AndroidAuto AppleCar

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Piotrek »

Jeżeli masz w miare nowy telefon to po uruchomieniu Android Auto kliknij na trójkącik obok wyboru multimediów I zobacz czy masz tam tidal dostępny - tam można wybierać czy chcesz muzykę ze Spotify, telefonu czy też innej wspieranej apki.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: kysior »

Zresetowałem telefon i dopiero się pojawiło :)
MTomalak
Posty: 104
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:03
model samochodu: Optima SW 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: MTomalak »

W sklepie Play w aplikacjach kompatybilnych widnieje Hangouts. W AA apka nie widzi tego. Jak to włączyć?
Kia Optima SW 2018 Biała 2.0 Pb manual
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Piotrek »

AA nie jest kompatybilne ze sklepem Play tylko z wytycznymi Google. Jeśli Google stwierdzi, że nie można z apki korzystać to, mimo że jest kompatybilna z AA, nic z tym nie zrobisz.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Linkpl »

AndroidAuto bardzo fajne narzędzie, tylko powiedzcie mi czy numery telefonów można wybierać tylko głosowo ?? bo jakoś nie udało mi się normalnie wybierać klawiaturą numeryczną telefonu. Mam nadzieję, że dobrze mnie rozumiecie. Szukajka cyfrowa wyszukuje tylko cyfry, a nie jak android w telefonie znajduje też pasujące litery ukryte pod daną cyfrą.

Żeby była jasność ... szukam w telefonie np. Robert to wciskam cyfry 762378 ... nie wyszukuje zupełnie tego po nazwie tylko szuka wciśniętych cyfr, a klawiatura do wyboru ma jednak podpisane litery pod cyframi, które wyświetla ...

Czy u kogoś to działa czy trzeba coś gdzieś poprzestawiać ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Bandi »

Może wiecie może nie, ale nie zaszkodzi napisać, można już u nas używać Android Auto z widokiem satelitarnym, w naszych samochodach oczywiście w tych co mają w nawigacji android auto. Sprawdzałem działa bardzo fajnie i czytelnie to wygląda, tak jak w bardziej luksusowych markach Audi czy BMW, gdzie słono za to trzeba płacić,a u nas jest to w cenie :D Nie wiem od której wersji Android auto to działa, ale ja zaktualizowałem do najnowszej 3.4.5825 z 11.07.2018 r. i działa.
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Bandi »

Aktualizacja, nie wiem od czego to zależy, ale wnioskuje że raczej od modelu telefonu bo na nie wszystkich telefonach to działa?? Ja ma samsunga S6 Edge+ i działa na nawigacji u mnie i ojca w suzuki, a ojciec ma samsunga J6 i jemu to nie działa a ma wgrany najnowszy android auto uruchomione wszystko tak jak powinno być. Dziwne może przy następnych aktualizacjach poprawią i będzie działać. Więc niech kogoś nie zdziwi jak nie będzie mu działało.
Kia Optima GT-Line SW
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: kysior »

U mnie działa
Załączniki
IMG_20180714_200808.jpg
IMG_20180714_200808.jpg (95 KiB) Przejrzano 2576 razy
Mariusz1984
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2020, 21:12
model samochodu: Kia Optima 1,7 CRDI 2016r

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Mariusz1984 »

Witam, wszystkich. Stałem się szczęśliwym posiadaczem optimy z 2016 roku , mój system audio to standardowe wyposażenie, a wiec wyświetlacz 7”, kolega posiada optime również z 2016 roku, ale ma na pokładzie HK (tam jest 8”). Niestety ja nie mam u siebie android auto (a tym samym AppleCar) , siedzę kolejny dzień szukając informacji czy mój system jest w stanie po jakiejś aktualizacji obsłużyć AA. Obecnie nie mam ikonki w menu z ta funkcja. Auto odebrane dopiero z serwisu gdzie wygrali update soft, ale niby u mnie nie będzie działać android auto. Czy ktoś przerabiał i udało mu się uruchomić dodatkowe usługi ??
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: AndroidAuto AppleCar

Post autor: Dudek89 »

A w ustawieniach włączyłeś żeby było AA/CP dostępne? Mam wersje USA u mnie jest to zakładka Communicative chyba. W ustawieniach poszukaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”