Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

Nie trzeba, musisz jedynie przejechac kilka kilemtrow. Powinno byc OK.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

nie myslales przestawic sobie tych jednostek cisnienia na cos ludzkiego, jak np. [bar]?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

bomsight22 jak wcześniej Marcin pisał. Też mi dzisiaj od niskiej temp trzy koła na pomarańczowo zapiskały i ciśnienie w nich wyświetliło 195kPa. Podjechałem przed chwilą pod kompresor dmuchnąłem 2,5 i po przejechaniu 100m wszystkie pokazały 245kPa.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
MateuszL
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:51
model samochodu: Optima

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: MateuszL »

Seb pisze:bomsight22 jak wcześniej Marcin pisał. Też mi dzisiaj od niskiej temp trzy koła na pomarańczowo zapiskały i ciśnienie w nich wyświetliło 195kPa. Podjechałem przed chwilą pod kompresor dmuchnąłem 2,5 i po przejechaniu 100m wszystkie pokazały 245kPa.
Potwierdzam, od niskiej temperatury czujniki lekko głupieją, na stacjach kompresory nie zawszd dobrze pokazuja ciśnienie więc warto ciut więcej napompowac, u mnie też pomogło
krisstone
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2017, 13:54
model samochodu: kia optima

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: krisstone »

Problem z dachem panoramicznym poruszony podczas wizyty w serwisie. Dach został sprawdzony i zgodnie z oczekiwaniami powiedziano mi, iż z dachami panoramicznymi tak już niestety jest, że je słychać. Także Deniorek prawdopodobnie masz rację i niestety trzeba nauczyć się z tym żyć :) a sam spróbuję podziałać coś jakimś środkiem na uszczelki może coś pomorze. Prawdziwy problem pojawi się (odpukać w niemalowane) dopiero jakby doszło do przeciekania dachu. Ponadto zalecono mi aby na przeglądach auta zlecać dodatkową usługę polegającą na konserwacji dachu tj. czyszczenie prowadnic, smarowanie itd.

Oprócz dachu w serwisie poruszyłem kwestię ustawienia świateł. W moim przypadku miałem wrażenie, że światła mijania świecą nieco za nisko. Po sprawdzeniu stwierdzono, iż światła ustawione są prawidłowo ale na wszelki wypadek ponownie je skonfigurowano/skalibrowano. Z światłami być może problem tkwi po mojej stronie, gdyż słup światła w Optimie jest zupełnie inny jak w poprzednim aucie (Cee'd 1 generacji) i najzwyczajniej w świecie muszę przywyknąć.

Serwis robiłem w Zielonej Górze w Gezecie.

ps. Pozdrowienia dla kierownika Optimy na jeleniogórskich tablicach, którego spotkałem wczoraj na A4 przed Wrocławiem :)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Swiatla mijania mozesz sobie skorygowac sam przy pomocy klucza 10.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

krisstone pisze:Problem z dachem panoramicznym poruszony podczas wizyty w serwisie. Dach został sprawdzony i zgodnie z oczekiwaniami powiedziano mi, iż z dachami panoramicznymi tak już niestety jest, że je słychać. Także Deniorek prawdopodobnie masz rację i niestety trzeba nauczyć się z tym żyć :) a sam spróbuję podziałać coś jakimś środkiem na uszczelki może coś pomorze. Prawdziwy problem pojawi się (odpukać w niemalowane) dopiero jakby doszło do przeciekania dachu. Ponadto zalecono mi aby na przeglądach auta zlecać dodatkową usługę polegającą na konserwacji dachu tj. czyszczenie prowadnic, smarowanie itd.
krisstone nasmaruj uszczelki smarem silikonowym do uszczelek, mi w passerati pomagał na dach panoramiczny, a często używam też w starych autach z t-topami (ściągane panele dachu), gdzie standardem jest że trzeszczy i uszczelki ciekną - smar silikonowy na to pomaga, chociaż nie eliminuje problemu zupełnie.
SW GTLine Black & SW GT Black
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Deniorek »

Ja z kolei jestem po wymianie kamery przedniej na gwarancji. Wygląda tak samo, ale zmienił się kod części. Wymiana oczywiście bez dodatkowych kosztów. Nie wiem czy efekt placebo wymiany, ale mam wrażenie, że teraz przednia kamera ma więcej ostrości w obrazie niż poprzednia. Pewnie efekt placebo albo tłumaczenie bardziej prozaiczne - pewnie pęknięcie wpływało trochę bardziej na jakość obrazu niż mi się wydawało. :)

No a z dachem tak jak pisałem - trzeba jakoś z tym żyć. I to nie lenistwo ASO, tylko zwyczajna bezradność. Teorię z forów dyskusyjnych o skrzypiących uszczelkach pokazuje obecny przeskok pogody. Zrobiło się zimniej i od razu dach mocniej słychać na nierównościach itp.
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Sigma_74 »

klepia popychacze jak auto postoi min 2 dni.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

u mnie auto jeździ codziennie. Będziesz zgłaszać w ASO?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”