Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bandi »

Trochę dużo tego u ciebie, auto kupiłeś na ślepo ;) co do bagażnika to w menu między licznikami musisz dać haczyk w odpowiednim miejscu i będzie działać, spalanie spadnie po przejechaniu więcej kilometrów, no i te guziki na środku to musiało ci wyjść na testach jak są nie wygodne? w jakim sensie niewygodne użytkowanie :?: przecież jest tam dużo miejsca? no chyba że masz ponad 2 metry to OK ;) Zobaczysz po czasie nic ci nie będzie przeszkadzać, lać i jeździć, a jak się nazbiera niedociągnięć to do serwisu i po sprawie.
Kia Optima GT-Line SW
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: devil1234 »

- za nisko świecące światła przednie do regulacji, nowe auta często miają niewyregulowane światła
- raz nie zadziałał system ostrzegania martwego pola i bym miał przez to stłuczkę o ile dobrze pamiętam, jest mnóstwo wyłączeń kiedy to może nie działać i absolutnie nie jest podstawą do jakiejś rekompensaty w razie stłuczki. W skrócie "zawsze musisz samemu skontrolować czy nic tam nie jedzie"
- auto jest "mułowate" w porównaniu do auta testowego w wersji L którym jeździłemspróbuj pójść jeszcze raz na ich testówkę, aby mieć porównanie na bieżąco, bo mniemam, że była większa przerwa pomiędzy jazdami
- duże spalanie (bo 9,5) w porównaniu do testówki (tam po 300 km wyszło 8,2) na to może mieć wpływ ogrom czynników, wg mnie ta różnica nie jest taka aby się tym martwić. Sprawdź jak nabijesz kilka kkm
- czy bagażnik nie powinien się sam otwierać jak się przy nim stoi ponad 5 sekund? Gdzieś coś takiego wyczytałem ale nie wiem jak to zrobić by działało trzeba to ustawić i powinno działać
- tylko jedno gniazdo USB z przodu (wybór albo pendrive albo telefon)może warto zainwestować w huba? albo użyć gniazda z tylnego panelu (ja tak robię)
- niewygodna obsługa przycisków w środkowej konsoli pomiędzy podłokietnikiem a drążkiem zmiany biegów. napiszesz coś więcej, używałeś ich w testówce?
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

Virulent uzupełnij swój opis żeby było jasne czym jeździsz. Teraz nie wiem czy masz diesla czy Pb i jaka wersja wyposażenia. Ułatwisz odpowiadanie.
Do większości użytkowych spraw się przyzwyczaisz.
Pamiętaj, że silnik będzie palić coraz miej wraz z pokonywanymi kilometrami.
Z tym LKAS to trzeba jeszcze między zegarami ustawić.
U mnie czasem lubią czujniki nie pikać, czasem wyświetlacz radia jest ciemny. Niestety to elektronika. Jak masz wątpliwości to do ASO i nie daj się zbyć, otwieraj zlecenie i walcz.
Głowa do góry. Ja na swoją też psioczę. Obecnie dostałem zastępczego Aurisa i nie mogę się doczekać Optimy ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: vilip76 »

@Virulent
A czy czasem nie było jakieś aktualizacji softu skrzyni, po której optima lepiej się zbierała i nie zamulała?
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Virulent »

Auto tak jak napisałem to SW GTLine czyli silnik diesel 1,7. Wersja oprogramowania faktycznie jest stara i muszę zrobić aktualizacje.
Cześć mankamentów znałem przed zakupem auta dzięki jeździe testowej oraz dzięki temu forum.
To nie tak że jestem autem załamany, to jest moje 7 nowe auto z salonu, przed zakupem byłem w salonach prawie wszystkich marek, jeździłem kilkunastoma autami a wśród nich Optima zajęła 2 miejsce za Volvo xc90 wyprzedzając Lexusa RX, Audi Q7, BMW x5, Mercedesa GLE itp. więc auto naprawdę jest super, co niestety nie oznacza że nie mogłoby być lepiej.
Co do asystenta martwego pola to jeżdżę z takowym od 8 lat i nigdy mi się nie zdażyło by czujnik nie zaświecił, zdażało się że czujniki wywaliły błąd i wiadomo było że nie działają a nie tak jak tu ze nie zaświeciło w lusterku kontrolki.

