Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bandi »

Seb u ciebie też w manualu niż mechanizm hamulca się popuści to ty już sprzęgłem ciągniesz i stąd te skrzypienie, u mnie czasami wystąpi na dużej pochyłości jak auto mocno ciągnie ciężarem do tyłu i jak rusza to zaskrzypi ale jak już auto nie ma takiego przeciążenia (stanie pod górę) to nie ma skrzypienia przy ruszaniu. Ale prawie zawsze przyczyną jest silnik i przekładnia ciągnie już do przodu a hamulce jeszcze się do końca nie zwolniły, a zobacz co się dzieje jak umyjesz auto i tarcze trochę przy śniedzieją, zardzewią od wody, soli po kilkudniowym postoju, to dopiero to jest odczuwalne, ale do wytarcia tarcz przy hamowaniu i później jest OK. Takie są moje odczucia. :D
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: vilip76 »

@Virulent
devil1234 pisze:- za nisko świecące światła przednie do regulacji, nowe auta często miają niewyregulowane światła
Virulent pisze: P.S. Jeszcze jeden mankament mi się przypomniał mianowicie włączanie świateł drogowych w automacie. Zdarza się, że wali komuś po oczach niepotrzebnie.
Skoro masz za nisko ustawione, to IMHO czujnik na długich (drogowych) światłach nie łapie pojazdów z naprzeciwka.
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

jeszcze co do LKAS, bo gdzieś tam przed chwilą pojawił się jakiś zarzut: polecam przestawić w tryb aktywny (ciągłe utrzymanie auta w środku pasa) - działa jak złoto. Nominalnie ustawiony jest w tryb normalny (tylko odbija od linii), można jeszcze wybrać tryb pasywny (tylko brzęczyk).
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: westwi78 »

Też mi coś trzeszczy na nierównym asfalcie z tyłu, plastik o plastik, nie było tego wcześniej. Przy prędkości 50 na godzinę, wolniej i szybciej, na równym nic. Musze obczaić.
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Virulent »

LKAS działa tak jak ma działać, jednak w Volvo czy Audi lepiej zczytuje "wyblakłe" linie na asfalcie.
Android Auto juz nierozłącza mi, problem był w kablu USB (dopiero 4 kabel okazał się ok).
Bagaznik działa - dziękuję za pomoc.
Lampy (zaparowanie, źle wypoziomowane i niezczytywanie świateł przy trybie auto) sprawdzę po wizycie w Serwisie i napisze co i jak (jeszcze 1100 km i zgłoszę to przy wymianie oleju, która chce zrobić przy 3000 km). Pytanie tylko w którym serwisie na Śląsku? (auto kupowałem u dilera do którego mam 300 km, a który miał auto na placu)
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: PawełC »

Virulent możesz pochwalić się co to za dealer??
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Virulent »

Kia Wadowski Zakopane
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: PawełC »

Hmm.. też będę u nich odbierał samochód tylko w Gaju/ k.Krakowa, będę musiał dobrze obejrzeć
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Virulent »

To nie ten sam dealer. To zbieżność marki i nazwisk. Ja auto oglądałem dokładnie nawet lakier mierzyłem swoim czujnikiem, dopiero po 2 tygodniach się lampy zaparowały, w dzień nie było widać że światła są źle ustawione itp. więc to nie jest wina dealera.

P.S. z tego co się dowiedziałem to w Gaju jest dobry serwis i zastanawiam się czy tam auta nie serwisować.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Piotrek »

Jak już chcesz jechać do Krakowa na serwis to jedź na Jasnogórską, a będziesz zadowolony.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”