Niedomagania, dziwne zachowania itp

forum użytkowników modelu Optima
Virulent
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 18:04
model samochodu: SW GTL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Virulent »

Potwierdzam, jeśli ktoś dużo jeździ na auto holdzie to skrzypienie znika (przynajmniej u mnie).
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Prezes76 »

Ja cały czas jeżdżę na Auto-Hold i skrzypienie nie znika niestety-już do tego przywyknąłem i nie zwracam na to uwagi bo przecież te typy tak mają :lol: :lol: :lol:
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Marcin »

U mnie tez skrzypienie przeszlo po kilku tysiacach km.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: bidżej »

Prezes76 pisze:Ja cały czas jeżdżę na Auto-Hold i skrzypienie nie znika niestety-już do tego przywyknąłem i nie zwracam na to uwagi bo przecież te typy tak mają :lol: :lol: :lol:
nie "te typy tak maja" tylko kazde auto z tego typu ukladem tak ma, szczegolnie z automatyczna skrzynia biegow i wynika to ze sposobu dzialania auto-holda i/lub skrzyni automatycznej. Nie wazne czy to Kia, Hyuidai, VAG czy Ford.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Prezes76 »

Jakoś w BMW nie było żadnych dźwięków.
Wiem-zaraz napiszesz że jestem głuchy i nie słyszałem albo że to nie ten segment.
Owszem nie ten segment ale to był rocznik 2010 czyli jest 7 lat różnicy w produkcji a to jest przepaść technologiczna więc nie powinno to występować w tym roczniku nawet w Kia.
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

Miałem kilkuletnie BMW X6 i dzwięk AUTO HOLD był tragiczny i na pewno głośniejszy niż w optimie. Siostra ma nówkę a klasę AMG i AUTO HOLD tez trzeszczy, w maździe 6 też mi trzeszczy - więc raczej skłaniam się ku temu co mówi bidżej
SW GTLine Black & SW GT Black
MateuszL
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:51
model samochodu: Optima

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: MateuszL »

chudy pisze:a możesz dać jakieś fotki?
tragicznie nie wygląda ale jest to efekt świeżo(3 tygodnie) po lakierowaniu
Załączniki
zderzak.jpg
zderzak.jpg (240.4 KiB) Przejrzano 2271 razy
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: chudy »

MateuszL pisze:
chudy pisze:a możesz dać jakieś fotki?
tragicznie nie wygląda ale jest to efekt świeżo(3 tygodnie) po lakierowaniu
Wczoraj przyjrzałem się dokładnie swoim autom i w mojej optimie nie ma znaku, ale zawsze bardzo uważnie tankuje i praktycznie nie zdarza mi się jakieś ochlapanie auta, ale u mojej żony.... :) jest piękny zaciek od wlewu do dokładnie tego samego miejsca co u Ciebie i w tym miejscu (łączenie błotnika ze zderzakiem) jest pokaźna plama odparowanego paliwa :) , ona ma czarne auto, więc po dokładnym wytarciu plamy nie zauważyłem zmian na lakierze, ale na białym kolorze jak najbardziej może to być widoczne. Czyli u Ciebie chyba jednak serwis ma rację i przyczyną jest nie wycierane paliwo...
SW GTLine Black & SW GT Black
MateuszL
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:51
model samochodu: Optima

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: MateuszL »

Za pierwszym razem rozumiem ale po lakierowaniu gdy odbyłem tylko jedno tankowanie i tankowanie było "uważne"?
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Niedomagania, dziwne zachowania itp

Post autor: Bandi »

Panowie czy ktoś z was miał taką przypadłość z nawigacją, a mianowicie urządzenie działało, radio grało w tle nawigacja działała wskazywała trasę itp. Ale ekran nie reagował na dotyk , nie mogłem nic zmienić nic zrobić przez dotyk. Pierwszy raz coś takiego wystąpiło u mnie. Pomogło wyciągnięcie bezpiecznika, wszystko jak na razie wróciło do normy. Czyżby zapowiedź czegoś poważniejszego, albo jednorazowe zdarzenie. Oby te drugie
Kia Optima GT-Line SW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”