AndroidAuto AppleCar

forum użytkowników modelu Optima
michalkic
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:01
model samochodu: Optima

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: michalkic »

Dzięki ale właśnie chciałem się dowiedzieć żeby poinformować moje ASO o takiej opcji bo oni BARDZO średnio ogarniają :lol:
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: matio »

Cześć wszystkim Zmieniłem telefon z Samsunga na Huawei P8 lite. Nie działa bo nie jest kompatybilny wyświetlacz. Czy ktoś wie co z tym zrobić.
juventinio
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2017, 09:12
model samochodu: CEED SW
Soon Optima

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: juventinio »

Ja mam dla Ciebie bardzo cenna rade. Jezeli wchodzisz na forum i oczekujesz, ze ktos bedzie poswiecal czas i odpisywal Tobie gdy masz problem - wysil sie chociaz troche i opisz co tak naprawde Ci nie dziala i na jakim etapie jest problem.
Skad informacja o niekompatybilnym wyswietlaczu i z czym on rzekomo jest niekompatybilny.

:roll:
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: matio »

Dziękuję za cenną radę - skorzystałem i wygooglałem. Jest problem z P8 ale sobie poradziłem. ( Mam nadzieję, że nie zaangażowałem nikogo zbytnio) :).
Pojawił się komunikat "Diysplay is not compatible".( P8 i AA w aucie). Ponownie odinstalowałem AA. dokonałem upgradu telefonu (ponad 1G softu) i ponownie zainstalowałem AA.
Działa.
Na forum dzielimy się się wiedzą i doświadczeniem. Ja tak robię - pytam i próbuję.
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: bondarek »

Mam pewien problem z AA, kiedy działa nawigacja z Googla, mapa jest wyświetlana na ekranie samochodu i przychodzi połączenie to u mnie nie działają przyciski do odbierania połączenia, ani na kierownicy ani na ekranie, nie ma żadnej reakcji. Jedynym sposobem odebrania połączenia jest klikanie na samym telefonie. Nie wiem czy to zależy od telefonu, sprawdzałem na jakimś Huawei o dość kiepskiej specyfikacji, może na lepszych telefonach działa to lepiej.
Jeśli jednak na ekranie nie jest wyświetlana mapa (może pracować w tle, są tylko wskazówki głosowe) a na ekranie samochodu jest np. strona główna gdzie na jednej połowie jest mapa fabryczna a na drugiej muzyka z telefonu to jest OK i przyciski obsługi połączenia działają poprawnie.
Ktoś się z tym spotkał?
Serwis odpytam dopiero na przeglądzie.
OPTIMA GT +tech 2017
elvis
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:12
model samochodu: OPTIMA

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: elvis »

Mam OPTIMA 2016 i kilka dni temu byłem w ASO na aktualizacji oprogramowania. Dowiedziałem się, że mimo aktualizacji AA nie będzie mi działać, bo KIA w Polsce tego nie oferuje. Czy ktoś się orientuje skąd można ściągnąć to oprogramowanie do auta?
bondarek
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2017, 08:45
model samochodu: OPTIMA GT

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: bondarek »

Swój samochód odebrałem w kwietniu, w polskim salonie i sam AA działa, w samochodzie nic nie jest blokowane, więc KIA w Polsce jednak to oferuje.
OPTIMA GT +tech 2017
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Piotrapn »

elvis pisze:Mam OPTIMA 2016 i kilka dni temu byłem w ASO na aktualizacji oprogramowania. Dowiedziałem się, że mimo aktualizacji AA nie będzie mi działać, bo KIA w Polsce tego nie oferuje. Czy ktoś się orientuje skąd można ściągnąć to oprogramowanie do auta?
Z tego co się oriętuje to nie problem Kia ,a brak android auto wsparcia na Polskę !
Wstaw fotę z wersją nowego oprogramowania :!: :)
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: westwi78 »

Działa.
ściągasz np to
http://www.apkmirror.com/apk/google-inc ... /download/

przegrywasz plik do telefonu, uruchamiasz i się zainstaluje (tylko musisz uruchomić możliwość instalowania aplikacji z innych źródeł - jest w ustawieniach).

podłączasz tel usb do auta uruchamiasz aplikacje i działa.

Choć wg mnie to jest przereklamowane.
elvis
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2017, 14:12
model samochodu: OPTIMA

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: elvis »

Piotrapn pisze:
elvis pisze:Mam OPTIMA 2016 i kilka dni temu byłem w ASO na aktualizacji oprogramowania. Dowiedziałem się, że mimo aktualizacji AA nie będzie mi działać, bo KIA w Polsce tego nie oferuje. Czy ktoś się orientuje skąd można ściągnąć to oprogramowanie do auta?
Z tego co się oriętuje to nie problem Kia ,a brak android auto wsparcia na Polskę !
Wstaw fotę z wersją nowego oprogramowania :!: :)
Z instalacją na smartofnie nie miałem problemu. Natomiast auto nie widzi AA na moim telefonie. Pozdrawiam.
Załączniki
Załączam fotę z wersją oprogramowania.
Załączam fotę z wersją oprogramowania.
20170707_153702 (2).jpg (79.42 KiB) Przejrzano 3471 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”