Wymiana oleju po docieraniu silnika

forum użytkowników modelu Optima
tfojt
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017, 00:14
model samochodu: Kia cee'd SW 1.6 128KM CRDi

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: tfojt »

chudy pisze:Sory, ale bzdury opowiadacie. Producent to rekomenduje tyle ile jest w książce i na to daje gwarancje, czyli w dieslu o ile się nie mylę 24 miesiące, lub 30K - a to co słyszysz od dealera to rekomendacja jego, nie producenta, a bierze się z niewiedzy, albo chęci złapania dodatkowego grosza.

Widzę dużo silników w ramach mojego hobby i jeszcze raz - te silniki nie wymagają żadnego dotarcia i nie trzeba wymieniać żadnego oleju - one są bardzo dobrze spasowane i dotarte fabrycznie to nie lata 90-te ;)
Może i są dobrze spasowane, ale zdarzają się błędy. W Stanach była kampania naprawcza w związku z pozostałościami opiłków metalu:
https://www.kia.com/us/en/content/owners/faqs/faq-005
Kia cee'd SW 1.6 128KM CRDi
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: chudy »

tfojt pisze:
chudy pisze:Sory, ale bzdury opowiadacie. Producent to rekomenduje tyle ile jest w książce i na to daje gwarancje, czyli w dieslu o ile się nie mylę 24 miesiące, lub 30K - a to co słyszysz od dealera to rekomendacja jego, nie producenta, a bierze się z niewiedzy, albo chęci złapania dodatkowego grosza.

Widzę dużo silników w ramach mojego hobby i jeszcze raz - te silniki nie wymagają żadnego dotarcia i nie trzeba wymieniać żadnego oleju - one są bardzo dobrze spasowane i dotarte fabrycznie to nie lata 90-te ;)
Może i są dobrze spasowane, ale zdarzają się błędy. W Stanach była kampania naprawcza w związku z pozostałościami opiłków metalu:
https://www.kia.com/us/en/content/owners/faqs/faq-005
dalej nie ma to nic wspólnego z wymiana oleju po dotarciu ;) , a akcje serwisowe będą zawsze - miałem KIA Sorento przez 3 lata i załapałem się w ramach akcji serwisowej na: malowanie tylnej klapy, wymianę przekładni kierowniczej, wymianę relingów, wymianę zbiornika paliwa i nie jestem pewien czy nie wymieni mi też turbiny bez poinformowania mnie, bo wyła w pewnym momencie jak karetka pogotowia, a po przeglądzie zupełnie ucichła :D - same grube rzeczy, ale robione zawsze w trakcie przeglądu, więc dla mnie bezinwazyjnie.
SW GTLine Black & SW GT Black
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: MrAdamo »

Z drugiej strony nie słyszałem jeszcze, żeby jakiemukolwiek silnikowi zaszkodziła wymiana oleju po dotarciu.
Ja zawsze wymieniam oleji po 2-3 tys. km od zakupu i silniki zawsze chodziły jak zegarki. Koszt niewielki a sumienie czyste i spokój duszy :lol: , co oczywiście nie znaczy, że jak nie wymienimy oleju to źle.
Myślę, że ilu użytkowników tyle zdań i każdy robi jak uważa.
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Awatar użytkownika
sPiDy
Posty: 25
Rejestracja: 06 wrz 2017, 06:29
model samochodu: Kia Optima 2017

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: sPiDy »

Ja niedługo będę się przymierzał z wymianą oleju po 2 tys km z tego co mówią w serwisie nie wiadomo co tam koreańce leją ale raczej olej premium to nie jest :)
Załączniki
asd.jpg
asd.jpg (218.36 KiB) Przejrzano 5071 razy
KIA Optima JF (wersja L) Sedan Black Pearl 2.0 CVVL 163km
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: MrAdamo »

Olej premium to może nie jest ale na pewno lepszy od naszego Lotosa, bo na koreańskim oleju to łańcuch rozrządu nie brzęczy :shock:
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: bidżej »

Generalnie to najlepiej olej zmieniac i co 1000km, albo i po kazdej trasie - tylko po co...
chudy ma racje.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: Parada »

Dziś odebrałem auto z salonu i... 0 słów n/t docierania silnika jak i o wymianie oleju po 2 tyś km. Spytawszy o sposób jazdy, który muszę aktualnie stosować otrzymałem odpowiedź, że całkowicie normalnie jak z dieselem - grzecznie czekać aż się rozgrzeje, potem śmiało mogę w trybie sport szaleć. Jak to jest, że w PL widzę, że polecają Wam wymianę oleju, docieranie silnika a w Niemczech zupełnie nic? i to nie tylko w moim przypadku, 3 kolegów z firmy co również mają Kia otrzymali taką samą informację - nie trzeba wymieniać pleju jak i docierać silnika. Jestem ciekaw waszych opinii.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: chudy »

tłumaczyłem to tutaj już z 1000 razy :) Docieranie silnika przy obecnych konstrukcjach to urban legend - nie trzeba, bo silnik jest już dotarty (docierać to trzeba było konstrukcje sprzed 15 lat), widać w niemczech serwisanci lepiej dokształceni od naszych Januszy biznesu (nie obrażając Januszy)

podsumowując - docierania nie ma, koniec kropka, ale jak ktoś chce zmienić wcześniej olej bo się lepiej z tym poczuje, to nic nie zaszkodzi, ale i też nic nie poprawi - ja tam nic nie zmieniam i latam jak zły :twisted:
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: bidżej »

Parada pisze:Spytawszy o sposób jazdy, który muszę aktualnie stosować otrzymałem odpowiedź, że całkowicie normalnie jak z dieselem - grzecznie czekać aż się rozgrzeje, potem śmiało mogę w trybie sport szaleć.
Swoja tez odebralem dzisiaj. Mi za to powiedzieli, ze przez pierwsze 500km max 120km/h, potem bez szalenstw, a po 1000km troche przegonic po autostradzie na wyzszych obrotach i dopiero mozna jezdzic jak czlowiek...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: chudy »

Na początku wypalają i układają się resztki elementów montażowych i uszczelki więc akurat nie ciśnięcie do odcięcia przez pierwsze 1-2k km ma sens. Nie zdziwcie się jak zacznie spalenizną śmierdzieć, u mnie i w GT i GTLine przez pierwsze tysiące czasami coś podśmardywało ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”