Problem z połączeniem z siecią ???

forum użytkowników modelu Optima
ecthable
Posty: 40
Rejestracja: 13 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: ecthable »

Cześć,
Pytanie do wszystkich użytkowników Optimy (rocznik od 2015), którzy korzystają z WIFI w samochodzie (udostępnianie internetu z telefonu). Macie jakieś problemy z odświeżaniem danych w mapach???

Dziś zauważyłem, że nie aktualizują mi się żadne dane online w mapach (ani informacje o ruchu drogowym, drogi zamknięte/otwarte, aktualna pogoda itp). Myślałem, że to problem po stronie telefonu ale udostępniłem internet z drugiego tel. i dalej w Optimie nie mam aktualnych danych.

Zauważyliście coś podobnego dzisiaj u siebie?
Załączniki
20170403_131113.jpg
20170403_131113.jpg (235.48 KiB) Przejrzano 3455 razy
20170403_130651.jpg
20170403_130651.jpg (234.14 KiB) Przejrzano 3455 razy
Kia Optima SW (2017) GT-Line 7DCT + pakiet tech (diesel)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: Seb »

u mnie takie info wyskakuje jak jadąc wjeżdżam w teren gdzie jest problem z transmisją danych (tak to tłumaczę). Sprawdzałem kilka razy i okazywało się, że nie mogę udostępnić internetu bo w telefonie wyświetla się komunikat "nie można udostępnić danych". Po kilku/kilkunastu km wyskakuje w aucie najczęściej "dane uaktualnione" czy coś takiego i w telefonie też jest wtedy udostępniony transfer. Wtedy są pobierane info o trasie, pogodzie itp.
Nie wiem czy jasno napisałem. To jest problem braku połączenia telefonu z przesyłaniem danych przez co Optima nie może ich pobrać. Jak tylko komunikacja telefonu z GSM wraca to Optima pobiera automatycznie.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ecthable
Posty: 40
Rejestracja: 13 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: ecthable »

Sprawa wygląda tak że sprawdzałem to na dwóch różnych telefonach z dwoma różnymi systemami (ios i android) i w każdym przypadku Optima nie pobiera danych mimo, że oba telefony maja zawsze połączenie www.

Co więcej udostępnianie internetu między telefonami działa bez zarzutu...
Kia Optima SW (2017) GT-Line 7DCT + pakiet tech (diesel)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: chudy »

dzieje się tak tylko jak jestem w garażu podziemnym - w terenie nigdy się nie zdażyło, a działało Ci wcześniej czy od początku tak ?
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: Seb »

Jeśli telefon ma połączenie z GSM i Optima ma połączenie z telefonem to nie ma bata żeby nie pobrał. W takim przypadku tylko ASO wg mnie.
Oczywiście czasem wyświetli, że pobieranie w toku albo jakoś tak (jak tylko złapie WiFi) ale po chwili zawsze są dostępne informacje o ruchu i pogodzie.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ecthable
Posty: 40
Rejestracja: 13 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: ecthable »

chudy pisze:dzieje się tak tylko jak jestem w garażu podziemnym - w terenie nigdy się nie zdażyło, a działało Ci wcześniej czy od początku tak ?
Zawsze działało idealnie - dopiero dzisiaj tak się zaczęło dziać.
Seb pisze:eśli telefon ma połączenie z GSM i Optima ma połączenie z telefonem to nie ma bata żeby nie pobrał
No to mam bata:) Nie pobiera i kropka. Zastanawiam się czy nie przywrócić "ustawień domyślnych" i nie zresetować wszystkiego na wyświetlaczu tylko nie wiem czy to cokolwiek pomoże. Poobserwuję auto kilka dni i jak nic się nie poprawi to faktycznie dzwonię do ASO..:(
Kia Optima SW (2017) GT-Line 7DCT + pakiet tech (diesel)
ecthable
Posty: 40
Rejestracja: 13 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: ecthable »

Dziś wsiadłem do Optimy i wszystko zaczęło działać bez zarzutu. Korki, roboty drogowe we Wrocławiu - wszystko jest.. :)
Kia Optima SW (2017) GT-Line 7DCT + pakiet tech (diesel)
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z połączeniem z siecią ???

Post autor: Seb »

Brawo TY ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”