Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Linkpl »

Maszyna w serwisie, błędu świec nie było, ale mają naprawić i ma działać ...

Będę znał szczegóły, to coś naskrobie ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

czyli diagnoza przez internet nieudana :(
btw - jeśli to jednak nie będą świece to po takim zachowaniu silnika i tak bym je obejrzał, a przynajmniej sprawdził testerem do świec bo mogły dostać w tyłek
SW GTLine Black & SW GT Black
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Linkpl »

To jest pewnie 100% że to jest problem świec żarowych, może być co najwyżej dwojaki ... bo tam powinna być jedna świeca żarowa na dolocie, która jest w kolektorze dolotowym. Normalnie gdybym wiedział, że świece żarowe są objęte gwarancją do pierwszego przeglądu (30 000 km) a u mnie 48600, więc ta gwarancja i tak o dupe potłuc i tak ... będzie trzeba wysupłać z kiejdy, to podłączyłbym sobie multimetr i sam bym znalazł która sztuka się buntuje ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Linkpl »

Linkpl pisze:To jest pewnie 100% że to jest problem świec żarowych, może być co najwyżej dwojaki ... bo tam powinna być jedna świeca żarowa na dolocie, która jest w kolektorze dolotowym. Normalnie gdybym wiedział, że świece żarowe są objęte gwarancją do pierwszego przeglądu (30 000 km) a u mnie 48600, więc ta gwarancja i tak o dupe potłuc i tak ... będzie trzeba wysupłać z kiejdy, to podłączyłbym sobie multimetr i sam bym znalazł która sztuka się buntuje ...

Pozdrawiam
Link
Wymienione świece żarowe wszystkie 4 sztuki.

Mierzyłem każdą omomierzem
1. 20A
2. 17A
3. 6A
4. brak połączenia.

Ktoś się orientuje ile powinna mieć świeca w Optimie 141 koni ??

Koszt 570 brutto. W sumie nie jakoś strasznie chyba ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: zetek »

Cena super szczególnie jeżeli to cena ASO.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Czyli jednak świecie jak mówiłem, dziwne tylko że błędów nie sypały bo myślałem że taki super nowoczesny komp będzie widział ich stan. Ile świeca dobra powinna mieć nie wiem, ale sprawdź na nowej wymienione i będziesz wiedział.

Natomiast jeśli Ci się tak posypały świece to weź je do jakiegoś super magika od diesla niech obejrzy i oceni bo podejrzewam że może być jakiś problem z silnikiem (nie musi, ale może bo trochę szybko poleciały i to kilka sztuk).
SW GTLine Black & SW GT Black
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Linkpl »

chudy pisze:Czyli jednak świecie jak mówiłem, dziwne tylko że błędów nie sypały bo myślałem że taki super nowoczesny komp będzie widział ich stan. Ile świeca dobra powinna mieć nie wiem, ale sprawdź na nowej wymienione i będziesz wiedział.

Natomiast jeśli Ci się tak posypały świece to weź je do jakiegoś super magika od diesla niech obejrzy i oceni bo podejrzewam że może być jakiś problem z silnikiem (nie musi, ale może bo trochę szybko poleciały i to kilka sztuk).
W sumie wychodzę z założenia, że lepiej wymienić komplet, niż płacić za robotę dwa razy, więc ok że wymienili wszystkie. Mój samochód jest dość intensywnie użytkowany, często chodzi na wolnych obrotach, staram się zmieniać olej co 10k km, filtr ASO i do tego powietrza.

Ostatnio też wymieniłem klocki przednie, prawa strona jeden był na zero. Koszt z wymianą około 500 PLN, ponieważ same klocki 380 ASO po rabacie 10%. Obawiam się, że tarcze przednie nie przejdą przeglądu przy 60k km ... zostało w sumie niedużo bo 11k km, a zużycie co widać po rancie jest znaczne ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Wiesz tarcze i klocki przy automacie to normalne że się szybko sypią, u mnie klocki wymienianie były przy 30k, ale jak na świece żarowe to ten przebieg jest dość mały. No i dobrze że wymieniłeś komplet bo tak się powinno robić ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

u mnie dzisiaj zapiskało dwa razy i pokazał się komenda o słabej baterii w pilocie. Jestem trochę zaskoczony, że po dwóch latach i trochę ponad 50kkm bateria już jest do wymiany :shock: Ktoś już wymieniał?
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

normalka, przecież ten kluczyk non stop łączy się z samochodem. W Insigni którą dostałem na służbówkę po 3 latach kluczyk był całkowicie martwy.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”