?

pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”