Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Piotrek »

Może się soft zawiesił? A Ty wyjąłeś bezpiecznik zanim komputer doszedł do wniosku, że pora na autoreset?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Bandi pisze:Panowie czy ktoś z was miał taką przypadłość z nawigacją, a mianowicie urządzenie działało, radio grało w tle nawigacja działała wskazywała trasę itp. Ale ekran nie reagował na dotyk , nie mogłem nic zmienić nic zrobić przez dotyk. Pierwszy raz coś takiego wystąpiło u mnie. Pomogło wyciągnięcie bezpiecznika, wszystko jak na razie wróciło do normy. Czyżby zapowiedź czegoś poważniejszego, albo jednorazowe zdarzenie. Oby te drugie
Raczej zwykłe zawieszenie - zdarzały mi się takie akcje w różnych autach, w optimie też już raz mi zawisła.
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bandi »

Uff to dobrze bo w Sportku ani razu takie coś nie wystąpiło, w Passacie również w nawi nie miałem ani razu takiego zdarzenia, będę obserwował bo jak by się to miało często dziać no to niedobrze by było. ;) A jest coś jak auto reset? bo nie wiedziałem w jakich okolicznościach się odpala?
Kia Optima GT-Line SW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Bandi pisze:Uff to dobrze bo w Sportku ani razu takie coś nie wystąpiło, w Passacie również w nawi nie miałem ani razu takiego zdarzenia, będę obserwował bo jak by się to miało często dziać no to niedobrze by było. ;) A jest coś jak auto reset? bo nie wiedziałem w jakich okolicznościach się odpala?
u mnie w optimie raz dokłądnie takie samo zawieszenie, ale zostawiłem auto w garażu bo nie miałem czasu się tym bawić i rano było juz ok :)
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bandi »

Ja może bym też zostawił ale byłem w trasie i miałem ustawioną nawigację do pewnego punktu, a później jechałem do innego, ale już była zwie cha i nawi cały czas nawracała mnie do poprzedniego celu. Było to irytujące i denerwujące, nie wytrzymałem. Spróbowałem na chwile przystanąć na stacji z wyłączonym autem ale po paru minutach nic to nie dało a nie miałem czasu czekać dłużej więc padła decyzja o wyjęciu bezpiecznika i bardzo słuszna. Z ustawień nic się nie zmieniło wszystko zostało jak było poustawiane poprzednio. No ale musiałem na parkingu otworzyć klapę maski silnika, bo u mnie w pudełku z bezpiecznikami jest plastikowa pień seta do wyjmowania bezpieczników, może i bym ręcznie wyjął ale mam łapy jak koszykarz więc byłby problem przy tak małych bezpiecznikach. Ale poszło to sprawnie i mogłem jechać w spokoju dalej.
Kia Optima GT-Line SW
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Może to też kwestia softu, mi taki zawis zdarzył się jakoś na samym początku użytkowania i po tym jednym incydencie ponad rok spokój ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
mateusz.orzechowski
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, 17:32
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 2.0 PB Manual

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: mateusz.orzechowski »

Witam wszystkich. Jak już ktoś wcześniej napisał... Po 13tys km "dołączyłem do szczęśliwego grona posiadaczy skrzypiącego autohold".
Pytanie brzmi, czy przez skrzypiący auto-hold rozumiemy ten sam dźwięk?
wrzucam filmik na yt czy mówimy o tym samym?
czy może mam się martwić bo to coś innego.
ASO nie widzi problemu - dzisiaj odebrałem auto " po sprawdzeniu"

https://youtu.be/KMpd8WZehwo
pozdrawiam,
Mateusz
Kia Optima M 2017 2.0 PB Manual
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Ok, według mnie to nie jest normalne, szczególnie przy takim dynamiczniejszym ruszaniu. To skrzypienie o którym pisałem wcześniej, że jest normalne szczególnie przy automacie, jest cichsze i krótsze i ewidentnie dochodzi z hamulców
Skąd u Ciebie ten dźwięk dobiega? Na filmie słychać jakby z okolicy konsoli środkowej (???)
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: FISH »

W/g mnie - norma.
A Panowie (i Panie) są uparci i stale swoje. Pisałem już dosyć dawno temu, że zjawisko jest głupie i irytujące, ale WYTŁUMACZALNE :mrgreen: Nawet to że dochodzi gdzieś z okolic deski. A to dlatego że mniej więcej tam, tylko z drugiej strony grodzi znajduje się pompa hamulcowa. A szacowny AUTO HOLD to nic innego jak zawór, który uniemożliwia obniżenie ciśnienia w układzie hamulcowym po puszczeniu pedału i czyni to dopiero jak wykryje ruch czegoś. Nie wiem czego - koła, pedału sprzegła, pedału gazu albo cośtam, cośtam. W każdym razie jak już stwierdzi że samochód rusza, wspomniane wcześniej podtrzymane ciśnienie upuszcza. A zawór jak to zawór pod ciśnieniem, czasami sobie zabuczy, a czasami nie.
Jak pisałem - jest to czasami irytujące, ale niezbyt groźne :D
Ja tam słucham głośno MARILLION i nie słyszę !
Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
mateusz.orzechowski
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, 17:32
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 2.0 PB Manual

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: mateusz.orzechowski »

hmmm. trudne pytanie z moim uchem. dobiega z przodu.Raczej z kierunku "pod kolumną kierownicy" niż z konsoli centralnej.
Kia Optima M 2017 2.0 PB Manual
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”