Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

Mozna sprobowac zaaplikowac troche takiego smarowidla do uszczelek (to jest sylikon?) – w sztyfcie mozna kupic, ja stosowalem do uszczelek drzwi w zimie, zeby byly elastyczne i nie zamarzaly. Moze troszke poprawi sytuacje?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Razg »

Kamerka wymieniona - w sumie nie dopytałem jaki jest nr katalogowy tej części, czy faktycznie taki sam, czy niby jakaś zmiana była. 2 tygodnie temu podczas zgłaszania tego problemu mówili, że wymieniają na to samo...

Odnośnie dachu - po prostu kiedy to pisałem była to już przeginka, latało i skrzypiało jak cholera. Czasem kiedy dotknę od środka dachu panoramicznego, to czuć delikatnie jak się unosi, mini uskok.
Co ciekawe przez ostatnie 3 dni kiedy to pogoda jest zdecydowanie gorsza... dach jest cichutki, siedzi zwarty, zero przesunięć, pancerny jak blacha ^^ I bądź tu człowieku mądry.
@krisstone - daj info co powiedzą CI w serwisie, nie zdziwiłbym się gdyby po prostu, że "ten typ tak ma".

Wydaje mi się, że faktycznie zastosowanie jakiegoś smarowidła może pomóc. I faktycznie jest to ogólnie problem panoramicznych dachów, a nie wyłącznie Kia. Znajomemu w kilkuletnim Mercu ML przestało skrzypieć dopiero po tym, jak potraktował całość jakimiś środkami smarującymi właśnie. No nic, zobaczmy. Aktualnie jestem pozytywnie zaskoczony, bo jest cisza absolutna.
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:15
model samochodu: VW Passat
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: patefoniq »

Deniorek pisze:Ja po przeczytaniu wczoraj kilku postów (z rosyjską recenzją) o pękających obiektywach kamery przedniej dzisiaj obejrzałem swoją z ciekawości z bliska i... potwierdzam tak jak u reszty z tymże problemem. Mam uszkodzony (popękany) obiektyw. Przy czym co ciekawe o ile widać, że jest popękany to na widoku na wyświetlaczu prawie nic nic widać. Są dwa drobne rozmycia na kantach (pewnie popękany jest od dawna czego nie widziałem). Z rosyjskiego filmu wynika, że to mega masowy problem użytkowników Optimy z kamerą przednią, ale w Rosji tego nie uznają na gwarancji. Próbował ktoś to reklamować już w Polsce?
Usunięto mi tu konto, ale się "zreanimowałem". Ja własnie nic z tego filmu nie rozumiałem, a kolega, który miał mi to przetłumaczyć niezbyt dokładnie opowiedział, co tam powiedziano.
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:15
model samochodu: VW Passat
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: patefoniq »

Razg pisze:Kamerka wymieniona - w sumie nie dopytałem jaki jest nr katalogowy tej części, czy faktycznie taki sam
Trochę z tymi numerami części przesadzacie. Tak samo jest w IT. Jest taki kanał na YT Louis Rossmann, on naprawia urządzenia Apple w NYC i pokazywał jak producenci tej samej części dają inny numer oraz zmieniają date, a de facto jest to ta sama, identyczna część. Ja już dawno przestałem wierzyć w part number. A co do kamerki, to wystarczyłoby ją schować za czymś (nawet pleksi).
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

patefoniq pisze: A co do kamerki, to wystarczyłoby ją schować za czymś (nawet pleksi).
ale to właśnie szkiełko/tworzywo za którym jest schowana kamerka pęka - sama kamerka nie ulega uszkodzeniom i działa dalej, tylko widać zniekształcenia na ekranie od pęknięć przed nią

btw - jednak ta kamerka jest narażona na niezłe uderzenia, ja na swojej dzisiaj zauważyłem całkiem niezłe uszczerbienie plastiku, czyli jakimś kamieniem dostała...
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:15
model samochodu: VW Passat
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: patefoniq »

Masz rację, ale z drugiej strony powiedz mi jak inni producenci zabezpieczają tą kamerę? A przednia szyba? Szybko pęka? Nie można użyć takiego samego materiału do zabepieczenia tej kamerki?
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

podwójne szkło hartowane jest grube i drogie, a i tak pęka, szczególnie w pobliżu brzegów - a w przypadku takiej małej szybki to oznacza "wszędzie". U innych producentów takie kamerki też zbierają kamienie i też pękają.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

może folia taka jak na smartfony załatwi sprawę ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
bomsight22
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2017, 10:43
model samochodu: Optima

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bomsight22 »

No to pierwszy drobny problem.
Wyświetla mi się komunikat niskie ciśnienie - pokazuje konkretnie na prawą przednią oponę. No faktycznie wartość spadała momentami z 31 na 30 psi ( producent zaleca 34 ). Dopompowałem wszystkie opony do 34 a komunikat nadal się wyświetla.
Ktoś coś poradzi :D ?
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:15
model samochodu: VW Passat
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: patefoniq »

A to nie tak jak w VW (czujniki na bazie ABS), że trzeba zresetować czujnik?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”