P.S. Jeszcze jeden mankament mi się przypomniał mianowicie włączanie świateł drogowych w automacie. Zdarza się, że wali komuś po oczach niepotrzebnie.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Piotrek »

O Bracie! Jeśli stać Cię było na BMW X5 w jakiejkolwiek wersji i mimom to wybrałeś optimę w dieslu, a nie GT to szacun dla Ciebie i to wielki. Biorąc poprawkę na to jaka jest przepaść jakościowo techniczna pomiędzy tymi dwoma samochodami ja bym się chyba na taki krok nie zdobył. 8-)

Co do świateł led i asystenta świateł drogowych w optimie to umówmy się - KIA to nie marka premium i funkcjonalności i automatyki ledów z volvo, bmw czy mercedesa nie ma się tu co spodziewać. To nie ten segment cenowy i jakościowy.

P.S. Tak z ciekawości - w którym salonie i gdzie odbierałeś swoją optimę? Pytam ponieważ nowy soft do wszystkich wersji jest dostępny jakieś dwa tygodnie, jeżeli Ty odbierałeś wóz tydzień temu to powinieneś mieć najświeższe oprogramowanie. Wydawanie nowego samochodu to nie przegląd okresowy. I jak w czasie przeglądu mogą Ci softu nie wgrać jak się nie upomnisz (jak u mnie wczoraj), tak przy odbiorze nówki samochód nie przejdzie przeglądu zerowego jeśi soft nie zostanie poprawiony. Dlatego zastanawia mnie jakiż to "wirtuoz" mechaniki sprawdzał Twoją kiankę. Oby jak najmniej takich :evil:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Virulent »

X5 nie podobała się mojej żonie. GLE jest mega niewygodny z tyłu, Lexus RX jest całkiem fajny ale nie ma tego czegoś co mnie by przyciągało do niego, zachwyciło mnie Volvo xc90. Ale Volvo kosztuje w takiej wersji jak by mnie odpowiadała prawie 400 tysięcy katalogowo nawet 21% rabatu to i tak ponad 300 tysięcy za to można mieć 2,5 Optimy. Więc wolę co 2-3 lata wymienić Optime na nową niż kupić wypasioną fure i jak źle trafisz męczyć się z nią 5-6 lat. Co więcej KIA mi się bardzo podoba z wyglądu. Co do GT w benzynie to gdyby ona była dostępna na maks początek marca to bym się nawet niezastanawiał nad GTLine. Jednak odbiór GT był na kwiecień a żona na dniach rodzi więc nie było na tyle czasu.

Auto odbierałem ponad 2 tygodnie temu, ale robiłem na nim ceramikę i jakieś inne powłoki w środku przez co ponad tydzień stał u kosmetyka samochodowego.
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Co do tego "skrzypienia auto-holda": u mnie też skrzypi czasem przy ruszaniu, rzadziej przy zatrzymaniu, ale wg mnie to jest całkowicie normalne - nie jeździłem jeszcze samochodem z automatem, w którym nie byłoby tego skrzypnięcia - nie ważne czy to VW, czy Jeep. Jestem na 99% pewien, że to skrzypią hamulce, tyle że dźwięk niesie się po macphersonach na kielichy i ścianę grodziową.
Przy lekkim, łagodnym dohamowaniu, hamulce jeszcze nie trzymają tarczy, a skrzynia nadal ciągnie auto do przodu, przez co tarcze i klocki trą i wpadają w rezonans. Podobnie przy ruszaniu (odhamowaniu), klocki jeszcze dotykają tarczy, a skrzynia już ciągnie koła do przodu
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bandi »

I tu bidżej masz 100% rację co działania i powodu skrzypienia auto-holda w naszych samochodach :D
Kia Optima GT-Line SW
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

oj nie wiem bo ja mam skrzynię manualną a przy starowaniu AH strzela jak stara sprężyna w jeszcze starszym tapczanie
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”