likwidacja zbędnych rekalm

forum użytkowników modelu Optima
plbartek
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2016, 15:00
model samochodu: Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Lokalizacja: małopolska

Re: likwidacja zbędnych rekalm

Post autor: plbartek »

ecthable pisze:A jak poradzić sobie z tą reklamą?
Ja też przed odbiorem poprosiłem o usunięcie tej naklejki i śladu po niej nie ma :)
Kia Optima SW GT-Line 1.7 crdi 7DCT + pakiet tech
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: likwidacja zbędnych rekalm

Post autor: Deniorek »

Dwa razy miałem okazję odrywać tę czerwoną gwarancyjną naklejkę z kolejnych Optima. ;) Nie wiem po co tak upierają się żeby to przyklejać. Nic dobrego w tym nie ma.

Generalnie nie obawiałbym się o uszkodzenie lakieru, bo klej oddziela się od tej górnej, właściwej warstwy naklejki. Dla ułatwienia można podgrzać albo rozgrzaną na słońcu "odkleić" (a raczej rozdzielić od kleju). Ale i tak największa zabawa to zostający klej. Wówczas lekkie zeskrobanie mechaniczne palcami (warstwa kleju jest bardzo duża). Wtedy można bawić się benzyną ekstrakcyjną żeby doczyścić. Ja w ostateczności jeszcze przecierałem lekko pastą tempo, bo chcąc nie chcąc zostają mikroślady lekkich otarć na lakierze od takiej zabawy (szczególnie na czarnym lakierze, przy białej perle nie było prawie nic). Ale dzięki tempo miejsce zaczyna znowu błyszczeć idealnie.
juventinio
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:12
model samochodu: CEED SW
Soon Optima

Re: likwidacja zbędnych rekalm

Post autor: juventinio »

Do odklejania takich rzeczy (jak i wielu innych) tylko i wylacznie
http://aciro.pl/3m-cleaner-spray-przemy ... czacy.html

Uzywam w pracy tego srodka, jest stosunkowo drogi ale bez problemu rozpuszcza takie kleje, nawet silikonowe. Psikac, odczekac a potem palcem/szmatka przejechac. Zadne tam acetony czy zmywacze do paznokci bo tylko sobie mozecie narobic problemow.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: likwidacja zbędnych rekalm

Post autor: chudy »

juventinio pisze:Do odklejania takich rzeczy (jak i wielu innych) tylko i wylacznie
http://aciro.pl/3m-cleaner-spray-przemy ... czacy.html

Uzywam w pracy tego srodka, jest stosunkowo drogi ale bez problemu rozpuszcza takie kleje, nawet silikonowe. Psikac, odczekac a potem palcem/szmatka przejechac. Zadne tam acetony czy zmywacze do paznokci bo tylko sobie mozecie narobic problemow.
o widzisz, przyda się na pewno - dzięki :)
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”