AndroidAuto AppleCar

forum użytkowników modelu Optima
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

AndroidAuto AppleCar

Post autor: matio »

Witam, proszę o zamieszczanie wszelkich uwag dot AA, AC, działania systemu na USB oraz BT.
np.proszę o podanie jakich używacie smartfonów i skąd pobieracie aplikacje. Ostatnio na moim Samsungu dokonała się aktualizacja no i AA przestało działać. Mam nav 8' + harman.
Czy ktoś pomoże: skąd pobrać (link) dobry soft i jak przywrócić tę użyteczną funkcję? dziękuję.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: chudy »

Apple CarPlay - musisz mieć zainstalowane w wozie (widoczna ikona), włączasz siri w iPhonie i podłączasz do USB, sam wykryje i pokaże że odpala
Android Auto - apki nie ma na polskim rynku, ja żeby ściągnąć, logowałem się do sklepu w usa
SW GTLine Black & SW GT Black
matio
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:37
model samochodu: optima

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: matio »

Dzięki. Obecnie mój AA ma problem z logowaniem- nastąpił update i już nie łączy, skorzystam z rady i zainstaluję apkę ze sklepu USA.
Słyszałem, że firma SYGIC też chce zaoferować aplikację do nawigacji, która ma podobnie działać jak AA lub AC. czy ktoś zna szczegóły?
ecthable
Posty: 40
Rejestracja: 13 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: ecthable »

matio pisze:Dzięki. Obecnie mój AA ma problem z logowaniem- nastąpił update i już nie łączy, skorzystam z rady i zainstaluję apkę ze sklepu USA.
Słyszałem, że firma SYGIC też chce zaoferować aplikację do nawigacji, która ma podobnie działać jak AA lub AC. czy ktoś zna szczegóły?
Nie do końca rozumiem o czym piszesz. Podsumowując działanie CarPlay i AA:
1. CarPlay: Podam przykład u siebie (iPhone 7):
Uruchamiasz najpierw siri w iphonie, następnie podłączasz kabel USB do Optimy i Iphonea i już. W najnowszym sofcie auta na panelu głównym będziesz już miał widoczną ikonę CarPlay.

2. Android Auto:
A) oficjalnie jest niedostępne w Polsce. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby śmigał także u nas. Wystarczy ściągnąć najnowszy APK z np. mirrorapk, zainstalować, skonfigurować i Android w Optimie MUSI działać, pod warunkiem, że w telefonie wcześniej:
- w opcjach programisty włączyłeś debugowanie USB
- w opcjach programisty w konfiguracji USB ustawiłeś MTP (media transfer protocol) jako domyślny.

Po tych operacjach AA jest dostępne w identyczny sposób jak CarPlay. W moim przypadku na androidzie 7.0 (Galaxy S7 Edge z romem BTU z UK) AA nie chciał się na początku w ogóle uruchomić. Dopiero kiedy pobrałem APK androidAuto z sieci i skonfigurowałem wszystko powyższe AA zaczęło pięknie działać.

Co do przewagi jednego nad drugim (AA vs CarPlay).
W AA jest gmaps - różne chodzą na temat tych map opinie, jednak wg mnie to najdokładniejsze mapy i najszybciej aktualizowane (o natężęniu ruchu nie wspomnę).
W CarPlay jest SIRI - w porównaniu do asystenta Google Siri to inna liga. Jeżeli udostępnisz internet z telefonu do Optimy to Siri domyślnie będzie pobierała z sieci informacje na zadane przez Ciebie pytania czego np asystent Google nie potrafi...
Poza powyższymi i jedno i drugie - jak na razie moim zdaniem - to dopiero początek drogi. Aplikacji jest niewiele, są one mało przemyślane na ekranie samochodu i generalnie widać, że jeden i drugi system wymaga jeszcze dopracowania.
Kia Optima SW (2017) GT-Line 7DCT + pakiet tech (diesel)
michalkic
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:01
model samochodu: Optima

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: michalkic »

Witam
orientuje się ktoś czy istnieje możliwość update'u oprogramowania Optimy żeby otrzymać AppleCar? Czy jedynie najnowsze modele moją tą usługę?
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Marcin »

A jaki masz samochód dokładnie?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: chudy »

Dorzucę od siebie, że Apple CarPlay jak macie w aucie ten zestaw grający Harman Kardon daje mega fajnej jakości dźwięk - puszczam muzę z Deezera albo Spotify przez CarPlay i jest bardzo bardzo dobrze - aż się nie chce wyłączać.
SW GTLine Black & SW GT Black
michalkic
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:01
model samochodu: Optima

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: michalkic »

Marcin pisze:A jaki masz samochód dokładnie?
Optima XL benzyna z końca grudnia 2015
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Marcin »

Czyli juz aktualny model? Jest szansa, ze bedzie dzialac. Sam mam sprzeczne informacje na ten temat.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: chudy »

w tej wersji jest CarPlay - aktualizowali mi z tydzień temu do najnowszej. Spytaj czy jest możliwość wgrania jej do Ciebie
Załączniki
2.jpg
2.jpg (46.31 KiB) Przejrzano 11503 razy
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”