Wymiana oleju po docieraniu silnika

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: chudy »

Dla obecnych olejów przy normalnej jeździe nie tyle przebieg jest ważny co czas jazdy na olejku. Ja tam może nie co kilka tysięcy bym wymieniał, ale maks co 2 lata na początku a później co rok. Olej wymienia się w komplecie z filtrem, jeśli nie masz klucza do filtru to odkręcenie może sprawić Ci problem, reszta jest banalnie prosta, ale jak nie masz o tym zielonego pojęcia to jedź lepiej do serwisu ;)

ps. trzeba też jakoś zutylizować stary olej, a kosz na śmieci to nie najlepszy pomysł
SW GTLine Black & SW GT Black
krzys982
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 11:13
model samochodu: kia ceed

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: krzys982 »

Ano, wybieram sie jednak z tym do serwisu. Dzięki :)
thomas1985
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2018, 13:59
model samochodu: optima 2.0 cvvl
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: thomas1985 »

Ja nie wymienialem oleju na dotarciu. Pierwszy przeglad w aso po 15tk. zalali lotos qazar 5w30. teraz mam 24tk i zaraz znowu jade na wymiane. Moim zdaniem nie ma co popadac w paranoje jakies.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: Piotrek »

To jak wyjaśnisz (jeśli nie paranoją), że po 24k km jedziesz wymieniać olej? Jakieś problem się pojawiły, że ledwie po najechaniu 9k km olej musisz wymieniać?
Przedstawiłbyś może czym się wozisz? Bo póki co to z górnego C zacząłeś (nietrafiony post w wątku "Nasze samochody" a tu teoria paranoidalna) :evil:
Czyżby "fejkowe" konto czy to poczatkowe zagubienie na forum?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: zetek »

Piotrek bez podniety. Gościu pisze, ze pierwszą wymianę zrobił po 15tk. Teraz ma 24 i niedługo zrobi następną. To, że robi ja po 9 tk może oznaczać, że czasowo się mu zbliża, a nie w kilometrach, Ale fakt mógł by więcej napisać co ma.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: Piotrek »

Chill out 8-) podniety nie ma, tylko coś się autor rozbiega w zeznaniach. Z tego co pisze w innym wątku to ma optimę 2.0 cvvt z 2017 roku z zamontowanym LPG, któr spala mu 8l tegoż paliwa na 100km. I już to jest mocno zastanawiające. A tu dorzuca jeszcze że olej po 9k km wymienia.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: Parada »

Mi przy zakupie powiedziano ze to naciaganie przez inne salony i w wiekszosci salonow w niemczech nie wymienia oleju po 3 tys km... czyli na tym oleju mam jezdzic 2 lata lub 30tys km. Czas pokaze.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: chudy »

Parada pisze:Mi przy zakupie powiedziano ze to naciaganie przez inne salony i w wiekszosci salonow w niemczech nie wymienia oleju po 3 tys km... czyli na tym oleju mam jezdzic 2 lata lub 30tys km. Czas pokaze.
jest jak mówisz, ale jak ktoś się lepiej poczuje bo wymieni to nikt nie broni
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: Prezes76 »

No ja wymieniłem i poczułem się lepiej..... :D :D :D
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Wymiana oleju po docieraniu silnika

Post autor: Linkpl »

Nie jest to aż tak dużym kosztem jeśli mamy zamiar jeździć samochodem dłużej, żeby ten pierwszy raz wymienić sobie olej wcześniej. W sumie sama wymiana kosztuje 100 plus filtr to jest raz. Nie ruzumiem nad czym tu się rozpisywać ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”