Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Wasze teorie są słuszne - wyciera się od tarcia dupskiem przy wsiadaniu/wysiadaniu. Tyle, że jeździłem/jeżdżę różnymi autami i tańszymi i droższymi, dupa za bardzo mi ostatnio nie urosła, a tak mocno wytarty fotel tylko w optimie :( , więc albo kiepściejsza jakość, albo taka konstrukcja tego fotela :(

btw- zaznaczę że używam asystenta wsiadania i fotel mi za każdym razem odjeżdża więc nie wciskam się na siłę na to siedzenie :lol:
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Piotrapn »

Myślę,że jadnak jakość schodzi na psy,a tapicerka w Koreańskich autach w szczególności ,bardzo dużo mam sygnałów odnośnie tapicerki w/w koncernie.
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

rzecz jest taka, że fotele GT mają bardziej rozbudowane boczki niż typowy fotel - więc i ociera się łatwiej. Inna sprawa, że w nowym Golfie po 2 latach i 70kkm też miałem lewy boczek mocno świecący, mimo że generalnie staram się wysiadać "na dwa razy", tak żeby o te boczki nie trzeć.
I trzecią rzecz - koreańce nie są tu wyjątkiem, tanie VAGi też mają z tym srogie problemy, szczególnie właśnie w tych sportowych wersjach.
Generalnie w 20-letnim BMW z 320kkm na blacie miałem ładniejsze skóry, niż teraz widuje się po 2-3 latach.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Piotrapn
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2017, 17:17
model samochodu: KIA OPTIMA
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Piotrapn »

Zgadzam się z tobą ,napisałem o autach Koreańskich z racji ,że ja,Ty my :D je używamy :D
KIA OPTIMA SW-GT , panorama+pak.tech. white pearl
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

Marcin pisze:Pewnie juz nie pamietacie, ale po odebraniu auta pisalem tutaj o dziwnych stukach z prawej czesci samochodu po wjechaniu w nierownosci.
Zglosilem to szybko w ASO, ale kazlai jezdzic i czekac (po sprawdzeniu na podnosniku, wszystkie elementy zawieszenia wydawaly sie OK). Po 15000 objaw nie ustapil. Za tydzien mam wizyte na wymiane amortyzatora, bo panowie wreszcie uslyszeli to stuki na wlasne uszy ;) Zobaczymy.
Wymieniono amortyzator oraz znaleziono niedokrecony w pelni lacznik stabilizatora. Pomogło :twisted:
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

Wcisnalem sprzeglo i wyskoczyla (peknieta) sprezyna wielkosci palca wskazujacego... W sobote ASO.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

Marcin pisze:
Marcin pisze:Pewnie juz nie pamietacie, ale po odebraniu auta pisalem tutaj o dziwnych stukach z prawej czesci samochodu po wjechaniu w nierownosci.
Zglosilem to szybko w ASO, ale kazlai jezdzic i czekac (po sprawdzeniu na podnosniku, wszystkie elementy zawieszenia wydawaly sie OK). Po 15000 objaw nie ustapil. Za tydzien mam wizyte na wymiane amortyzatora, bo panowie wreszcie uslyszeli to stuki na wlasne uszy ;) Zobaczymy.
Wymieniono amortyzator oraz znaleziono niedokrecony w pelni lacznik stabilizatora. Pomogło :twisted:
Updated: nie pomoglo w 100%. Dalej slychac jakies stukanko. bede zglaszac.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: zetek »

No panowie kto miał już problem z silnikiem benzynowym, a w sumie z jego smarowaniem ???????????????????????????
W USA już jest pozew zbiorowy

https://topclassactions.com/lawsuit-set ... ne-defect/

U ruskich problemy są, ale na szczęście tylko u nich znalazłem

https://www.youtube.com/watch?v=Zi2wJCQ-wHA
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: vilip76 »

Zaczynam się bać.... a auto już w drodze :|
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Piotrek »

Panie Szanowny, Ty ludzi nie strasz. Ja tu już miałem czarną wizję przed oczami, że po wspaniałym silniku 1.6 THP nadziałem się na kolejną minę, a tu problem dotyczy tylko wersji GT. Uff.. Bynajmniej nie oznacza to, że życzę komukolwiek problemów z jego kianką :)

vilip76 problem dotyczy tylko roczników 2011-2016, więc powinieneś być spokojny :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”