Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

U mnie w obydwu autach i GT SW i GTLine SW światła były źle ustawione, po oddaniu do ASO Malibu w Warszawie, w obu autach światła ustawione idealnie i nie mam żadnych zastrzeżeń
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

a masz też tą ciemną poziomą "dziurę" między wiązkami? U mnie w sumie nie jest jakoś widoczna, dopiero po podjechaniu do ściany widać że nie jest cała oświetlona.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

bidżej dawaj zdjęcie bo za chwile się okaże, że ktoś szuka wiązki przewodów wystających spod maski.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Nie mam ciemnej wiązki, ale wiem o czym mówisz ;)
Na pierwszą regulację pojechałem do jakiegoś ASO w wawie na Połczyńskiej bo mi ludzie z przeciwka migali - stwierdzili że światła za wysoko i że wyregulowali, po czym przestali migać z przeciwka, ale pojawiła się właśnie ta przerwa między światłami i z tym pojechałem do Malibu gdzie stwierdzili że jeszcze długie są za wysoko - wyregulowali całość i jest idealnie. Z drugim autem pojechałem od razu na regulację do Malibu i od razu zrobili na cacy, ale fakt zanim do nich trafiłem chwilę się wkurzałem z tymi światłami...
SW GTLine Black & SW GT Black
Razg
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:40

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Razg »

Mam ten sam problem ze światłami. W piątek auto trafia na serwis z okazji 30k przebiegu, zanotowali sobie, żeby zająć się tymi światłami. Do niedawna nie zdarzało mi się po zmierzchu w niezabudowanym jeździć, dlatego dopiero nie dawno zauważyłem ten problem, że mijania są niekomfortowo krótkie, a po włączeniu długich jest właśnie jakby "martwe pole" w poziomie, między zakresem oświetlania krótkich i długich. Zobaczymy co z tym zrobią. Mam nadzieję, że regulacja nie przerośnie ASO ^^
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Wie ktoś gdzie są schowane pokrętła do regulacji świateł drogowych w przypadku reflektorów LED? Bo mijania znalazłem bez problemu...

Właśnie te drogowe mam coś za wysoko, po drzewach świecą super, ale po drodze na wprost już niekoniecznie - no i ta czarna dziura :P
Niby mógłbym kopać się o to z ASO, ale ile razy jeździłem po serwisach w Niemczech, tyle razy ustawili mi reflektory do środka i w dół - nie ważne jaka marka...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Macrog
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2017, 10:05
model samochodu: Optima XL 1.7D

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Macrog »

Acha

Czyli temat "czarnej dziury" mi się nie przysnil ;)
Dziś dzień po wizycie w ASO w tym temacie stwierdzam ze dalej istnieje, z tym ze jest nieco przesunięta ta czarna cholera.
Widziałem jak mechanik regulował to kręcił tylko w jednym otworze co według mnie oznacza ze wyregulowal i długie i krótkie światła, :oops: jednocześnie
Reasumując będę chyba musiał się udać znowu do ASO i niech walczą.
Optima Kombi 1.7 CRDi 141 KM 7DCT, XL z Tech. Platinum Graphite
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Seb »

wg mnie nic z tym nie zrobią. Ja ma xenony i też coś tam jest niedoświetlane ale wg mnie to wina odbłyśników. Światłą świecą fajnie, daleko i szeroko.
Jak jest przyrząd do ustawiania to nie przeskoczysz. Znajomy ustawia tak światła, że jedzie na prostą drogę i sam kręci "na oko", i jest zadowolony :D
Jak masz nowe auto to przez 3 lata na przegląd nie jedziesz więc nie ma kto tego skontrolować. Zamiast jeździć do ASO pogadaj ze znajomym mechanikiem/diagnostą i zrobi to lepiej i szybciej ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Właśnie ja sobie sam kręcę póki nie jest ok, nie jest to trudne, trzeba tylko poczytać.

No i mieć samochód, który na to pozwala (nie polecam dotykać czegokolwiek w LEDach od VW, bo zaczną świecić w glebę)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
MateuszL
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:51
model samochodu: Optima

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: MateuszL »

Jak u Was wygląda lakier na plastikowym elemencie maski, tym nad grillem a przed drzwiami maski, ten na którym jest znaczek Kia.
U mnie po pół roku wygląda na niedomyty i lakier jest niejednorodny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”